داور امروز جان استقلال را گرفت
شماره خبر : 138498
سرمربي استقلال بعد از تساوي تيمش مقابل گسترش فولاد انتقاد تندي نسبت به عملکرد داور بازي مطرح کرد.

عليرضا منصوريان بعد از بازي استقلال و گسترش فولاد اظهار کرد: طبيعي بود نوع فوتبال گسترش فولاد اجازه نمي داد ما فوتبال هميشگي‌مان را ارائه دهيم. در اين مسير امروز داور جان تيم ما را گرفت. با تمام احترامي که براي داوران قائلم اما معتقدم امروز تاثير زيادي در نتيجه‌ بازي گذاشتند.

وي افزود: بعد از بازي نشستم و خلاصه آن را مشاهده کردم. روي علي قرباني 100 درصد پنالتي‌ شده بود، اما داور آن را نگرفت. پاي مدافع حريف روي قلم قرباني آمد، اما نه تنها پنالتي‌ گرفته نشد بلکه داور خطاي بازيکن ما را گرفت. در 8– 9 صحنه ديگر داور بايد خطا مي‌گرفت اما ادامه‌ بازي را به ضرر ما اعلام کرد. در صحنه‌اي هم که براي زکي پور اتفاق افتاد پنالتي‌ نبود، اما اگر داور مي‌خواست مي‌توانست آن را پنالتي‌ بگيرد.

منصوريان تاکيد کرد: در کل آقاي کرمانشاهي امروز جان استقلال را گرفت. در هر حمله‌اي که مي‌خواستيم به نشاط برسيم، بازي را متوقف مي‌کرد. صحنه‌هاي 50– 50، 60– 40 و حتي 70– 30 را به نفع حريف مي‌گرفت. او تلاش ما را خاموش مي‌کرد و روي روند بازي تاثير گذاشت. گسترش فولاد هم طوري بازيکن ما را مهار کرد که در خط هافبک اجازه نمي‌داد توپ را بگيريم.

سرمربي استقلال در ادامه‌ انتقاداتش درباره داور گفت‌: داور در چند صحنه به آنها کارت نداد، اما با اولين خطاي بازيکن ما کارت زرد نشان داد. همان ابتدا دو بازيکن ما را دو کارته کرد و ترس را در خط دفاعي و هافبک ما به وجود آورد. من از اين نوع داوري نگران هستم چون هفته‌هاي آخر ليگ هست و از آقاي تاج مي‌خواهم در چيدمان داوري دقت کند. امروز تنها استقلال نبود که دو امتياز را از دست داد بلکه 30 ميليون هوادار ناراحت شدند. نمي‌خواهم منفي بافي کنم اما نگران اين موضوع هستم. ما ديگر نفت نيستيم که جوابگوي هفت – هشت نفر باشيم و بايد به احساسات 30 ميليون هوادار پاسخ دهيم.

منصوريان با بيان اين که بيشتر دقايق بازي به دليل گرفتن خطا متوقف شد، گفت‌: بالاي 20  ‌دقيقه تنها خطا گرفته شد. هدف اول ما امسال کسب سهميه آسيايي به طور مستقيم است و بايد بهترين داوران در بهترين شرايط روحي براي تيم‌هاي پرسپوليس، استقلال و تراکتورسازي انتخاب شوند. در حال‌ حاضر تيم‌ها يا براي افتادن و يا براي سهميه مي جنگندند و بايد دقت بيشتري در انتخاب داوران شود. امروز هم کمالوند و هم بنده به داوري اعتراض داشتيم.

او درباره گفته کمالوند مبني بر اين که اعتراض منصوريان در بين دو نيمه باعث شد تا داور در نيمه دوم به نفع استقلال سوت بزند، گفت‌: فراز را خيلي دوست دارم و واقعا معلوم است که صحبت من با داور کاملا قضاوتش را برگرداند. او در ‌دقيقه 50 پنالتي‌ را روي علي قرباني نگرفت. معتقدم صحبت من با داور تاثيري که نداشت هيچ، حتي بدتر هم کرد.

منصوريان ‌اضافه کرد: کمالوند به من گفت‌ که داور اين مسابقه قبلا باعث شده بوده تا در اين جا تيمش ببازد. با اين حال نکته تاريک بازي اين بود که فحاشي‌هايي صورت گرفت. من از سال 68 در اين جا بازي کردم. در تبريز از قديم فحاشي ممنوع بود. حتي وقتي که من با نفت تهران به اين جا آمدم و هيچ کدام قهرمان نشديم فحاشي صورت نگرفت. از پيش از آغاز بازي مدام فحاشي به خانواده‌ بازيکنان صورت گرفت، سيد مهدي رحمتي، سيد اولاد پيغمبر است. اين چه وضع فحش دادن است. بازيکنان مگر اعصاب فولادي دارند. البته گسترش فولاد طرفداري ندارد و به اين بنده خداها اين فحاشي‌ها ارتباطي نداشت. جا دارد از مسئولان اين باشگاه تشکر داشته باشم که چنين زمين خوبي را آماده کرده بودند و ما نگران پيچيده  شدن مچ پاي بازيکنان‌مان نبوديم. اميدوارم مالکان اين باشگاه از ادامه‌ کار منصرف نشوند و همچنان تيم‌داري کنند.

ارسال در: پنجشنبه 17 فروردين ساعت 20:03 (1396/1/17)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن