کاراته ايران، امپراطور جديد آسيا لقب گرفت
شماره خبر : 138608
سايت فدراسيون جهاني در تازه ترين گزارش خود با اشاره به مسابقات قهرماني آسيا از تيم ايران به عنوان امپراطور جديد آسيا ياد کرد.

به نقل از سايت فدراسيون کاراته، در گزارش سايت فدراسيون جهاني کاراته از رقابت هاي قهرماني آسيا آمده است: جديدترين سلاطين کاراته آسيا در مسابقات هيجان‌انگيز آسيايي که در شهر آستانه قزاقستان برگزار شد تاج‌گذاري کردند. اين مسابقات سرشار از لحظات به يادماندني و هيجان انگيز کاتا و کوميته بود؛ مسابقاتي که جديدترين ستاره هاي کاراته در قاره پهناور آسيا به نمايش گذاشتند.

ايران بر قدرت بلامنازع خود در کاراته مهر تاييد زد، چرا که نمايندگان کاراته ايران در صدر جدول مدال آوران، عناوين نخست را از ان خود کردند؛ در راس آنها قهرمان جهان امير مهدي زاده و کوميته تيمي قدرتمند مردان و زنان.

ايران جايگاه ابر قدرت کاراته آسيا را تصاحب کرد و بعد از اتمام مسابقات در اخرين رتبه بندي، نمايندگان شايسته ايراني با کسب بيشترين مدال در مجموع با 42 مدال و 2? مدال طلا اول شدند و ژاپن در مجموع 38 مدال و 16 مدال طلا و قزاقستان ميزبان در مجموع 27 مدال و 8 مدال طلا نمايش خيره کننده اي در آستانه داشتند.

امير مهدي زاده کاراته کا وزن 60- کيلوگرم نور افکن را برداشته و بعد از برنده شدن هاي پي در پي و کسب عنوان هاي جهاني و قاره اي، اين بار در آستانه به عنوان يکي از ستاره هاي اين رويداد ها درآمد. مدافع عنوان قهرماني جهان و يکي از ليدرهاي برجسته که در جستجوي کسب مدال طلا در استانه بود. امير مهدي زاده در کوميته مردان وزن 60 کيلوگرم، ستاره جوان ازبکستان يعني صدرالدين سايماتوف را در فينال شکست داد تا بارديگر قهرمان آسيا شود.

ايران قدرت خود را با نمايش خيره کننده و پيروزي در همه رده ها خصوصا در کوميته تيمي به همگان نشان داد. نمايندگان شايسته ايران در هر دوبخش کوميته تيمي مردان و زنان پيروز شدند تا سلطه خود را بر کاراته آسيا در تمام رده هاي سني خلق کنند. تيم کوميته مردان عربستان سعودي را شکست داد و طلا گرفت و در طرف ديگر تاتامي تيم زنان ايران تيم کوميته چين تايپه را در فينال شکست داد.

ارسال در: جمعه 30 تير ساعت 15:24 (1396/4/30)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن