ناکامي تيم‌هاي کاراته نوجوانان پسر و دختر در روز درخشش تيم اميد دختران
شماره خبر : 139561
تيم‌هاي کاراته نوجوانان دختر و پسر ايران در چهارمين روز مسابقات جهاني با کسب يک مدال برنز به کار خود خاتمه دادند.

چهارمين روز از دهمين دوره رقابت‌هاي کاراته قهرماني جهان در اسپانيا که با شرکت 1710 کاراته کا از 109 کشور امروز(شنبه) در شهر تنريف اسپانيا پيگيري و با ناکامي تيم‌هاي نوجوانان پسر و دختر ايران خاتمه يافت. 

امروز در بخش نوجوانان ، پسران ايران در 5 وزن به ميدان رفتند که تنها عليرضا فرجي در وزن 57- کيلوگرم به نشان برنز دست يافت و چهار نماينده ديگر کشورمان با شکست مقابل رقباي خود از دور رقابت‌ها کنار رفتند. 

 در رقابت‌هاي امروز عليرضا فرجي کاراته کا وزن 57- کيلوگرم تيم ملي نوجوانان موفق شد با شکست نماينده مقدونيه به مدال برنز دهمين دوره رقابت‌هاي قهرماني جهان در اسپانيا دست يابد. فرجي حريفاني از هلند، اردن و اتريش را برد و در نيمه نهايي مغلوب نماينده روسيه شد تا در جدول شانس مجدد به مبارزاتش ادامه دهد. او در اين گروه مقابل کاراته کا کشور مقدونيه پس از تساوي صفر بر صفر در وقت قانوني مبارزه با راي داوران برنده شد و به مدال برنز رسيد.

در همين رده سني عرفان داوري در وزن 63- کيلوگرم، ابتدا 3 بر صفر از سد دانيله دويوو از ايتالياگذشت.در ادامه 4 بر يک جاناردان تياگو از مالزي را شکست داد.کاراته کا مالزيايي برنز آسيا در سال 2017 را در کارنامه دارد. در مبارزه سوم مقابل شوتا اوچينو از ژاپن پس از تساوي صفر بر صفر در وقت قانوني مبارزه با راي داوران در هانتي بازنده شد. شوتا اوچينو دارنده نقره آسيا در سال 2017 است. با راهيابي کاراته کا ژاپني به فينال، داوري در جدول شانس مجدد به مصاف رقبا رفت.او در اين گروه 3 بر صفر محمد تاميوکسل از ترکيه را شکست داد. در دومين ديدار 4 بر يک فيصل العطيبي از عربستان را با شکست بدرقه کرد و سپس مقابل عبدالرحمان محمد از مصر 4 بر 3 شکست خورد و نتوانست مدال برنز را از آن خود کند.

در وزن 52- کيلوگرم، پوريا اقدسي با نتايج مشابه يک بر صفر جاکوب اسمارت از اسکاتلند و پاوله دوجاکويچ از بوسني را برد. سپس 2 بر صفر آندره تردون از اسلواکي را مغلوب کرد. در چهارمين ديدار 3 بر صفر ويکتور کوئروا از اسپانيا را برد و به نيمه نهايي رسيد. او در نيمه نهايي 2 بر صفر مغلوب صالح محمد از مصر شد و از رسيدن به فينال بازماند. اقدسي در جدول شانس مجدد 3 بر صفر مغلوب کارمينه لوچيانو از ايتاليا شد و به مدال نرسيد.

در وزن 70- کيلوگرم، اميرحسين بيگدلي 4 بر صفر اوساما فسي از مراکش را برد، در مبارزه دوم 2 بر يک ميرليند رکسپي از کوزوو را شکست داد. سپس مقابل ناميک قلي اف از آذربايجان 2 بر يک نتيجه را واگذار کرد.
با شکست کاراته کا آذربايجاني مقابل حريف برزيلي در نيمه نهايي، اميرحسين بيگدلي مبارزه در جدول شانس مجدد را از دست داد و از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن 70+ کيلوگرم، کامران بصيري 6 بر اوگورتان دمير ترکيه را مغلوب کرد، در دومين ديدار 5 بر يک پاتريک سبوک از اسلواکي را برد. 
مبارزه بصيري مقابل فردريک گودجاپ از دانمارک پس از تساوي 2 بر 2 به سود نماينده دانمارک با قانون سنشو خاتمه يافت. او در جدول شانس مجدد هم مقابل گئورگي سارسوانيدزه از گرجستان پس از تساوي يک بر يک با قانون سنشو بازنده شد و با اين شکست پايش به سکوي سوم جهان نرسيد.

اما دختران ايران نيز در بخش نوجوانان امروز در 3 وزن با رقباي خود پيکار کردند که آنها نيز بدون دستيابي به مدال به کار خود خاتمه دادند.  در وزن 47- کيلوگرم، معصومه محسنيان با شکست 7 بر صفر مقابل پولينا هورنکو از مولدواي حذف شد.
در وزن 54- کيلوگرم، صديقه صادقي 6 بر يک مقابل الکساندار ايوانکويچ از مجارستان شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.در وزن 54+ کيلوگرم نيز  زهرا يعقوبيان 3 بر صفر مقابل آنيکا سوما از آلمان نتيجه را واگذار کرد و حذف شد.

پيکارهاي امروز در 3 وزن اميد دختران نيز پيگيري شد که با درخشش آويشن باقري و سارا بهمنيار خاتمه يافت. 

آويشن باقري در وزن -55 کيلوگرم تيم اميد دختران با غلبه بر نماينده اسپانيا نخستين مدال طلاي تيم کاراته دختران در رقابتهاي جهاني اسپانيا را دشت کرد. او حريفاني از روسيه ، قزاقستان، بلاروس و چين را مغلوب کرد و در فينال هم 5 بر يک کاراته کا کشور ميزبان را شکست داد و به مدال طلا رسيد.
در وزن -50 کيلوگرم نيز سارا بهمنيار درفينال برابرناديا گومز از اسپانيا قرار گرفت و 7 بر 3 نتيجه را واگذار کرد تا به مدال نقره اين وزن برسد. او در فينال و علاوه بر رسيدن به دومين مدال جهاني، نسبت به دوره گذشته مدالش را يک پله ارتقاء بخشيد.
بهمنيار ابتدا 3 بر صفر تاليا تررو از دومينکن را مغلوب کرد، سپس موفق شد 4 بر يک سلنه رودريگوئز از پرو را شکست دهد. در مبارزه سوم هم 4 بر صفر آچا سايا از مراکش را برد و گام به نيمه نهايي گذاشت. او در اين مرحله يک بر صفر بر شارا هوبريچ از آلمان دارنده مدال برنز اميدهاي اروپا و طلا ليگ جهاني آلمان غلبه کرد و راهي فينال شد.

مليکا احدي در وزن 61 –  کيلوگرم ديگر نماينده تيم اميد دختران ايران بود که 5 بر 4 در اولين ديدار مقابل ورونيکا کوزتوزکا از مقدونيه پيروز شد. در ادامه پس از تساوي صفر بر صفر مقابل اليزاوتا سايروش از اوکراين با راي داوران در هانتي بازنده شد و در جدول شانس مجدد ابتدا 2 بر صفر ماريا بلونت از کانادا را برد و سپس مقابل کيمت ديکر از ترکيه 6 بر 2 باخت و از رسيدن به مدال برنز بازماند.

در پايان چهارمين روز دهمين دوره مسابقات کاراته قهرماني نوجوانان، جوانان و اميد جهان تيم اعزامي کشورمان به لطف درخشش دو بانوي کاراتهکاي کشورمان در مجموع با دو مدال طلا، دو نقره و 5 برنز به مکان چهارم جدول توزيع مدال‌ها صعود کرد. 

ژاپن باهفت طلا، يک نقره و هفت برنز در صدر جدول قرار دارد. مصر با 4 طلا، دو نقره و 5 برنز در مکان دوم ايستاده است. اسپانيا با 3 طلا،دو نقره و چهار برنز و ترکيه با دو طلا، سه نقره و سه برنز بالاتر از ايران سوم و چهارم هستند.

تيم ملي کشورمان تا کنون موفق به کسب دو طلا، دو نقره و پنج برنز شده است. آويشن باقري و باربد صداقت دو نشان طلا، مجيد نيکوهمت و سارا بهمن يار دو مدال نقره، احمدرضا محمودي، حديثه جمال، کاتاي تيمي دختران(يگانه شهپري، گلناز شاهزيدي و عرفانه مساح)، قاسم خوبرو و عليرضا فرجي هم 5 مدال برنز اين رقابتها را کسب کرده اند.

ارسال در: شنبه 6 آبان ساعت 00:50 (1396/8/6)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن