مهدي تاج مخالف ادامه کار با شرکت جيووا است
شماره خبر : 138520
سرپرست کميته اقتصادي فدراسيون فوتبال با تاکيد بر اينکه استفاده از برند جديد در تيم ملي قطعي است، گفت: مهدي تاج مخالف ادامه کار با شرکت جيووا است.

به بحث اسپانسر لباس تيم هاي ملي پرداخت و تاکيد کرد که تصميم کميته اقتصادي براي کار با برند «آديدادس» در همه رده هاي سني و در تمام بخش ها قطعي است نه فقط تيم ملي بزرگسالان. وي همچنين خاطرنشان کرد که قرارداد 70 صفحه اي همکاري با آديداس را به يک حقوقدان سپرده تا کامل آنرا بررسي کند و قرار است اين قرارداد تا 16 ارديبهشت تحويل داده شود.

سرپرست کميته اقتصادي همچنين ارزيابي اش را درباره اتفاقات اخير باشگاه پرسپوليس و احتمال تغييرات در هيات مديره اين باشگاه قبل از انتخابات رياست جمهوري ارائه داد که مشروح گفتگوي وي در زير مي آيد:

- آقاي عابديني! اينکه گفته مي شود قرار است فقط با برند آديداس در تيم ملي بزرگسالان کار کنيد و ساير تيم هاي ملي لباس «جيووا» بپوشند صحت دارد؟

- امير عابديني: جيووا از فدراسيون فوتبال شکايتي کرده است و ما بايد به اين شکايت جواب بدهيم ولي قرار نيست دوباره از لباس آنها استفاده کنيم. مثل اين است که يکي به شما خسارت بزند و بعد بگوييم چون خسارت زده، هرچه بگويد گوش مي کنيم. من مخالف اين حرفها هستم. هرکس در فدراسيون فوتبال مي خواهد موافق باشد ولي بنده شديدا مخالفم. نمي شود با سياست «يک بام و دو هوا» جلو رفت.

* بحث اصلي شما در جلسات چه بوده است؟
- بحث ما اين بوده که کليه البسه تمامي تيم هاي ملي و حتي داوري و توپها هم با يک برند کار کند. نمي شود که در فدراسيون فوتبال از چند برند استفاده کرد و به قولي «7 بيجار» داشته باشيم.

* در واقع شما پيشنهاد آديداس را قبول کرده ايد؟
- بله؛ پيشنهاد آديداس بسيار خوب است و اگر خوب نبود قطعا نمي پذيرفتيم.

* پروسه امضاي قرارداد با آديداس در چه مرحله اي است؟
- ما قرارداد آديداس را به آقاي بيگلري که يک حقوقدان بين المللي است داده ايم. ايشان نماينده ايران در بسياري از دادگاه هاي بزرگ بوده و آدم فرهيخته و باسوادي است. از ايشان خواهش کردم اين قرارداد را بخواند و قرار است تا 16 ارديبهشت به ما تحويل بدهد. امروز هم با ايشان جلسه اي دارم. به محض آماده شدن قرارداد، آنرا پاراف مي کنيم و براي تاييد به هيات رئيسه فدراسيون مي فرستيم. سپس از نمايندگان آديداس دعوت مي کنيم تا به تهران بيايند و قراداد را امضا کنيم.

* چرا کميته سه نفره رسيدگي به شکايت جيووا اقدام خاصي انجام نداده است؟
- قرار بود اين کميته هر مشکلي باشد را حل کند. ما نمي توانيم هم خسارت ببينيم و هم لباسي را بپوشيم که کيفيت ندارد مگر آنکه مهدي تاج رئيس فدراسيون فوتبال دستور بدهد ولي تا جايي که بنده مي دانم تاج شديدا مخالف کار با جيووا است.

 

* آقاي فغان پور مسئول حقوقي فدراسيون فوتبال اعلام کرده براي جلوگيري از شکايت جيووا، پيشنهادي براي استفاده تمام تيم هاي ملي به جز تيم ملي بزرگسالان از پوشاک اين برند مطرح شده است. در جريان اين پيشنهاد هستيد؟

- سازمان اقتصادي فدراسيون که همه در آن عضو هستند بايد اين مسائل را تاييد کند و سپس به هيات رئيسه بدهد. همانطور که گفتم ما مخالف اين کار هستيم. ما بايد اين مشکل را با جيووا طور ديگري حل کنيم. تصميم ما براي استفاده از آديداس براي تمام رده هاي سني قطعي است.

 

* چطور شد که فدراسيون فوتبال به يکباره سراغ آديداس رفت؟

- در دوره همکاري با جيووا، سرمربي و بازيکنان تيم ملي به همراه رئيس فدراسيون فوتبال اعلام کردند لباسها کيفيت لازم را ندارد. فدراسيون به اين شرکت يک فرصت داد تا بتوانيم لباسهايش را در ايتاليا تحويل بگيريم که اين کار را نکردند. جيووا قادر نبود لباس با کيفيت به ما بدهد. شرايط طوري بود که بازيکنان لباسهاي اين شرکت را براي استفاده «وصله و پينه» مي زدند. حتي بعضي از بازيکنان مي گفتند آنقدر کيفيت لباس پايين است که خجالت مي کشند در مسابقات مختلف پيراهن خود را با پيراهن بازيکن تيم حريف عوض کنند.

وقتي اين موضوع در فدراسيون مطرح شد، تصويب کرديم که تيم ملي موقتا يک لباس ديگر بپوشد و آن لباس هم آديداس شد. وقتي هم سرمربي و بازيکنان تيم ملي کيفيت اين لباسها را تاييد کردند، به ما ماموريت داده شد تا با اين برند مذاکره کنيم. بنده به آقاي ساکت مدير تيم هاي ملي گفتم تا فروردين ماه لباس هاي تيم ملي را تهيه کن؛ از فروردين ماه به بعد ديگر نيازي به خريد لباسها نيست. پروسه امضاي قرارداد هم به اين دليل طولاني شد که ما دقتمان را روي آن بيشتر کرديم که اين منجر به امضاي پروتکل اصلي و 70 صفحه اي شد.

 

* با اين حال چرا صحبت همکاري مجدد با جيووا مطرح شده است؟

- ما سه چهار روز نبوديم و دوباره اين مباحث شروع شده است. امروز تکليف کار را روشن مي کنم. اگر قرار است يک بخش از فدراسيون فوتبال جيووا بپوشد، تمام بخش ها را بدهند به اين شرکت. اگر هم کار ما درست بوده، اجازه بدهند اين پروسه کامل شود.

امير عابديني مديرعامل پيشين باشگاه پرسپوليس در ادامه گفتگويش با مهر به سئوالاتي درباره شرايط اين باشگاه و همچنين احتمال ايجاد تغييرات در هيات مديره سرخابي ها پاسخ داد.

 

* ارزيابي شما از اتفاقاتي که در تيم پرسپوليس بعد از قهرماني افتاد و اعتصاب بازيکنان، چيست؟

- پرسپوليس بعد از 9 سال يک تيم خوب، جاندار و تاکتيکي بود که فوتبال دلنوازي بازي مي کرد. اين تيم قهرمان شد. پشت اين قهرماني هم مديريت، تدبير، بودجه و صبوري خوابيده بود. به علاوه مديريت کاربلد و حضور آدم هايي مثل کريم باقري و محمود خوردبين با يک کادر فني توانمند، باعث شد تا تيم نتيجه خوبي بگيرد. يک اتفاق غيرطبيعي افتاد و براي اولين بار اين حرف و حديثها ايجاد شد در حالي که بايد به مديريت باشگاه اعتماد کنيم و بگذاريم خودشان اين موضوع را جمع کنند.

کام شيرين قهرماني پرسپوليس با دو اتفاق از درون خود تيم تلخ شد؛ اول بحث جام و هاني نوروزي و سپس هم اعتصاب بازيکنان. آنقدر اين اتفاق غير طبيعي است که آدم فکر مي کند از جاي ديگري آب مي خورد؛ هرچند که شنيدم ديروز بازيکنان هم تمرين کردند و اعتصاب تمام شد.

 

* به نظر شما مديريت باشگاه اين مشکل را خوب مديريت کرد؟

- طاهري سرپرست باشگاه يک حرف منطقي مي زند و مي گويد نمي توانم به بازيکنان چک بدهم و اگر اين چک پاس نشود، بلاي بدهکاري سر مديران بعدي هم مي آيد. ضمن اينکه هنوز فصل هم تمام نشده تا حساب و کتاب کنند تا ببينند بازيکنان چقدر بايد بگيرند.طاهري نشان داده شب و روزش را براي مديريت گذاشته و حتي اگر شده از زير سنگ پول مي آورد. ضمن اينکه از سيدجلال حسيني به عنوان کاپيتان انتظار مي رود با هماهنگي کريم باقري و محمود خوردبين اين مسئله را جمع و جور کنند و نگذارند به مديريت و سيستم فشار بيايد.

 

* گفته مي شود مديريت دو باشگاه استقلال و پرسپوليس و اعضاي هيات مديره آنها تغييرات اساسي خواهند داشت.

- در صورتي که آقاي روحاني راي بياورد، تغيير در کابينه دولت ايجاد مي شود ولي تغيير و تحولاد در سطح ورزش نيست و وزارت ورزش ثابت مي ماند. مسعود سلطاني فر توانسته پيچ و مهره وزارت ورزش را محکم کند و اين وزارت را به جايگاه خودش برساند. با اين حساب، وزير مي ماند و براي همين اگر بخواهند تصميمي درباره استقلال و پرسپوليس بگيرند، روي عملکرد افراد و مديران است نه روي بحث انتخابات.

 

* گفته مي شود آقاي داورزني معاون وزير ورزش مذاکراتي با علي فتح الله زاده براي مديرعاملي استقلال داشته است.

- (با مکث زياد) به نظرم افتخاري براي مديريت استقلال ساخته نشده است. اگر هم يک مقدار مکث کردم به اين خاطر بود که فکر مي کنم او در فوتسال زحمت زيادي کشيد و برنامه ريزي خوبي انجام داد. با اين حال از اين مذاکرات براي استقلال اطلاعي ندارم.

ارسال در: دوشنبه 11 ارديبهشت ساعت 19:52 (1396/2/11)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن