يعقوبي و پوراسماعيل نقره گرفتند، حسيني و کياني برنز
شماره خبر : 140918
در پايان نخستين روز مسابقات کسب سهميه گرند اِسلم ????، ? نماينده ايران موفق شدند حضور خود در نخستين دوره رقابت‌‌هاي گرند اِسلم را قطعي کنند.

 به نقل از روابط عمومي فدراسيون تکواندو، نخستين دوره مسابقات "گرند اِسلم" تکواندو اواخر سال جاري ميلادي با حضور برترين‌هاي تکواندو جهان به ميزباني شهر "ووشي" چين برگزار مي‌شود. اين رقابت‌ها با حضور بهترين‌هاي تکواندو جهان در دو گروه زنان و مردان در اوزان المپيکي برگزار خواهد شد که به قهرمان مسابقات 70 هزار دلار، نايب قهرمان 20 هزار دلار و نفر سوم 10 هزار دلار پاداش تعلق مي‌گيرد.

بر همين اساس براي تکميل سهميه حضور در اولين دوره مسابقات گرنداِسلم، رقابت‌هاي انتخابي براي تعيين 3 سهميه باقي‌مانده (در هر 4 وزن) اين رويداد از ساعت 4:30 بامداد امروز (پنجشنبه) به وقت تهران آغاز و به مدت دو روز در سالن «تاي هو» شهر "ووشي" چين ادامه خواهد داشت.

در روز نخست اين رقابت‌ها تکواندوکاران اوزان 49- و 67+ کيلوگرم زنان و 68- و 80+ کيلوگرم مردان براي کسب سهميه حضور در مسابقات گرنداِسلم 2017 تلاش کردند. در گروه زنان ناهيد کياني و سوادبه پورصادقي در وزن 49- کيلوگرم و زهرا پوراسماعيل، فاطمه مصطفايي و مليکا ميرحسيني در وزن 67+ کيلوگرم و در گروه مردان نيز ابوالفضل يعقوبي، ميرهاشم حسيني و سروش احمدي در وزن 68- کيلوگرم و احمد محمدي در وزن 80+ کيلوگرم بر روي شياپ‌چانگ رفتند.

در پايان ابوالفضل يعقوبي، ميرهاشم حسيني، زهرا پوراسماعيل و ناهيد کياني موفق شدند سهميه حضور در اين رقابت‌ها را بدست آورند اما سروش احمدي، احمد محمدي، سودابه پورصادقي، فاطمه مصطفايي و مليکا ميرحسيني از حضور در نخستين دوره گرنداِسلم بازماندند.

فردا (جمعه) و در روز پاياني مبارزات 57- و 67- کيلوگرم زنان و 58- و 80- کيلوگرم مردان پيگيري خواهد شد که پريسا جوادي و سودابه پورصادقي در وزن 57- کيلوگرم و مبينا بابالو و زهرا شيدايي در وزن 67- کيلوگرم در گروه زنان و حميدرضا هاديان، هادي تيران ولي پور و ابراهيم صفري در وزن 58- کيلوگرم و مهدي خدابخشي، عرفان ناظمي و بهزاد ايلخاني در وزن 80- کيلوگرم در گروه مردان به عنوان نمايندگان ايران بر روي شياپ‌چانگ مي روند.

هدايت تيم اعزامي گروه مردان برعهده مهدي بي باک به عنوان سرمربي و مهرداد يوسفي به عنوان مربي است و در گروه زنان نيز برعهده مهرو کمراني به عنوان سرمربي و ريحانه فولادي به عنوان مربي مي باشد.

اين مسابقات G1 است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتيب 10، 6 و 3.6 امتياز در راستاي افزايش رنکينگ المپيکي تعلق مي‌گيرد.

ارسال در: پنجشنبه 2 آذر ساعت 12:20 (1396/9/2)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن