اولين واکنش رونالدو به برگزاري نخستين جلسه دادگاهش
شماره خبر : 138880
ستاره پرتغالي تيم فوتبال رئال مادريد به اولين جلسه محاکمه‌اش براي رسيدگي به اتهام وي در خصوص فرار از پرداخت ماليات واکنش نشان داد.

 عصر امروز (دوشنبه) اولين جلسه رسيدگي به اتهامات کريستيانو رونالدو در خصوص کلاهبرداري مالياتي به مبلغ 14.7 ميليون يورو طي سال‌هاي 2011 تا 2014 در دادگاه منطقه پوسوئلو ده‌الارکن مادريد برگزار شد و او اولين دفاعيات خود را براي رد اتهامي که دادستاني مادريد به وي نسبت داده است، ارائه کرد.

طبق گفته شرکت جستيفوته که مسئوليت امور حقوقي رونالدو را برعهده دارد، قرار بود که پس از اين جلسه يک ساعت و نيمي، بيانيه‌اي در خصوص اين پرونده منتشر شود که هنوز اين بيانيه منتشر نشده است اما اکنون شبکه سکزتا و نشريه آس اسپانيا، بخشي از دفاعيات رونالدو در حضور قاضي مونيکا گومس فرر فاش شده است.

نشريه آس به نقل از رونالدو خطاب به قاضي پرونده نوشته است: اگر نامم رونالدو نبود الان اينجا در دادگاه حضور نداشتم.

ظاهراً منظور رونالدو اين بوده که اگر وي فردي عادي بود شايد تخلفاتش برملا نمي‌شد که اين ادعاي او به مذاق قاضي پرونده خوش نمي‌آيد و او اينگونه پاسخ ستاره پرتغالي رئال مادريد را مي‌دهد: «نه، اشتباه نکنيد، بسياري از افراد گمنام ديگر هم مانند شما روي همين صندلي نشسته‌اند. شما به اين دليل متهم و مورد بازجويي واقع شده‌ايد که بر اساس يک سري مدارک و مستندات که تخلف مالياتي‌تان را نشان مي‌دهد، از شما شکايت شده است و وظيفه قضاوت درباره اين اتهامات بر عهده دادگاه است»

طبق منابع حاضر در داخل دادگاه، اظهارات قاضي باز هم رونالدو را متقاعد نکرده و او جملات قبلي‌اش را اينگونه تکرار کرده است: «نه، نه، تمام اين اتفاقات به اين خاطر رخ داده است که من کريستيانو رونالدو هستم»

رونالدو در جلسه محاکمه‌اش از سوي شاکي پرونده، اداره ماليات اسپانيا مورد استنطاق قرار گرفته است. ظاهراً وکيل اين سازمان از برترين بازيکن سال گذشته فوتبال جهان در خصوص انتقال درآمدهاي تبليغاتي‌اش در فاصله سال‌هاي 2011 تا 2014 به حساب دو شرکت در جزاير ويرجين بريتانيا و ايرلند سؤالي مي‌پرسد و او هم در پاسخ ادعا مي‌کند که از زمان حضورش در منچستريونايتد و با مشورت با وکلاي اين باشگاه درآمدهايش را به حساب اين دو شرکت انتقال مي‌داده و به همين دليل قاضي مونيکا گومس هم وکلاي باشگاه انگليسي را براي جلسه بعدي محاکمه رونالدو به دادگاه احضار مي‌کند.

با وجود اعلام وکلاي رونالدو مبني بر انتشار يک بيانيه در خصوص پرونده اتهامات مالياتي او، هنوز مشخص نيست که اين بيانيه چه زماني منتشر مي‌شد.

ارسال در: دوشنبه 9 مرداد ساعت 23:30 (1396/5/9)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن