کناره‌گيري مديرکل UCI/ تکليف استعفاي قمري امروز مشخص مي‌شود
شماره خبر : 139388
اتحاديه جهاني دوچرخه‌سواري امروز در خصوص استعفاي هفت عضو هيئت رئيسه کنفدراسيون آسيا تصميم‌گيري خواهد کرد.

اجلاس دو روزه اتحاديه دوچرخه‌سواري آسيا امروز هم پيگيري مي‌شود و اين در حالي است که قرار است در خصوص شرايط کنفدراسيون آسيا نيز تصميم‌گيري شود.

در روز نخست اين اجلاس برترين‌هاي دوچرخه‌سواري دنيا در سال 2017 معرفي شدند و در روز دوم نيز تصميمات اصلي درباره مسائل مختلف پس از حضور رئيس جديد UCI گرفته خواهد شد.

يکي از اين تصميمات، بررسي مسائل مربوط به کنفدراسوين آسيا است. 7 نفر از 9 عضو هيئت رئيسه کنفدراسيون آسيا که خسرو قمري نيز در ميان آنها حضور دارد، در اعتراض به تصميمات «اسامه الشعفار» رئيس جديد اين اتحاديه استعفا کرده‌اند و امروز درباره اين استعفا تصميم‌گيري مي‌شود.

در يکي از بندهاي نامه اين 7 عضو مستعفي به فدراسيون جهاني دوچرخه‌سواري آمده است که شوراي المپيک آسيا براي انتخاب الشعفار به سمت رياست کنفدراسيون آسيا دخالت مستقيم کرده و براي انتخاب وي به عنوان رئيس برخلاف منشور المپيک اقدام و بر فدراسيون‌هاي عضو فشار آورده است تا به نفع يک کانديدا راي دهند.

خبر ديگر اينکه «مارتين گيبس» مديرکل اتحاديه جهاني از سمت خود کناره‌گيري کرد و «آمينا لانايا» فرانسوي به عنوان جانشين موقت او تا انتخاب فرد جديد و دائمي معرفي شد. گيبس در سال 2013 و پس از شروع دوره رياست «برايان کوکسون» در اين پسمت مشغول به کار شد، اما پس از انتخاب «ديويد لاپارتينان» به عنوان رئيس جديد UCI که در سپتامبر امسال رخ داد، کناره‌گيري‌اش را اعلام کرد.

ارسال در: چهارشنبه 3 آبان ساعت 09:55 (1396/8/3)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن