داورزني: حرف تاج را پيگيري مي‌کنم/ در مورد عکس منتشره از فدراسيون کاراته توضيح خواستم
شماره خبر : 138856
معاون ورزش قهرماني و حرفه‌اي وزارت ورزش گفت: آقاي طاهري سفت و سخت کارش را انجام مي‌دهد و وزارت ورزش و جوانان هم سفت و سخت از او حمايت مي‌کند.

محمدرضا داورزني در حاشيه مراسم تقدير از ابراهيم صادقي، اظهار داشت: ابراهيم صادقي بعد از 17 سال حضور سايپا، حالا مربي اين تيم شده است. باشگاه سايپا هم از او تقدير کردند که اين کار خيلي ارزشمند بود. اين مراسم نشان دهنده اين است که باشگاه سايپا کار فرهنگي خوبي انجام مي‌‌دهد به اصول پايبند است و مي‌تواند به عنوان باشگاه نمونه کارش را دنبال کند.

وي افزود: اميدوارم ساير باشگاه‌هاي ما هم به جاي اينکه به دنبال دنبال نتيجه باشند، به دنبال چنين کارهاي فرهنگي باشند و اصول اخلاقي را ترويج بدهند، بسيار خوب است، البته برخي از باشگاه‌هاي ما هم از اين اقدامات فرهنگي انجام مي‌دهند، اما سايپا يک الگوهاي بسيار خوب و اخلاقي است، چون ما به اين حرکت‌ها نياز داريم.

معاون ورزش قهرماني و حرفه‌اي وزارت ورزش و جوانان در مورد وضعيت سالن افراسيابي، گفت: سالن افراسيابي 6،7 سال پيش جهت انجام تمرينات جودو به اين فدراسيون داده شد، اما فرم اين سالن به شکلي است که در مرکز شهر در کنار مجموعه ورزشي شيرودي قرار دارد. اين سالن به انواع رشته‌هاي سالني سرويس مي‌دهد. مسابقات واليبال و بسکتبال در آنجا برگزار مي‌شد. در ارديبهشت ماه ما بازديدي از آنجا داشتيم و تشخيص داديم که جاي مناسبي براي تمرينات جودو در نظر گرفته، تجهيز و مجهز شود تا بتواند به همه رشته‌هاي ورزشي سرويس بدهد. الان 6 ساعت در روز در اختيار جودو است و کف برايش پهن شده. به خاطر اينکه نمي‌شود هر روز کف آن را پهن کزد و دوباره برداشت بايد بتوانيم جاي مناسبي در اختيار رشته‌هاي رزمي ديگر که نيازمند سالن هستند، قرار بدهيم و جودو در جاي ديگري تمرين کند و اين سالن براي ساير مسابقات در نظر گرفته شود.

داورزني در خصوص اينکه آيا کاراته هم از سالن کبکانيان استفاده خواهد کرد يا نه، گفت: کاراته هم مي‌تواند ساعاتي از روز از اين سالن استفاده کند و مشکلي ندارد. ضمن اينکه سالني نزديک سالن 12 هزار نفري آزادي وجود دارد که آن را در اختيار کاراته قرار خواهيم داد تا امکانات براي آنها فراهم شود. اين سالن را در اختيار کاراته قرار مي‌دهيم، چون از آنها انتظار داريم که در بازي‌هاي آسيايي 2018 و المپيک 2020 وزن مدالي ما را بالا ببرند.

وي در خصوص اينکه ماجراي استراحت بازيکنان تيم ملي کاراته در لهستان در کنار خيابان چه بوده است، اظهار داشت: يک عکسي در فضاي مجازي منتشر شده بود که من آن را پيگيري کردم. خود مسئولان فدراسيون گفتند که جاي اسکان آنها بسيار مناسب است و عکسي که در ايستگاه قطار از آنها گرفته شده بود، بزرگنمايي بود. باز هم اين موضوع را پيگيري مي‌کنيم. فدراسيون کاراته و هر فدراسيوني که به مسابقات اعزام مي‌شود، بايد حرمت بازيکنان و ورزشکاران ما حفظ شود. خوب نيست که ورزشکار ما بخواهد کنار خيابان استراحت کند. من به محض ديدن عکس در فضاي مجازي از فدراسيون کاراته توضيح خواستم که قرار شد در اين خصوص توضيح بدهند. گويا آنها منتظر قطار بودند.

معاون وزير ورزش و جوانان درباره اينکه هيئت مديره باشگاه پرسپوليس چه زماني معرفي خواهد شد، خاطرنشان کرد: بايد اسامي در مجمع بررسي شود و سپس در اين خصوص تصميم‌گيري مي‌شود و اسامي را اعلام مي‌کنيم.

داورزني درباره اينکه با توجه به بدهي‌هاي مالي پرسپوليس به ژوزه، دستيارانش و ساير طلبکاران آيا قرار است وزارت ورزش و جوانان در اين خصوص به اين باشگاه کمک کند، گفت: وزارت ورزش به هيچ باشگاه حرفه‌اي نمي‌تواند کمک کند. با توجه به وضعيتي که دو باشگاه استقلال و پرسپوليس دارند، مديران اين دو باشگاه تلاش خواهند کرد و در خصوص بدهي‌هاي پرسپوليس هم مطمئناً طاهري تلاش مي‌کند تا مشکل را حل کرده و پولي را تهيه کند تا به طلبکاران بدهد. اسپانسر هم در اين زمينه کمک مي‌کند و اين دغدغه وزارت ورزش و جوانان، آقاي سلطاني‌فر و همه است. سعي مي‌کنيم اين مشکل حل شود تا پرسپوليس که نماينده ايران در آسياست بدون دغدغه در آسيا نتيجه بگيرد و روي سکو برود.

وي درباره مشکل عليرضا رحيمي در فدراسيون هندبال و احتمال کناره‌گيري‌اش از رياست اين فدراسيون نيز گفت: فدراسيون هندبال بدهي 3.5 ميلياردي دارد. رحيمي با توجه به شرايطي که اين فدراسيون به لحاظ بدهي‌ها دارد و جو سنگيني که برخي دوستان در مجمع فدراسيون هندبال ايجاد کردند و باعث کدورت رحيمي شده بود، اعلام کرد نمي‌تواند به اين شکل کار کند. هم به لحاظ بدهي‌ها و طلبکاراني که به فدراسيون مي‌آيند و هم در خصوص تأمين منابع مشکلاتي در هندبال وجود دارد. در اين خصوص با آقاي سلطاني‌فر جلسه داشتم و تلاش خواهيم کرد بخشي از بدهي‌هاي هندبال را پرداخت کنيم تا رحيمي هم در فدراسيون هندبال حفظ شود.

معاون وزير ورزش و جوانان در واکنش به سؤال يکي از خبرنگاران مبني بر اينکه کفپوش محل مسابقات فوتسال تبريز که ميزبان مرحله انتخابي مسابقات جام ملت‌هاي آسياست وضعيت مناسبي ندارد و در اين زمينه AFC کمک خواهد کرد که صورت خوشي ندارد AFC به ايران در اين زمينه کمک کند و مهدي تاج گفته در اين خصوص از داورزني سؤال کنيم، گفت: من در جريان اين مسئله نيستم. آقاي تاج گفتند از من سؤال کنيد؟ اين را بايد پيگيري کنم. هم از اداره کل ورزش و جوانان استان و هم از فدراسيون فوتبال پيگيري خواهيم کرد و موضوعي که به وزارت ورزش ارتباط داشته باشد را انجام مي‌دهيم.

داورزني در خصوص ماجراي تغيير اساسنامه فدراسيون‌هاي ورزشي و روند اين ماجرا گفت: در خصوص اساسنامه فدراسيون‌ها بايد بگويم تا فردا بعد از ظهر نظرات اصلاحي را از فدراسيون‌ها مي‌گيريم و سپس تا روز چهارشنبه آنها را به دولت ارسال خواهيم کرد. پس از تأييد در هيئت دولت اين اساسنامه‌ها دوباره باز مي‌گردد و در مجامع فدراسيون‌ها بررسي مي‌شود و پس از تأييد به فدراسيون‌هاي جهاني ارسال خواهد شد تا اين اساسنامه مورد تأييد قرار بگيرد. اين اساسنامه‌ها به دولت که برود دو سه ماه بيشتر طول نمي‌کشد و پس از آن هم براي وزارت ورزش و جوانان لازم الاجراست.

وي درباره ادامه همکاري علي‌اکبر طاهري با باشگاه پرسپوليس نيز تأکيد کرد: آقاي طاهري سفت و سخت کارش را انجام مي‌دهد و وزارت ورزش و جوانان هم سفت و سخت از او حمايت مي‌کند و ما همچنان در خدمت او هستيم.

ارسال در: يکشنبه 8 مرداد ساعت 22:15 (1396/5/8)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن