کولاکوويچ: اردوي واليبال، بازار نيست/ جوانگرايي در تيم ملي به‌زودي انجام مي‌شود
شماره خبر : 138847
سرمربي تيم ملي واليبال گفت: در طول تمرين با بازيکنان رابطه خوبي دارم اما اين موضوع نمي‌تواند روي قوانين اثر بگذارد.

 ايگور کولاکوويچ درباره شرايط اردو و تمرينات تيم ملي واليبال در آستانه رقابت‌هاي انتخابي مسابقات قهرماني جهان اظهار داشت: نسبت به آخرين باري که خبرنگاران در تمرين تيم ملي حضور داشتند، برنامه‌هاي تمريني ما پيشرفت کرده و مصدوميت بازيکنان نيز رفع شده است. امير غفور تا حدودي درگير مصدوميت بود اما الان وضعيت بهتري دارد. مشکل بزرگي که با مصدوميت عادل غلامي و سامان فائزي داشتيم نيز برطرف شده و تا اينجاي کار از شرايط تيم رضايت دارم.

وي درباره اردوي تيم ملي در ترکيه گفت: با توجه به اينکه مسابقات قهرماني آسيا در حال برگزاري است و رقابت‌هاي قهرماني اروپا هم يک ماه ديگر آغاز مي‌شود، بيشتر تيم‌ها درگير رقابت‌هاي مختلف و برنامه‌هاي آماده‌سازي خود هستند و گزينه‌هاي زيادي براي برگزاري بازي تدارکاتي نداشتيم. از سوي ديگر نمي‌خواستيم تيم را درگير سفر طولاني و خسته کننده کنيم و به اين خاطر ترکيه بهترين گزينه براي ما بود. قرار است در اين کشور با تيم ملي ترکيه و بلغارستان بازي تدارکاتي داشته باشيم.

کولاکوويچ در پاسخ به اين سوال که آيا مسابقات قهرماني آسيا در اندونزي را دنبال مي‌کنيد؟ گفت: در طول ليگ جهاني هم مسابقات برخي تيم‌هاي آسيايي حاضر در اين رقابت‌ها را دنبال مي‌کرديم. نويد مشجري آناليزور تيم ملي در حال حاضر در اندونزي حضور دارد و فيلم سه بازي از اين رقابت‌ها را براي ما فرستاده است که آنها را تماشا کرده‌ايم، البته موضوع آناليز يک چيز است و خوب بازي کردن موضوعي ديگر. علاوه بر اينکه روي آناليز تمرکز کرده‌ايم، مي‌خواهيم در اردبيل نمايش خوبي هم داشته باشيم.

سرمربي تيم ملي درباره اتفاقي که هفته گذشته در تمرين رخ داد و به مسعود غلامي و محمدطاهر وادي به دليل تاخير در حضور در تمرين، اجازه تمرين کردن در کنار ساير بازيکنان داده نشد، عنوان کرد: هر جايي قوانين خاص خود را دارد و همه اعضاي تيم حتي کادر فني هم اين قوانين را پذيرفته‌اند. اينجا بازار نيست که هر بازيکني هر وقت دلش خواست، به تمرين بيايد. حتي اگر بازيکني 10 دقيقه تاخير داشته باشد، اجازه حضور در تمرين را نخواهد داشت. اين دو بازيکن 20 دقيقه تاخير داشتند که علت آن هم ترافيک بود اما اين موضوع به من ربطي ندارد. در طول تمرين با بازيکنان رابطه خوبي دارم اما اين موضوع نمي‌تواند روي قوانين اثر بگذارد.

کولاکوويچ درباره احتمال حضور بازيکنان جديد در پست پشت خط‌زن در آينده تيم ملي گفت: براي اين پست روي امين اسماعيل‌نژاد که هم اکنون در تيم زير 23 سال بازي مي‌کند حساب کرده‌ام. به زودي جوانگرايي بيشتري در تيم ملي انجام مي‌شود و روي خيلي از جوانان حساب کرده‌ام. البته من بازي تيم هاي جوانان و زير 23 سال را تماشا کرده‌ام اما اينکه اين بازيکنان در تمرين تيم بزرگسالان حضور داشته باشند موضوع ديگري است. حضور در تيم ملي بزرگسالان فرصت خوبي براي هر بازيکني است که در مسير پيشرفت قرار بگيرد.

وي افزود: تصميم دارم در مسابقات جام قهرمانان بزرگ جهان که آذرماه در ژاپن برگزار مي‌شود از بازيکنان جوان‌تري که در رده اميد، جوانان و نوجوانان بازي مي‌کنند استفاده کنم و به همه نشان بدهم که توانايي و پتانسيل جوانان واليبال ايران تا چه اندازه بالاست. اين اتفاق به سود بازيکنان تيم ملي است. آنها کار بزرگي در پيش دارند و بايد در سطح بالاي اين مسابقات در رده سني بزرگسالان بازي کنند.

ارسال در: يکشنبه 8 مرداد ساعت 22:03 (1396/5/8)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن