عجب تيمي شده سپاهان
شماره خبر : 139138

واعظ:

نقد روز ؛ عجب تيمي شده اين سپاهان ! 
مي خواهم بگويم ، باخت و شکست همه جا سر مي کشد ، از منچستر يونايتد گرفته تا کهکشاني هاي رئال مادريد ، يا حتي تيم محبوب ايالات کاتالان ها ( بارسلونا ) ... . باختن ، شايد براي بزرگان عرصه سياست هم رخ بدهد ، اشکال ندارد ، اما ، بايد به اشتباه بنگرند و با چشم بصيرت در پي خنثي کردن آن باشند . اشتباه تکرار ي خطا نيست ، اما ، انتخاب است . 
وبسايت نود 
سعيد واعظ 
افت طلايي پوشان 
سپاهان ، تيم محبوب شهر اصفهان ، هفته ها ست" باخت" را انتخاب کرده و روي جدول سينوسي در حال حرکت است . براستي درجه افت طلايي پوشان در چيست ؟ براي افت طلايي پوشان در فصل هفدهم، نقد و مطالب گوناگوني را به رشته تحرير در آورديم ، شايد در راس مديريت و عوامل اجرايي باشگاه" پرطمطراق" سپاهان ، از مطالب نقد و انتقاد آميز آزرده خاطر شوند، لکن، رسالت کارمان جزء اين نيست . همه انتقاد و نقدها در اينده مبدل به نقطه قوت مي شوند ... 
البته قصد به چالش کشيدن اوضاع قمر در عقرب اين روزهاي " زردها " نداشتيم ، اما ، به در خواست تيفوسي و پرشور هاي زرد پوش دوباره دست به قلم شديم تا قصور و ضعف ها را تذکر دهيم شايد گوش شنوايي بشنود، تا دل هوادران منقلب طلايي پوش تا حدودي آرام بگيرد . شاگردان کرانچار بعد از تساوي با تيم ارتش سرخ پايتخت، مسابقه بعدي خود در ايستگاه هشتم را به تيم نفت تهران واگذار کرد تا حرف و حديث ها پيرامون انها بيشتر شنيده شود . 
نا اميدي هوادران 
براستي ، هوادران متعصب تيم فوتبال سپاهان ، اين هفته ها بکلي از دست تيمشان با اين نتايج دور از انتظار نااميد و مايوس شده اند . پرشورهاي زرد پوش ، بيشتر تقصير ها را متوجه شخص دکتر سبحاني مدير عامل کارخانه فولاد مبارکه مي کنند . آنها ، اعتقاد بر اين نکته دارند که اگر سبحاني ، با تمرکز بيشتر و مشورت با پيشکسوتان سپاهان کميته فني تشکيل مي داد و در اول فصل يک " انتخاب " مناسب براي سپاهان انجام مي دادند ، علاقه مندان به اين تيم را اينقدر آشفته حال نمي کردند . تيم بزرگ، مربي و بازيکن بزرگ مي خواهد . همه قصه هاي سپاهاني ها در اين دو سال به غصه غمناک تبديل شده است . 
8 ، هفته و 7 امتياز ! 
زرد جامگان اصفهاني هميشه در جدول رده بندي مسابقات ليگ برتر جزء مدعيان تراز اول به حساب مي امدند ، خداي ناکرده ، آيه ، هم از آسمان نازل نشده آنها هميشه بايد قهرمان شوند . اما تيمي که لقب پر افتخارترين تيم فوتبال ايران را يدک مي کشد وقتي اوضاعش اينطور قمر در عقرب و مه آلود است بايد فاتحه آن را بخوانند . سپاهاني ها در هشت هفته از مسابقات ليگ برتر تنها هفت امتياز کسب کردند .چيزي در حد فاجعه ! زردها ، با يک برد ، چهار تساوي وسه باخت ، تفاضل -5 به چه چيزي مي انديشند ؟ به مسابقات جام حذفي ؟ صنعت نفت آبادان ، در يک بازي انتحاري در نقش جهان دست طلايي دلا ن را از جام کوتاه کرد . 
سپاهان در فصل شانزدهم با افکار عبدالله ويسي در انتهاي هفته هشتم در رده نهم با ده امتياز چشم به مسابقات اينده داشت که فرصت اين مهم را به دست نياورد و جاي خودش را به مرد کروات تبار سپرد . 
يک دل ... 
هميشه گفته اند ؛ يه دل دو دوستي بر نمي دارد . آقاي طاهري که از ورزشکاران حرفه اي هندبال باشگاه سپاهان است و مديريت اين باشگاه را نيز در دست دارد بايد هم و غم خود را به اين نکته معطوف کند که با يک دل دو دوستي بر نمي دارد . يا زنگي زنگ يا رومي روم . يا تيم هندبال يا فوتبال . بهر حال زرد جامگان ، خواسته يا ناخواسته دچار تغيير و تحولات مديريتي شده اند و نياز به حمايت بيشتر دارند ، اينکه ، مدير عامل محترم، دايم در تمرينات تيم هندبال حضور داشته باشد و از تيم فوتبال بزرگسالانش حمايت نکند قياسي مع الفارق است . شنيد ه ها حکايت از آن دارد که آقاي مدير عامل، حتي در بعضي از مسابقات که بايد با حضور در رختکن بازيکنان تيمش را تهييج کند، اصلا ، در ورزشگاه حضور ندارد ! دست پخت هر کسي اثر انگشتش است . يک شوک مي تواند سرنوشت تيمي را عوض کند . 
باخت ... 
باخت ، چيزي نداشتن است . ولي آن چيز پول نيست . طلا و غذا هم نيست . باخت و شکست، ذهن ها را مبتلا مي کند . باخت ، در حال حاضر گرد و خاکي است که تار پود و شاکله سپاهان را به ورطه نااميدي کشانده است . سپاهاني ها ، در مقابل تيمهاي مدعي مانند پرسپوليس و ذوب اهن پر فروغ ظاهر مي شوند اما ، ديگر مسابقات را واگذار مي کنند . 
باخت ، براي سپاهاني ها تماشاي اعدام تيم محبوب شان است . شکست و ناکامي ريختن همه افتخارات در سطل زباله است .
ارسال در: يکشنبه 9 مهر ساعت 10:14 (1396/7/9)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن