داورزني: دخالت مستقيم در کار هيچ فدراسيوني نداريم/ انتخابات کميته المپيک به موقع برگزار مي‌شود
شماره خبر : 139210
معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه اي وزارت ورزش و جوانان گفت: دخالت مستقيم در کار هيچ فدراسيوني نداريم و براي تدوين استراتژي‌هاي دراز مدت و رفع مشکلاتشان در کنار آنها هستيم.

 به نقل از پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان، محمدرضا داورزني در گفت‌وگويي به مناسبت هفته تربيت بدني اظهار داشت: ورزش همگاني و قهرماني لازم و ملزوم يکديگرند. ورزش همگاني و قهرماني را مثل دو بال يک پرنده لازم و ملزوم هستند و بايد به موازات توسعه داده شوند و اگر مسير را درست برويم از دل ورزش همگاني هم قهرمانان بزرگي بيرون مي‌آيند.

وي افزود: معيار ارزيابي ما از فدراسيون‌هاي ورزشي پيروزي و شکست در يک يا چند مسابقه نيست و ما فاکتورهاي مختلفي براي بررسي عملکرد فدراسيون ها داريم. دخالت مستقيم در کار هيچ فدراسيوني نداريم و براي تدوين استراتژي‌هاي دراز مدت و رفع مشکلاتشان در کنار آنها هستيم. براي برخورد با فدراسيون هاي ضعيف تر راهکارهاي تعاملي بسياري وجود دارد و آخرين راه اصلاحات است.

معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه اي وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در بازي‌هاي کشورهاي اسلامي باکو و داخل سالن ترکمنستان فراتر از پيش‌بيني‌ها مدال کسب کرديم هرچند بعضي از فدراسيون‌ها کمتر از تصور ما ظاهر شدند.

داورزني در خصوص سن مطلوب مديريت در فدراسيون ها گفت: 55 الي 60 سال براي روساي فدراسيون ها سني است که توانمندي و تجربه لازم را دارند، اگرچه که براي ما معيار عملکرد است نه سن و سال. در کابينه اکنون وزيري داريم که زير 40 سال سن دارد و در حوزه مديريت شاخص‌هاي ديگري هم بجز سن مثل دانش و تجربه بين المللي مطرح است.

معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه اي وزارت ورزش و جوانان با اشاره بر به موقع برگزار شدن مجمع انتخابات کميته ملي المپيک گفت: برنامه‌هاي پيش رو بايد به موقع انجام شود تا در بازي هاي آسيايي 2018 و المپيک 2020 توکيو به ما آسيب نزند.

داورزني در خصوص سهم ورزش از 27 صدم درصد ماليات بر ارزش افزوده گفت:‌ تکليف شده که اين بودجه بيشتر صرف جانبازان و معلولين، ورزش بانوان و امور استان ها شود تا به توسعه زيرساخت‌هاي استان ها کمک کند. اراده عمومي دولت و وزارت ورزش حمايت از همه رشتهها از جمله فوتبال است. فوتبال در تمام رده هاي سني موفق عمل کرده است و با اجراي برنامه ها به دنبال حضور قدرتمند در روسيه هستيم.

داورزني در خصوص انتخابات فدراسيون واليبال و رييس آينده آن گفت: برنامه واليبال تا 2020 به صورت دقيق بسته شده و ما در کنار رئيس بعدي براي اجراي آن هستيم. با وجود مسئوليتي که در وزارت ورزش دارم به دليل سمتي که در فدراسيون جهاني و آسيايي دارم تا 2020 بايد کار خود را در واليبال دنبال کنم. با توجه به ميزباني‌هاي خوب قبلي گزينه اول فدراسيون جهاني براي ميزباني مرحله نهايي ليگ جهاني واليبال در سال آينده هستيم و مردم نگران جابه‌جايي‌هاي واليبال نباشند.

داورزني در پايان ضمن تاکيد بر جايگاه مهم پيشکسوتان در تمام رشته‌هاي ورزشي گفت: مشکل تعليق فدراسيون شطرنج حل شده است. نفس ميزباني مسابقات مختلف بين المللي براي ما بسيار مهم است، اما بر اساس برنامه‌ريزي مدون بايد ميزباني را قبول کنيم که بتوانيم منابع آن را تقبل کنيم و وزارت ورزش و دولت را گرفتار نکنيم.

ارسال در: يکشنبه 30 مهر ساعت 23:26 (1396/7/30)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن