داور 33 ثانيه مانده به‌پايان مسابقه، بازي را قطع کرد
شماره خبر : 139260
سايت فدراسيون جهاني شنا روايت دقيقي از درگيري تيم واترپلوي ايران با مالت در فينال رقابت‌هاي فيناترافي را منتشر و اعلام کرد اين بازي نيمه‌کاره تمام شده است.

 بر اساس اعلام سايت فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو کشورمان، تيم ملي واترپلوي ايران در فينال ششمين دوره رقابت‌هاي فيناترافي به مصاف مالت، ميزبان مسابقات رفت و  دو تيم در شرايطي بازي حساس خود را پيگيري کردند که در کوارتر پاياني به دليل اعتراض مکرر بازيکنان دو تيم به داوري و ايجاد درگيري در جريان مسابقه بازي براي دقايقي متوقف شد و در نهايت با سوت داور 8 بر 6 به نفع مالت تمام شد.  اين در حالي است که ناظر بازي با مسئولان مسابقات پس از پايان مسابقه براي بررسي موضوع تشکيل جلسه دادند. مسئول برگزاري فيناترافي هر دو تيم ايران و مالت را به دليل اعتراض به داوري و درگيري در کوارتر پاياني بازي ديسکاليفه اعلام کرد.

سايت فدراسيون جهاني شنا (فينا) اما در توضيح ماجرا نوشت:

تيم ملي واترپلوي مالت در فينال رقابت‌هاي فيناترافي در فاصله 44 ثانيه مانده به پايان بازي گلي را به ثمر رساند و نتيجه را 8 بر 6 به سود خود کرد و 11 ثانيه پس از اين اتفاق بازيکنان دو تيم شروع به تحريک يکديگر براي ايجاد درگيري کردند که همين سبب شد داور پس از اين صحنه 5 کارت قرمز به بازيکنان ايران و دو کارت قرمز به بازيکنان مالت نشان دهد، اما بازيکناني که اخراج شده بودند در خارج از استخر هم به درگيري لفظي با يکديگر ادامه دادند، اين در حالي بود که مربيان دو تيم سعي کردتد تا مانع توهين بيشتر بازيکنان‌شان به حريف شوند. در همين حين بازيکنان ايراني که داخل استخر بودند از آب خارج شدند و به سمت صحنه درگيري بازيکنان خارج از استخر رفتند، به دنبال آنها نيز بازيکنان تيم مالت نيز از استخر خارج شدند تا از هم‌تيمي‌هاي خود دفاع کنند. اين درگيري البته فيزيکي نبود و در اين بين هم به کسي ضربه‌اي وارد نشد و بازيکنان تنها بر سر هم فرياد مي‌زدند و چند بار تنها همديگر را هل دادند.

داور مسابقه با اين شرايط در حالي که 33 ثانيه تا پايان وقت‌ قانوني بازي باقي مانده بود، اين ديدار را لغو کرد و در اين شرايط کميسيون کميته فني واترپلو فينا کار ديگري به غير از اجراي قانون محروميت‌هاي انضباطي در صورت بروز رفتار  خشونت‌آميز جدي از سوي سه عضو يا بيشتر از سه عضو از يک تيم در جريان يک بازي نمي‌توانست بکند. اين بدين معنا بود که دو فيناليست يعني ايران و مالت ديسکاليفه (مردود و رد صلاحيت) شدند و جام قهرماني به اروگوئه‌اي رسيد که در ديدار رده‌بندي به پيروزي رسيده بود.

در خبر سايت فدراسيون جهاني به صراحت اعلام شده که بازي نيمه تمام مانده و قطعا نمايندگاني که از ايران در مالت حضور داشتند و خبر را براي انتشار به سايت رسمي فدراسيون ايران دادند از اتفاقات باخبر بودند اما سايت فدراسيون ايران اعلام کرد که تيم ملي کشورمان نايب قهرمان شده و رسانه‌ها هم به استناد و اعتماد به اين خبر آن را منتشر کردند. حال اين سوال مطرح مي‌شود که دليل اطلاع رساني اشتباه فدراسيون شناي ايران چه بوده و  به چه دليل  در سايت فدراسيون هيچ اشاره‌اي به اين موضوع نشده که ديدار نيمه تمام مانده است؟ آيا فدراسيون ايران قصد بزرگ نمايي داشته يا واقعا از قوانين بي اطلاع بوده است و اين سوال پيش مي‌آيد که چرا اطلاعات صحيح در اين باره داده نشده است؟

ارسال در: دوشنبه 1 آبان ساعت 09:53 (1396/8/1)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن