90/ شيميدر - پتروشيمي ؛ نگاهها و تفاوت ها
شماره خبر : 138242
نتيجه بازي شيميدر و پتروشيمي بندرامام نزديک تمام شد؛ 89 بر 86 به سود تيم خوزستاني. شيميدر مي توانست اين بار هم برنده باشد درست مثل بازي قبلي که نتيجه را در ثانيه هاي پاياني به لطف درخشش يخچالي به پتروشيمي بندرامام داد.

 

سعيده فتحي

نتيجه بازي شيميدر و پتروشيمي بندرامام نزديک تمام شد؛ 89 بر 86 به سود تيم خوزستاني. شيميدر مي توانست اين بار هم برنده باشد درست مثل بازي قبلي که نتيجه را در ثانيه هاي پاياني به لطف درخشش يخچالي به پتروشيمي بندرامام داد.

براي ارزيابي  رويارويي هاي مستقيم دو تيم بايد به روند بازي هايي که داشتند نگاه کرد. همين طور داشته هاي تيم ها که در يک نگاه ترکيبي از بازيکنان ملي، مطرح و خارجي پتروشيمي بندرامام، کفه را به سود اين تيم خوزستاني سنگين تر مي کند و اينکه بازي شروع نشده 10 بر صفر از حريفش پيش باشد اما اين فقط يک پيشداوري است زيرا ما اطلاعي از رويارويي مستقيم با آنچه در ميدان مسابقه مي گذرد نداريم.

بسکتبال بارها نشان داده وراي خوش بيني هاي بجا و نابجا نتايجي حيرت انگيز با خود دارد بنابراين؛ نام حريف، پول و امکاناتي که دارد و گروه بازيکنان تحت اختيار با هر کيفيت و نژادي، هرگز تيم برنده را از پيش تعيين نمي کند.

شيميدر وراي پيش داوري ها به نسبت پتروشيمي بندرامام در ليگ برتر کم تحربه تر است و سابقه کمتري دارد. بازيکنان اين فصل تيم تهراني تناسب عددي با مدافع قهرماني ندارند - کيفيت بازي تعدادي از آنها بماند - حتي ثروت تيم خوزستاني به عنوان پايگاه حرفه اي بسکتبال ايران قابل اعتناست و قابل قياس با هيچ کدام از سه نماينده بسکتبال تهراني ها نيست.

شيميدر فصل را با يکسري انديشه هاي تربيت نيروي انساني براي آينده آغاز کرد اما در ادامه آن را با دغدغه هاي حرفه اي گري درآميخت تا حاصل آن، تلاش براي جايگاهي بهتر در ليگ برتر بسکتبال و بازي در رقابت هاي غرب آسيا باشد. اين دغدغه ها همچنان با موضوع کش دار صمد براي آمدن يا نيامدن به شيميدر ادامه دارد در شرايطي که جواناني در اين تيم در يک عبارت ساده " خوب نبودند" اما در حال " بهتر شدن " هستند. نوسانات شيميدر را هم نبايد فراموش کرد که مختص به اين تيم نيست و در ليگي که پول و بازيکنان و تعطيلات گاه و بي گاه و عوامل برگزاري مانند داوري ها و... روي نتايج، آثار منفي و مثبت دارد، همه تيم ها دچار نوسان مي شوند.

پتروشيمي اما اين راه پر پيچ و خطر را سال ها پيش پيموده و با وجود قبول مشکلات جغرافيابي در منطقه اي خاص از خاک ايران، هر روز بايد علاوه بر نکات فني و انگيزشي بازيکنان يا آمادگي بدني شان؛ لايه هاي اجتماعي بازيکنان خود را نيز بکاود. پتروشيمي  دو بار به نفت آبادان باخت و يک بار حاصل نوسانات تيم شکست برابر دانشگاه آزاد بود و تاکنون دو بار مقابل شيميدر تا مرز سکته پيش رفته است. اين ها نشانه هاي خوبي براي تيم سوم آسيا يا مدافع قهرماني ليگ برتر نيست بويژه زماني که پتروشيمي بندرامام چمدانش را براي رقابت هاي غرب آسيا در اردن مي بندد.

با اين حال يکي از برتري هاي تيم خوزستاني را مي توان در ثبات و آگاهي مديريت آن در سال هاي اخير جست و جو کرد که همواره تشتت و پراکندگي تيم را در مواقع بحران به درستي و با صبر و متانت همين طور در نظر گرفتن اقتضائات زماني، مديريت کرده و به وحدت رويه تيمي بازگردانده است. اين کار با توجه به سرمايه خوب پتروشيمي بندرامام معمولا با استخدام بازيکنان داخلي و خارجي همراه است که اولا انگيزه اي تازه و اعتماد به نفس مناسب براي نفرات تحت اختيار به وجود مي آورد و در وهله دوم به تيم هاي رقيب شوک مي دهد مانند استخدام حامد حدادي در بازي هاي فصل گذشته که ابتدا خوزستاني هاي بسکتبال دوست را به جذب ستاره خوزستاني اميدوار کرد و بر تعداد هواداران در فينالي خوزستاني افزود و سپس جام قهرماني را با اقتدار بالاي سر برد.

 

 

 

ارسال در: شنبه 21 اسفند ساعت 18:24 (1395/12/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن