مديون شهيدان و جانبازان جنگ تحميلي هستم وهرگز آمريکايي نميشوم
شماره خبر : 140072
دارنده مدال المپيک تأکيد کرد هيچ‌گاه دنبال گرفتن پناهندگي از آمريکا نيست و گفت که او و ديگر ايراني‌ها بي‌اندازه مديون شهيدان و جانبازان جنگ تحميلي هستند.

 کيانوش رستمي که تا کنون ويزايش از سوي ايالات متحده آمريکا براي حضور در مسابقات جهاني وزنه‌برداري که قرار است بين تاريخ‌هاي 28 نوامبر تا 5 دسامبر (7 تا 14 آذر) در شهر آناهايم کاليفرنيا برگزار شود، صادر نشده است، در گفت‌وگو با سايت «اينسايد دِ گيمز» گفت: درک نمي‌کنم، آنها (مقامات سفارت آمريکا در دبي) به من گفتند که بايد صبر کنم، اما توضيحي به من ندادند.

بر اساس اين گزارش درخواست اول قهرمان المپيک و دارنده رکورد جهاني در دسته 85 کيلوگرم براي صدور ويزاي آمريکا به‌خاطر قانون «214b» که همان مسجل نبودن بازگشت کيانوش رستمي به ايران پس از پايان مسابقات جهاني آمريکاست، رد شده است. وزنه‌برداراني از عراق و آلباني هم همچنان منتظر تأييد درخواست صدور ويزاي‌شان از سوي آمريکا هستند.

رستمي که هفته گذشته راهي دبي شد تا دومين مصاحبه‌اش را با مقامات کنسولي آمريکا در امارات انجام دهد با اشاره به ارائه مدارک بانکي که بخشي از فرآيند درخواست صدور ويزا است، اظهار داشت: به آنها نشان دادم که من دو ميليون دلار در حساب بانکي‌ام در کشورم دارم. به آنها گفتم "من بهترين وزنه‌بردار جهان هستم، من محبوب‌ترين وزنه‌بردار جهان هستم، من رکوردار جهان هستم". به‌دنبال گرفتن گرين‌کارت نيستم و درک نمي‌کنم مشکل چيست. آيا آنها از چيزي مي‌ترسند؟ من به ايراني بودنم افتخار مي‌کنم و مي‌خواهم پس از پايان مسابقات جهاني به کشورم بازگردم.

دارنده مدال طلاي المپيک 2016 ريو تصريح کرد: آنها به من گفتند که "نيازي نيست توضيحات بيشتري بدهي، همه چيز مرتب است و ما به تو پاسخ خواهيم داد. بايد منتظر باشي". در پاسخ به آنها اما گفتم "من 25 روز ديگر مسابقه دارم و مي‌خواهم که در اين مسابقات (آمريکا) شرکت کنم".

رستمي که بدون مربي تمرين مي‌کند و پيش از اين از مربيان وزنه‌برداري تيم ملي ايران انتقاد کرده بود، مي‌گويد هرگز تمايلي به گرفتن پناهندگي آمريکا ندارد. او تأکيد کرد: من عاشق ايران هستم، ما بي‌اندازه مديون شهيدان و جانبازان جنگ (تحميلي) هستيم. من تنها به‌فکر کسب مدال طلاي مسابقات جهاني و ثبت رکورد جهاني هستم. براي من بهبود رکورد جهاني حتي مهمتر از کسب مدال طلاست. رکورد جهاني کسي است که مي‌خواهد با من بجنگد.

فيل اندرو، مدير اجرايي تيم وزنه‌برداري آمريکا هم گفت: ما هر روز از طريق تيم روابط عمومي کميته المپيک آمريکا با وزارت امور خارجه ايالات متحده در تماس هستيم و اميدواريم تمامي ورزشکاراني که به‌موقع درخواست صدور ويزا داده‌اند، ويزاي‌شان براي مسابقات جهاني صادر شود. به‌ويژه ما از حضور تيم وزنه‌برداري ايران در آمريکا که يکي از بهترين تيم‌هاي جهان است، استقبال خواهيم کرد.

رستمي که بعد از 11 ماه استراحت پس از مسابقات المپيک ريو، از دو ماه پيش تمرينات پرفشار خود را از سر گرفته است، تصريح کرد: هيچ مشکلي با فدراسيون وزنه‌برداري ايران ندارم، اما برنامه تمريني من و روشي که از زمانم استفاده مي‌کنم با وزنه‌برداران ديگر تيم فرق دارد و مختص به خودم است.

رستمي در بازي‌هاي المپيک 2016 ريو رکورد خودش را شکست و رکورد 396 کيلوگرم در مجموع دوضرب را از خود به‌جاي گذاشت.

ارسال در: دوشنبه 15 آبان ساعت 11:52 (1396/8/15)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن