سرمربي تيم ملي بسکتبال تا پايان ارديبهشت معرفي مي‌شود
شماره خبر : 138455
دبير فدراسيون بسکتبال با اشاره به ادامه رايزني‌ها براي انتخاب سرمربي تيم ملي گفت: قطعا تا پايان ارديبهشت ماه نتيجه قطعي و نهايي در اين زمينه مشخص خواهد شد.

علي توفيق در گفتگو با  مهر، با يادآوري اينکه فدراسيون بسکتبال بلافاصله پس از جدايي «درک باورمن» از راس کادر فني تيم ملي و بنا به دستور محمود مشحون رايزني براي انتخاب جايگزين خارجي اين مربي را در دستور کار قرار داد، در مورد آخرين نتايج به دست آمده از مذاکرات و اينکه «تکليف سرمربي خارجي تيم ملي بسکتبال چه زماني مشخص خواهد شد؟»، توضيح داد.

وي گفت: مذاکرات و بررسي رزومه هايي که از مربيان مختلف به دستمان مي رسد، همچنان ادامه دارد. مشکل اينجا است که خيلي از مربيان طراز اول و مدنظر فدراسيون بسکتبال همچنان درگير مسابقات خود در سطح اروپا هستند و ما بايد منتظر بمانيم تا مسابقات آنها به سرانجام برسد و بعد از آن صحبت هايمان را جدي تر دنبال کنيم. در عين حال با آژانس هايي که رزومه اين مربيان را در اختيارمان گذاشته اند، همچنان در حال مذاکره و رايزني هستيم.

دبير فدراسيون بسکتبال با اشاره به رزومه هاي زيادي که از مربيان مختلف براي اين فدراسيون ارسال شده است، خاطرنشان کرد: به محض جدايي يک مربي از يک تيم و بر اساس خبرهايي که در اين زمينه منتشر مي شود، آژانس هاي نقل و انتقالات مربيان براي معرفي گزينه جديد به تيم موردنظر وارد عمل مي شوند. بسکتبال ايران هم بعد از جدايي باورمن رزومه هايي از مربيان مختلف دريافت کرد به خصوص اينکه خود فدراسيون هم پيگير اين موضوع بود. تا به امروز رزومه هاي زيادي دريافت کرده ايم که از ميان آنها 8 مورد برايمان خوب است و روي آنها کار مي کنيم.

توفيق تاکيد کرد: ليتواني، استراليا، آمريکا، صربستان، کرواسي و اسپانيا کشورهايي هستند که رزومه ارسالي از آنها را در دست بررسي داريم. در واقع مربيان معرفي شده از اين کشورها در حد شان بسکتبال ايران هستند اما ساير رزومه هاي ارسالي در حدي نبودند که بخواهيم براي آنها وقت بگذاريم.

وي با يادآوري اينکه تيم ملي بسکتبال بايد شهريورماه در مسابقات کاپ آسيا به ميزباني لبنان شرکت کند، گفت: بر همين اساس از اواسط خردادماه اردوهاي آماده سازي و اعزام هاي تيم ملي به تورنمنت هاي موردنظر آغاز مي شود. قاعدتا بايد آغاز تمرينات تيم ملي با حضور مربي باشد که قرار است هدايت ملي پوشان را در کاپ آسيا عهده دار باشد. بنابراين نهايتا تا پايان ارديبهشت ماه تکليف سرمربي تيم ملي بسکتبال را مشخص مي کنيم تا گزينه جديد از خردادماه همکاري خود با بسکتبال ايران را به طور رسمي آغاز کند.


ارسال در: سه شنبه 15 فروردين ساعت 19:27 (1396/1/15)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن