90/ از انريکه انتقاد نکنيد
شماره خبر : 138291
حالا انتقادات کجا هستند؟ لوئيز انريکه در دوران مربي‌گري‌اش در بارسلونا مجبور بود با همه تنفرها و اهانت‌ها کنار بيايد. اما چهارشنبه شب دوباره لبخند بر لب از زمين خارج شد. وقتش رسيده قبول کنيم او در باشگاه يک اسطوره است

هشدار آخر

 

حالا انتقادات کجا هستند؟ لوئيز انريکه در دوران مربي‌گري‌اش در بارسلونا مجبور بود با همه تنفرها و اهانت‌ها کنار بيايد. اما چهارشنبه شب دوباره لبخند بر لب از زمين خارج شد. وقتش رسيده قبول کنيم او در باشگاه يک اسطوره است.

البته قبلا هم بوده است. هم به عنوان بازيکن و هم حالا به عنوان مربي. در اولين فصل حضورش در بارسا اين تيم را به سه‌گانه اروپا رساند. با تيم فوق‌العاده پپ در فصل 09-2008 برابري کرد، و بعد از چهارشنبه شب، شبي که در آن بازگشتي باشکوه داشت، دوباره در کورس قهرماني هر 3 جام در دسترس اين فصل قرار گرفت. چيزي که تا چند روز قبل همه آن را از دست رفته مي‌دانستند.

گوارديولا درست مي‌گفت. وقتي در اوايل کار انريکه با بارسا اين تيم نتيجه نمي‌گرفت، پپ گفت:«هر چيزي زمان مي‌خواهد، انريکه در اين باشگاه موفق خواهد بود». همين طور هم شد. او سه‌گانه کسب کرد. در فصل دوم هم با بارسا دبل کرد تا از 10 جام ممکن 8 جام را کسب کند. با اين آمار او تا اينجا سومين مربي موفق تاريخ باشگاه است. با تمام اين شرايط اما انتقاداتي از سوي کارشناسان و هواداران بارسا به او وارد شده است، بعد از شکست 4 بر صفر مقابل پاري سن ژرمن اين انتقادات بيشتر هم شد. گوارديولا يک بار ديگر به مدير تيم هشدار داد:«از بارسا يا انريکه انتقاد نکنيد، چون در نهايت به شما ثابت مي‌کنند که اشتباه مي‌کنيد».

دوباره او درست مي‌گفت. چون بارسلونا بازي برگشت را برد و به دور بعدي صعود کرد. بازگشتي داشت که در تاريخ باشگاه ثبت شد. اين برد به انريکه نسبت داده شد. انتقادات از تيم پاريسي آغاز شد. انريکه بعد از بازي رفت گفت:«بازي پيچيده‌اي بود. اما اين فقط نيمي از راه است. يک نيمه ديگر در ورزشگاه ما مانده است. اميدم را از دست نمي‌دهم. چرا نبايد با رويايمان زندگي کنيم؟».

او واقعا اميد داشت. اين را مقابل رسانه‌ها گفت، اما پشت پرده به فکر افتاد تا راه حل پيدا کند. در نيمه دوم بازي با پاريس او سيستم بازي را به 1-3-2-4 تغيير داد. اما بعد از اين که دفاع‌هاي مياني در پارک دو پرنس از کار افتادند و خط مياني سردرگم کار کرد، تصميم گرفت جواب اين مشکلات را با سيستم 3-4-3 بدهد. بارسا کمي زمان نياز داشت تا با اين سيستم هماهنگ شود. در بازي با اتلتيکو هم از اين سيستم استفاده شد و بارسا 3 امتياز را گرفت. بعد هم برد 6 بر يک مقابل خيخون. با اين داستان سرمربي بارسلونا همه را متعجب کرد و بعد گفت مي‌خواهد در پايان فصل از تيمش برود.

بازيکنان به ندرت حرف مي‌زدند. آن‌ها هم متعجب شده بودند. راکيتيچ اين را تائيد کرد، اما اشکي نريخت. به نظر زمان مناسبي بود. فشار زيادي روي شانه‌هاي بازيکنان و مخصوصا مربي بود. حالا مي‌توانند با خيال راحت‌تر کارشان را بکنند. يک برد 5 بر صفر در خانه سلتا باعث شد بعضي از هواداران نام انريکه را صدا بزنند. همچنين مي‌گفتند:«آره، ما مي‌توانيم». منظورشان تغيير نتيجه بازي با پي اس جي بود. خود انريکه هم گفت اگر پاريس توانسته 4 گل بزند، چرا آن‌ها نتوانند 6 گل بزنند؟

انتخاب او انتخاب هوشمندانه‌اي بود. با اعلام تصميمش مبني بر رفتن فشار را از روي تيم برداشت. شايد بازيکنان هم بيشتر پافشاري کردند تا به او در زمان رفتن هديه‌اي بدهند. از آن به بعد اتفاقاتي افتاد که براي مربي در حال رفتن خيلي مهم بود.

حالا هواداران زيادي هستند که نبايد فراموش کنند انريکه در اين باشگاه يک اسطوره است. در دوران بازي کردن دستاوردهاي خوبي داشته و حالا به عنوان مربي هم مي‌توان به او برچسب «مربي موفق» را زد. بعد از دوراني که با انتقاد و اهانت همراه بود، حالا او با برد پي اس جي دوباره خودش را مطرح کرده است. وقتي پپ صحبت مي‌کند، هواداران بارسا بايد خوب دقت کنند. چون به هر شکلي که فصل براي بارسا و انريکه به پايان برسد، از او به عنوان يک مربي موفق در بارسا ياد مي‌شود.

 

ارسال در: يکشنبه 22 اسفند ساعت 20:44 (1395/12/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن