کاسکو: ايران يکي از حرفه‌اي‌ترين ليگ‌هاي دنيا را دارد و مي‌تواند ميزبان جام جهاني باشد
شماره خبر : 139950
رئيس سازمان جهاني فوتبال ساحلي معتقد است که ايران يکي از حرفه‌اي‌ترين ليگ‌هاي دنيا را در اين رشته ورزشي دارد و حتي مي‌تواند روزي ميزبان جام جهاني باشد.

در حاشيه رقابت‌هاي جام بين قاره‌اي فوتبال ساحلي جهان جان کاسکو، رئيس سازمان جهاني فوتبال ساحلي که در دبي محل برگزاري رقابت‌ها حضور دارد، مسابقات ايران را با اشتياق تماشا مي‌کند. وي در خصوص وضعيت تيم ملي فوتبال ساحلي ايران در جهان اظهار داشت: عملکرد خوب ايران فقط مربوط به اين مسابقات نمي‌شود، چندين سال است که تيم ايران هميشه در سطح يک جهان و جزو بهترين تيم‌هاست. فوتبال ساحلي ايران در ابتدا از بازيکناني تشکيل شده بود که فيزيک خوبي داشتند و توانست نتيجه بگيرد، اما حالا ديگر اين‌گونه نيست و آنها از تکنيک‌ها و مهارت‌هاي بسيار خوبي نيز برخوردار هستند. اين پيشرفت دقيقاً به علت اين است که تيم‌هاي ديگر مشتاق هستند تا با ايران رقابت کنند.

برزيل رنکينگ جهاني را رهبري مي‌کند
تيم ملي فوتبال ساحلي به تازگي به رده دوم جدول رنکنيگ جهاني صعود کرده است، اما کاسکو اين رده را با ديگر تيم‌ها مشترک مي‌داند. او در اين باره گفت: اين روزها تنها تيم برزيل به طور مشخص رهبري رنکينگ جهاني را مي‌کند و تيم اول جهان است. اما مکان دوم رنکينگ جهاني بين تيم‌هاي ايران، روسيه، پرتغال و تاهيتي مشترک است. پيش‌بيني نتيجه رقابت اين تيم‌ها مقابل يکديگر اصلاً راحت نيست و اساساً نمي‌توان سطح آنها را از هم جدا کرد. البته اين مسئله رقابت‌هاي آنها را بسيار جذاب‌تر مي‌کند.

فوتبال ساحلي ايران بهترين برنامه‌ريزي را در جهان دارد
رئيس سازمان جهاني فوتبال ساحلي با قاطعيت از برنامه‌هاي فدراسيون فوتبال ايران و بخش ساحلي دفاع کرد و گفت: مي‌توانم با قاطعيت بگويم که سازمان ساحلي فدراسيون فوتبال ايران بهترين برنامه‌ريزي را در جهان دارد که شامل قهرماني جهان در دو بخش زنان و مردان، ليگ‌هاي پيشرفته و پشتوانه‌سازي مي‌شود. از اين بابت بايد از آنچه در ايران در حال رخ دادن است بسيار سپاسگزار باشم.

شهرياري از بهترين‌ها و الگوي مديريت در فوتبال ساحلي جهان است
کاسکو در ادامه پريا شهرياري، رئيس دپارتمان فوتبال ساحلي ايران را الگويي براي مديران فوتبال ساحلي دانست و خاطرنشان کرد: حرفه‌اي‌گري، تعهد کاري، فداکاري و اشتياق صفت‌هايي هستند که مي‌توان در خصوص شهرياري توصيف کرد، کسي که اين ورزش را در ايران در راه خاصي توسعه داده است. او يکي از بهترين‌ها و الگوي مديريت در فوتبال ساحلي جهان است.

سطح باشگاه‌ها در ايران به شکل فوق‌العاده‌اي بالاست
وي با بيان اينکه کيفيت بالاي بازيکنان باعث يک ليگ منسجم مي‌شود، ادامه داد: ما وقتي اولين تورنمنت باشگاهي را در ايران برگزار کرديد، بسيار شگفت‌زده شديم. سطح باشگاه‌ها به شکل فوق‌العاده‌اي بالا بود. همه فکر مي‌کنند که تيم ملي هر کشوري بسيار خوب است و از بازيکنان بسياري خوبي تشکيل شده است، اما در ايران تنها تيم ملي اين‌گونه نيست، بلکه ليگ ايران از تيم‌هاي بسيار شايسته‌اي تشکيل شده است. در تمام اين باشگاه‌ها بازيکناني با مهارتي بازي مي‌کنند. همان‌طور که در ابتدا اشاره کردم، بازيکنان ايراني از تکنيک خاصي برخوردار هستند. سطح کيفي يک ليگ از کيفيت بازيکنان دفاع مي‌کند.

يکي از حرفه‌اي‌ترين ليگ‌ها در جهان متعلق به ايران است
رئيس سازمان جهاني فوتبال ساحلي خاطرنشان کرد: ما هميشه به دنبال اخبار ليگ ايران هستيم و از سازمان ساحلي ايران خواسته‌ايم که ما را در جريان اتفاقات اين ليگ قرار دهند. اتفاقاتي که در ليگ شما مي‌افتد، هميشه براي ما جذاب است و بايد دوباره اشاره کنم که يکي از حرفه‌اي‌ترين ليگ‌ها در جهان متعلق به ايران است.

تصوير اشتباه و بي اساسي از ايران در رسانه‌ها خلق شده است
در ادامه مصاحبه وقتي از کاسکو در خصوص سفر سال گذشته‌اش به ايران سؤال شد، ابتدا به شرايط کلي و اخبار ضد و نقيض در ايران اشاره کرد و گفت: در ابتدا بايد بگويم اين يک سفر بسيار هيجان انگيز بود، چرا که تصوير اشتباه و بي‌اساسي از ايران توسط رسانه‌ها خلق شده است. وقتي که براي نخستين بار به ايران آمدم، متوجه شدم به کشوري با زيبايي‌هاي طبيعي، مردماني خون گرم و غذاهايي خوشمزه سفر کرده‌ام. شور و اشتياق به فوتبال را مي‌توان در مردم ايران حس کرد.

امکانات فوتبال ساحلي و ورزشي ايران، ما را شگفت‌زده کرد
وي با تمجيد از امکانات فوتبال ساحلي در ايران گفت: هنگامي که ما از امکانات فوتبال ساحلي و ورزشي ايران بازديد کرديم، از سطح آن شگفت‌زده شديم، به خصوص ميزان همکاري باشگاه‌ها با فدراسيون براي توسعه اين ورزش براي من بسيار قابل توجه و جالب بود.

ايران مي‌تواند روزي ميزبان جام جهاني فوتبال ساحلي باشد
کاسکو در پاسخ به سؤالي که آيا امکان برگزاري جام بين قاره‌اي در ايران وجود دارد، تصريح کرد: بله، چرا که نه. همان‌طور که يک تورنمنت بين‌المللي در ايران برگزار شد و چند تورنمنت ديگر در حال برنامه‌ريزي است، ايران مي‌تواند شايستگي ميزباني رقابت‌هاي جام بين قاره‌اي را نيز داشته باشد. همچنين مي‌توان پيش‌بيني کرد که روزي ميزبان جام جهاني فوتبال ساحلي باشد.

آرزوها تمام شده و راه‌هاي بسيار زيادي را براي فوتبال ساحلي تدارک مي‌بينيم
رئيس سازمان جهاني فوتبال ساحلي از برنامه‌هاي پيش روي فوتبال ساحلي سخن گفت و افزود: برنامه‌هاي بسيار ويژه‌اي براي فوتبال ساحلي در جهان داريم. به شکل خيلي سخت به همراه کميته بين‌المللي المپيک براي «مسابقات جهاني ساحلي» در تلاش هستيم و برنامه‌هايي نيز براي المپيک داريم. همچنين در حال برنامه‌ريزي براي جام جهاني فوتبال ساحلي بانوان در سال 2021 ميلادي هستيم. آرزوها تمام شدند و در حال تدارک راه‌هاي بسيار زيادي براي فوتبال ساحلي هستيم.

ريشه‌هاي فوتبال در تمام جهان به سرعت در حال رشد است
وي با اشاره به رؤساي ديگر فدراسيون‌هاي ورزشي از جمله واليبال که علاقه‌مند هستند ورزش آنها به ورزش شماره يک دنيا تبديل شود، خاطرنشان کرد: بايد به رؤساي برخي فدراسيون‌ها بگويم براي‌تان آرزوي موفقيت مي‌کنم، اما ريشه‌هاي فوتبال در تمام جهان به سرعت در حال رشد است. شما مي‌بينيد که علاقه به فوتبال از آمريکا تا چين و حتي هند در حال پيشرفت است. فوتبال و فوتبال ساحلي با يکدگير مانند برادر هستند و در يک خانواده قرار دارند. با توسعه فوتبال ما نيز همراه آنها رشد مي‌کنيم. براي من مهم نيست که فوتبال ساحلي در جهان چه رده‌اي در بين علاقه‌مندان ورزش داشته باشد، اما دوست دارم که هر روز صبح که از خواب بيدار مي‌شوم کاري را انجام دهم، هماني را که ورزش احتياج دارد.

ارسال در: شنبه 13 آبان ساعت 00:05 (1396/8/13)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن