پوررهنما و عزيزي طلايي شدند،جعفرزاده به برنز رسيد
شماره خبر : 141373
در نخستين روز هفتيمن دوره بازي‌هاي جهاني آيوار دو نماينده پاراتکواندو ايران به نشان طلا دست يافتند.

در نخستين روز هفتيمن دوره بازي‌هاي جهاني آيوار دو نماينده پاراتکواندو ايران به نشان طلا دست يافتند.

هفتمين دوره بازي‌هاي جهاني آيواز 2017 از 9 تا 15 آذرماه در "ويلا رئال دسانتو آنتونيو" پرتغال برگزار مي‌شود که اين رقابت‌ها در بخش پاراتکواندو از امروز (يکشنبه - 12 آذرماه) آغاز و به مدت 3 روز پيگيري خواهد شد که مهدي پوررهنما و اصغر عزيزي موفق به کسب نشان طلا و محمود جعفرزاده به مدال برنز رسيد..


مهدي پوررهنما در وزن 75- کيلوگرم (K44) پس از يک دور استراحت، ابتدا «ميچائل کاسر» آمريکايي را با نتيجه 19 بر 6 از پيش رو برداشت. در ادامه «آمادو گارگارزا» اسپانيايي را 15 بر 2 شکست داد و به فينال راه پيدا کرد.

مهدي در فينال اين رقابت‌ها به مصاف «فتيح سليک» از ترکيه رفت و 19 بر 5 پيروز شد عنوان قهرماني اين دوره از رقابت‌ها را بدست آورد.

 

همچنين  اصغر عزيزي در وزن وزن 75+ کيلوگرم (K44) در نخستين گام «جاني بريچ» آمريکايي را 15 بر 2 مغلوب خويش ساخت و در ادامه به مصاف «ايوان ميکوليک» از کرواسي که عنوان قهرماني جهان را در کارنامه خود دارد، رفت و 17 بر 5 به برتري رسيد.

عزيزي در فينال نيز «کايان بايرام» از ترکيه را 18 بر 6 شکست داد و عنوان قهرماني اين رقابت‌ها را کسب کرد.

محمود جعفرزاده در وزن 75- کيلوگرم (K44) کشورمان پس از يک‌دور استراحت، در اولين ديدار بابر نماينده آذربايجان 9 بر 4 به برتري رسيد. او در ادامه به مصاف «فتيح سليک» ترک رفت و نتيجه را 20 بر 13 واگذار کرد.

اين نتيجه در حالي بدست آمد که به تازگي از سوي فدراسيون جهاني کلاس اين هوگوپوش تغيير کرده و نماينده کشورمان براي دومين بار است که در اين کلاس مبارزه مي‌کند.

هدايت اين تيم برعهده پيام خانلرخاني به عنوان سرمربي و مهدي احمدي به عنوان مربي است. مسعود لشکري نيز به عنوان سرپرست تيم را همراهي مي کند.

گفتني است؛ امتياز اين رقابت ها G6 است که به نفر اول 60 امتياز، نفر دوم 36 امتياز و نفرات سوم 24.60 امتياز در راستاي کسب سهميه پارالمپيک 2020 توکيو تعلق مي‌گيرد.

ارسال در: دوشنبه 13 آذر ساعت 00:08 (1396/9/13)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن