ستاره "اي ليگ" در دوراهي انتخاب ايران يا استراليا
شماره خبر : 143697
دنيل ارزاني، بازيکن ايراني الاصل شاغل در استراليا، اين روزها به سوژه اصلي تيم هاي ملي ايران و استراليا تبديل شده است.

 او در صورت بازي براي هر کدام از دو کشور، شانس بازي براي کشور بعدي را از دست مي دهد.

بعد از درخش ارزاني در A LEAGUE استراليا، مربي ملبورن ويکتوري او را يکي از استعدادهاي حال حاضر فوتبال اين کشور دانست که شانس بازي در اروپا را هم دارد او تا جايي پيش رفت که به بازيکن جوان ماه استراليا هم تبديل شد و حالا رسانه هاي استراليايي خبر از علاقه کي روش به او دادند و اين زنگ خطري براي تيم ملي اين کشور است.

ارزاني در تمام تيم هاي ملي رده هاي پايه استراليا بازي کرده و ساخته و پرداخته اين کشور است اما استراليايي ها نمي خواهند او را از دست بدهند. ارزاني هفته گذشته در مصاحبه اي گفت که هنوز نمي داند از بين ايران و استراليا انتحاب او کدام تيم خواهد بود.

 

 

 

 

ارزاني در اين فصل اگر چه آمار فني نسبتا خوبي با توجه به سن و سالش دارد اما ملي پوشان کنوني ايران که حدود 4 ماه ديگر بايد سنگين ترين رقابت ها را در جام جهاني داشته باشند و سالهاست زيرنظر کارلوس کي روش و در کنار ساير بازيکنان تمرين مي کنند به نظر، پکيج نهايي کي روش براي روسيه را تشکيل داده اند و از اين حيث اين بازيکن شايد شانس زيادي براي رسيدن به ترکيب اصلي تيم ملي را نداشته باشد.

ديدوليکا، مدير اجرايي اتحاديه فوتباليست هاي حرفه اي استراليا که اصالتي کروات دارد و در موقعيت مشابه با ارزاني استراليا را به کرواسي ترجيح داد، معتقد است که بايد هر طور که شده ارزاني را متقاعد به بازي براي استراليا کرد.

 

او در همين رابطه گفت:« اين يک کار عاقلانه است که ارزاني را براي بازي در استراليا متقاعد کنيم. او پس از ويدوکا، با ارزش ترين بازيکن جواني است که استراليا به خود ديده است.

ما بايد اين کار را قبل از اينکه ايراني ها موفق به متقاعد کردن او شوند به سرانجام برسانيم. حتي اگر شده به قيمت حضور چند دقيقه اي او در ترکيب تيم ملي براي اينکه او ديگر مجوز بازي براي ايران را پيدا نکند. بخشي از داستان فوتبال به شناسايي استعدادهاي آينده دار مربوط است و اينکه مي خواهيم آينده فوتبال استراليا را ترسيم کنيم.

شناسايي اين استعدادهاي جوان و ميدان دادن به آنها براي ساختن يک تيم آينده دار که بتواند آرزوهاي يک ملت را برآورده کند، از اهداف ماست. من بسيار خوشبين هستم که ارزاني در نهايت استراليا را انتخاب کند که بهترين گزينه ممکن از نظر من محسوب مي شود.»

ارسال در: شنبه 21 بهمن ساعت 18:32 (1396/11/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن