عبدي: با دوپينگ ورزشکاران بايد مبارزه جدي کرد
شماره خبر : 139967
دارنده مدال نقره مسابقات جهاني بدنسازي و پرورش اندام گفت: برخي به‌اصطلاح نامربي‌ها با دوپينگ در باشگاه‌ها به سلامت ورزشکاران آماتور آسيب جدي مي‌زنند.
 مرتضي مهراد عبدي در گفت‌وگو با ايسنا درباره کسب عنوان نايب قهرماني جهان در دسته 100 کيلوگرم در مسابقات جهاني مغولستان و نيز ايستادن تيم ملي بدنسازي و پرورش اندام ايران بر سکوي سومي جهان و سطح مسابقات، گفت: به نظرم مسابقات جهاني که در مغولستان برگزار شد از نظر تعداد شرکت‌کنندگان و نيز بازيکنان حاضر در رقابت‌ها بي‌اغراق يکي از مسابقات سنگين بين‌المللي است. در اين دوره هم 52 کشور با بهترين ورزشکاران در بخش آقايان و بانوان حضور داشتند که به افزايش سطح کيفي مسابقات بسيار کمک کرد. در وزني که من شرکت داشتم مدعيان زيادي براي قهرماني و حتي کسب عنوان اورال حضور داشتند. اصلي‌ترين حريفان من از هند، ازبکستان، چين، کره‌جنوبي و ايتاليا بودند اما به لطف خدا توانستم در پايان به مدال نقره دست يابم.

 

مهرادعبدي در ادامه صحبت‌هايش اضافه کرد: در مسابقات جهاني مربيان تيم روح‌الله تبريزي و سيداحمد حسيني بودند و نيز خسرو محمدي به عنوان سرپرست تيم ملي را همراهي مي‌کردند که هم اين افراد با زحمات زياد و دلسوزي که به خرج دادند باعث کسب اين موفقيت‌ها شدند که از اين دوستان کمال تشکر را دارم.

 

دارنده مدال نقره مسابقات جهاني بدنسازي و پرورش اندام درباره اينکه خودش چگونه و از کي با رشته پرورش اندام آشنا شده است و چه افرادي در ادامه فعاليت حرفه‌ايش در اين رشته نقش داشتند، اظهار کرد: من ورزش پرورش اندام را از سال 1377 و در سن هجده سالگي زير نظر استادم علي داداشي شروع کردم. در کل از لحاظ جسماني استعداد بالايي براي پيشرفت در اين رشته داشتم و پس از سه ماه تمرين توانستم به مقام سومي کرج دست يابم. پس از اين موفقيت در آن سال‌ها به اين نتيجه رسيدم که مسير ورزشي خودم را پيدا کرده‌ام چرا که قبل از فعاليت در اين رشته در رشته‌هاي رزمي فعاليت مي‌کردم و سه روز در هفته تمرين بدنسازي داشتم. سطح تمريناتم با اينکه ابتدايي بود اما پيشرفت خوبي داشتم و با پيشنهاد مربي‌ام به طور جدي پا به اين عرصه گذاشتم.در اين راستا از رضا امين ترابي قهرمان حرفه‌اي جهان، علي داداشي و همه کساني که در طول اين سال‌ها مشوق و حامي من بودند تشکر مي‌کنم. همچنين در کنار فعاليت حرفه‌اي ورزشي تحصيلاتم را نيز ادامه دادم و دو مدرک کارشناسي در رشته‌هاي حسابداري و تربيت‌بدني را اخذ کردم.

 

 

مهرادعبدي در خصوص استفاده ورزشکاران رشته بدنسازي و پرورش اندام از مکمل‌ها و نيز بحث دوپينگ در باشگاه‌ها، گفت: به نظرم ورزشکاران در اين رشته به طور قطع به مکمل‌هاي غذايي نياز دارند اما بايد بگويم بيشترين تاثير در اين ورزش را تغذيه مناسب دارد و ورزشکاران نبايد از برنامه غذايي خود غافل بمانند.

 

او همچنين اضافه کرد: متاسفانه دوپينگ در رشته بدنسازي فراگير شده است و خيلي از افراد ناآگاه اين چنين داروهاي غيرمجاز را لازمه پيشرفت عنوان مي‌کنند. متاسفانه خيلي از اين به‌اصطلاح مربي‌نماها با پيشنهاد داروهاي مختلف به ورزشکاراني کم سابقه باعث خطرات زيادي براي سلامتي و آينده ورزشي آنها مي‌شوند. در کل بايد با دوپينگ در سطح آماتور مبارزه جدي انجام شود اما در بحث حرفه‌اي و قهرماني وضعيت متفاوتي وجود دارد.

 

مهرداد عبدي در خصوص اهداف پيش‌رو در رشته بدنسازي در قالب تيم ملي ايران خاطرنشان کرد: هر ساله در ايران دو بار مسابقات انتخابي برگزار مي‌شود که يکي انتخابي تيم ملي براي مسابقات آسيايي و ديگري براي مسابقات جهاني است. يکي از اين انتخابي‌ها در بهمن‌ ماه و ديگري در تيرماه برگزار مي‌شود. هدف من شرکت در مسابقات انتخابي تيم ملي در تيرماه است. اينکه کدام يکي از دوستان در اين مسابقه به همراه من بر روي استيج پا مي‌گذارد برايم اهميتي ندارد و سعي‌ام بر آن است که حضور پرقدرتي در رقابت‌هاي انتخابي داشته باشم و لباس تيم ملي را بر تن کنم. در نهايت هدفم حضور در عرصه بين‌المللي و شرکت در مسابقات حرفه‌اي است.

ارسال در: شنبه 13 آبان ساعت 12:46 (1396/8/13)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن