صمد: برخي دوست ندارند من در ايران بازي کنم
شماره خبر : 138243
صمد نيکخواه بهرامي ستاره تيم ملي بسکتبال کشورمان در مورد رفتن به تيم دسته اولي مهرام و اينکه گفته مي‌شد به شيميدر خواهد رفت، گفت: دلايل زيادي دارد که من اين انتخاب را انجام دادم

هيچ عقل سليمي قبول نمي کند ما سهميه خارجي باشيم

 

صمد نيکخواه بهرامي ستاره تيم ملي بسکتبال کشورمان در مورد رفتن به تيم دسته اولي مهرام و اينکه گفته مي‌شد به شيميدر خواهد رفت، گفت: دلايل زيادي دارد که من اين انتخاب را انجام دادم. حدود 10 سال در مهرام بازي کردم و بهترين دوران بازيگري‌ام بوده است. براي ما که قديمي اين باشگاه هستيم، عرق خاصي به آن داريم و يک مکتب برايمان محسوب مي‌شود. هيچ گاه خودم را از  اين تيم جدا ندانسته‌ام و در تيم ديگري هم که بودم، هميشه دوست داشتم که به اين تيم برگردم. البته در حال حاضر اين تيم نتايج خوبي کسب کرده و بدون من هم به ليگ برتر صعود مي‌کرد.

وي گفت: اصلا بحث مالي در ميان نبوده است. به شيميدر اشاره کرديد، متاسفانه برخي به دليل منافع شخصي دوست ندارند در ايران بازي کنم. اين قانون که در ابتداي ليگ تصويب کرده اند که لژيونرها يعني من و کامراني و حدادي نمي‌توانيم به عنوان يار ايراني بازي کنيم، اصلا منطقي نيست. اين همه تلاش شده و از بيت‌المال برايمان هزينه شده که به اين مرحله برسيم و حالا مي‌گويند خارجي هستيد! تمام زندگي و اجداد من ايراني بوده‌اند. ما به اندازه‌اي در اين بسکتبال بوده و سرد و گرمش را کشيده‌ايم که بالاخره يک جايي براي خودمان پيدا مي‌کنيم. اصلا برايم مهم نيست که ليگ برتر، دسته اول يا دسته دو باشد، جايي بازي مي‌کنم که برايم احترام قائل شوند و علاقه داشته باشم.

کاپيتان سابق تيم ملي بسکتبال در مورد اينکه معتقديد افرادي مانع حضور او در شيميدر شدند يا خير، گفت: اين چيزها وجود دارد، اما همه موارد نيست. برخي‌ها اين تصور را مي‌کنند که ديگر من و امثال من خيلي بزرگ شده‌ايم و به نفع‌شان نيست که بازي کنيم. دلايل غير منطقي در تصميم گرفته شده وجود دارد که به نفع بسکتبال ما نيست. ما يک مکتب و تيم بزرگ در بسکتبال دنيا نيستيم که ساير کشورها بيايند و از ما درس بگيرند. در کدام کشور مطرح دنيا چنين قانوني وجود دارد؟ آيا آمريکا يا کرواسي که اين همه بازيکن در خارج دارند، هنگام برگشت  به کشورشان آنها را خارجي حساب مي‌کنند؟ نمي‌دانم کدام عقل سليمي اين موضوع را قبول مي‌کند. من هميشه عاشق مهرام بوده‌ام و بازي در اين تيم برايم لذت بخش است. مهرام تيم دسته اولي نيست، بلکه خودش بعد از قهرماني به اراده خودش به اين ليگ رفت. متاسفانه بعد از اين تصميم هم هيچ کس از خودش نپرسيد که چرا مهرام اين کار را کرد.

نيکخواه بهرامي در مورد اينکه به نظر خودش چرا مهرام به دسته پايين تر رفت، گفت: شايد مردم فکر کنند که باشگاه‌داري در ايران نفع خصوصي دارد و هزاران سوءاستفاده مختلف از باشگاه‌داري مي‌کنند. خودم به شخصه ديده‌ام که هيچ سودي ندارد و بلکه از جيب و کارخانه خود هزينه مي‌کنند و به نظرم بايد مجسمه آنها را ساخت.

وي در مورد جدايي تيم ملي نيز گفت: شکل جدا کردن ما از تيم ملي درست نبود. سال قبل خودم تصميم گرفته بودم که بازي کنم و خسته شده بودم. از 13 سالگي تا 32 سالگي در تيم ملي بازي کرده بودم و 23 سالگي هم کاپيتان شدم. بيشتر سال را درگير ليگ باشگاهي بودم و تابستان هم بايد در تيم ملي حضور پيدا مي‌کردم و اين خسته کننده شده بود. بيشتر با شکل برخوردها و قصه‌هايي که مي‌بافند، مشکل داشتم و ناراحت شده بودم. مي‌توانستند قشنگ‌تر اين کار را کنند و جدايي را دست خود ما بسپارند. چندين سال زحمت کشيده بوديم و مي‌توانستيم محترمانه تر کنار برويم. در جدايي از تيم ملي هيچ ضرري به من نرسيد و بلکه به  نفعم بود که توانستم به آسيب ديدگي‌هايم برسم و فصل خوبي را در چين تجربه کنم.

لژيونر بسکتبال کشورمان در مورد عملکرد فدراسيون بسکتبال گفت: هيچ مجموعه اي بدون ايراد نيست و خود من هم ايرادات زيادي دارم و در جايگاهي نيستم که بخواهم در مورد فدراسيون صحبت کنم. هرچند خيلي صحبت کرديم و کسي گوش نکرد و مانند يک پژواک در فضا پخش مي‌شد. ترجيح مي‌دهم در مورد مشحون و فدراسيون صحبتي نکنم و در مورد بائرمن هم زمان همه چيز را مشخص کرد. فکر مي‌کردم دو سال ديگر اين اتفاق بيفتد، اما خوشبختانه دوستان بعد از 6 ماه فهميدند که چه اتفاقي در حال رخ دادن است. در مجموع انتقادات زياد است.

 

ارسال در: شنبه 21 اسفند ساعت 18:25 (1395/12/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن