خدابخشي حذف شد، صفري سهيمه گرفت
شماره خبر : 140953
نماينده وزن 67- کيلوگرم با صعود به ديدار نهايي جواز حضور در مسابقات گرند اسلم را کسب کرد.

نخستين دوره مسابقات "گرند اِسلم" تکواندو اواخر سال جاري ميلادي با حضور برترين‌هاي تکواندو جهان به ميزباني شهر "ووشي" چين برگزار مي‌شود. اين رقابت‌ها با حضور بهترين‌هاي تکواندو جهان در دو گروه زنان و مردان در اوزان المپيکي برگزار خواهد شد که به قهرمان مسابقات 70 هزار دلار، نايب قهرمان 20 هزار دلار و نفر سوم 10 هزار دلار پاداش تعلق مي‌گيرد.

بر همين اساس براي تکميل سهميه حضور در اولين دوره مسابقات گرنداِسلم، رقابت‌هاي انتخابي براي تعيين 3 سهميه باقي‌مانده (در هر 4 وزن) اين رويداد از روز گذشته (پنجشنبه) در سالن «تاي هو» شهر "ووشي" چين آغاز و امروز (جمعه) به پايان مي‌رسد.

در دومين و آخرين روز مبارزات 57- و 67- کيلوگرم زنان و 58- و 80- کيلوگرم مردان پيگيري خواهد شد که پريسا جوادي و سودابه پورصادقي در وزن ??- کيلوگرم و مبينا بابالو و زهرا شيدايي در وزن ??- کيلوگرم در گروه زنان و حميدرضا هاديان، هادي تيران، ولي پور و ابراهيم صفري در وزن ??- کيلوگرم و مهدي خدابخشي، عرفان ناظمي و بهزاد ايلخاني در وزن 80- کيلوگرم در گروه مردان به عنوان نمايندگان ايران بر روي شياپ‌چانگ رفتند.

در وزن 67- کيلوگرم، ابراهيم صفري در مرحله يک چهارم نهايي با برتري 25 بر 11 مقابل نماينده چين به مرحله نيمه‌نهايي رسيد و در اين مرحله مقابل نماينده ديگري از کشور ميزبان با نتيجه 29 بر 11 پيروز شد تا ضمن حضور در ديدار نهايي، سهميه حضور در مسابقات گرند اسلم را کسب کند.

همچنين در وزن 80- کيلوگرم، مهدي خدابخشي تنها نماينده باقي مانده ايران در جدول مسابقات با شکست 10 بر 11 مقابل ريچارد اردمان از نروژ در مرحله يک‌چهارم نهايي از دور مسابقات کنار رفت.

پيش از خدابخشي، پريسا جوادي، سودابه پورصادقي، مبينا بابالو، زهرا شيدايي، حميدرضا هاديان، هادي تيران، ولي پور، عرفان ناظمي و ايليا ايلخاني نيز با شکست مقابل رقباي خود از دور رقابت‌ها کنار رفته بودند.

ارسال در: جمعه 3 آذر ساعت 10:38 (1396/9/3)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن