90/ داستان يک اعتصاب
شماره خبر : 138300
لابد از قديم شنيده‌ايد که يکي از ضرب‌‌المثل‌هاي مرتبط با اهميت پول در مراودات‌ ما ايراني‌ها آن جمله‌اي است که نقش و ارزش پول را تا حدي بالا مي‌برد که حتي مي‌گويند پول داشته باش ديوار هم جلويت خم مي‌شود!

داستان يک اعتصاب

با پول، ديوار جلوي استقلال هم خم شد!

لابد از قديم شنيده‌ايد که يکي از ضرب‌‌المثل‌هاي مرتبط با اهميت پول در مراودات‌ ما ايراني‌ها آن جمله‌اي است که نقش و ارزش پول را تا حدي بالا مي‌برد که حتي مي‌گويند پول داشته باش ديوار هم جلويت خم مي‌شود!

البته اغراق در اين جمله آنقدر زياد است که نمي‌توان از کنار آن گذشت اما در مجموع و به ويژه در ورزش و فوتبال مي‌توان با صراحت گفت که پول اصلي‌ترين و تعيين‌کننده‌ترين عامل براي حل مشکلات است. پولدارها به ويژه در فوتبال آسان‌تر از بي‌پول‌ها مي‌توانند به رشد و موفقيت برسند و اين ماده حياتي! غير از تاثيري که در رشد و پيشرفت ورزش دارد مي‌توان به عنوان عاملي براي وحدت، دوستي‌ها، جبهه‌بندي‌ها، يکي هم همين پايان دادن به اعتصابات است که نمونه‌اش را در همين قضاياي اخير در تيم استقلال ديديم. به واقع تا روزي که استقلال پول نداشت به اعتصاب و تمرين نکردن متوسل شد و تا روزي که قرار شد بخشي از مطالبات آنان پرداخت شود و اتفاقا هم شد ديديم چگونه اعتصاب فوق توسط مديران استقلال مهار گرديد!

البته از حق نگذريم که در راه رقم خوردن اعتصاب کم‌سابقه استقلالي‌ها رفتارهاي يک مدير هم باعث تخريب آنان شد. يعني آقاي زماني که هنوز پس از مدت‌ها نتوانسته نزد بازيکنان جاذبه‌اي داشته باشد هر چقدر تلاش کرد تا با روش خودش و به دور از آرمان‌هاي حرفه‌اي‌گري، در راه اداره استقلال نقش داشته باشد در نهايت هم متهم به اين شد که برخلاف منافع تيم عمل مي‌کند! حسن زماني اما اگر کمي خويشتن‌دار بود و خود را تافته‌اي جدا بافته در حيطه مديريت نمي‌دانست و به جاي شاخ و شانه کشيدن براي منصوريان و برخي از بازيکنان راه مديريت در فوتبال را فرا مي‌گرفت نه کسي به خود اجازه اعتصاب کردن مي‌داد و نه پس از حل و فصل ظاهري ماجرا همه کاسه کوزه‌ها سر اين مدير سياسي مي‌شکست.

***

به هر حال اعتصاب و به عبارتي داستان يک اعتصاب به گونه‌اي که خوشايند حسن زماني نبود به مراحل پاياني خود نزديک شد و امروز همه مي‌دانند که ضعف مديريت و تضعيف تيم از سوي زماني بهانه‌اي براي مطرح شدن خواسته‌هاي مالي بازيکنان بوده هر کسي که اين قضيه را مديريت کرد در کار خود واقعاً بي‌نقص عمل کرد.

حالا ديگر کمتر کسي جرات پيدا مي‌کند در استقلال حرف از اعتصاب بزند چرا که در راه اعتصاب اخير معلوم شد که پول حلال مشکلات بوده و در آينده هم خواهد بود. پولي که به نقل از ضرب‌المثل‌هاي ايراني مي‌تواند ديوار را هم خم کند حالا در استقلال اراده بازيکناني را خم کرده که به غلط در رسانه‌ها مي‌گفتند که براي خريد مايحتاج روزانه هم مشکل مالي دارند و ماه‌هاست يک ريال هم نگرفته‌اند اما وقتي تحقيقات به عمل آمد معلوم شد که اينها نه درد بي‌پولي که درد کم پولي دارند و با اين حربه به مديران استقلال فهماندند که در صورت عدم توجه به مطالبات‌شان مي‌توانند بدترين شرايط را براي تک‌تک آنان مهيا نمايند. در اين ميان تعجب ما بيشتر از هر کس ديگري از عليرضا منصوريان است، مردي که اصول مربيگري خود را بر اساس اعتقادات اخلاقي پايه‌گذاري نموده اما وقتي کار به اينجاها کشيده مي‌شود از بدترين اقدامات غيراخلاقي هم حمايت مي‌کند!

***

داستان يک اعتصاب به همين سادگي که شروع شد به پايان هم رسيد يعني از ابتدا هم قرار نبود اتفاق تلخ و ناگواري رخ دهد که کار به اعتصاب و اين جور چيزها کشيده شود. يک بازي پشت پرده‌اي براي راندن زماني از مسئوليت مهمي که داشت طراحي شد و در نهايت هم آنهايي که مي‌دانستند با وجود زماني نمي‌توانند آزادانه هر کاري که دوست دارند انجام دهند. اعتصاب را طراحي کردند تا در نهايت علاوه بر پولي که در شرايط ديگر هم به پيکر تيم تزريق مي‌شد، زمزمه‌هايي مبني بر کنار گذاشتن زماني هم به گوش برسد.

ارسال در: يکشنبه 22 اسفند ساعت 20:55 (1395/12/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن