آقاي گل فوتسال آسيا: خودم هم نمي‌دانم چند گل ملي دارم
شماره خبر : 143764
قهرماني تيم‌ملي فوتسال ايران در آسيا شايد يک خبر تکراري براي علاقه‌مندان به اين رشته باشد اما به گفته بازيکنان تيم‌ملي هر دوره کار ايران براي رسيدن به اين عنوان سخت‌تر مي‌شود.

در اين دوره نيز ايران مقتدرانه توانست تمام رقيبان خود را پشت سر گذاشته و جام قهرماني را بالاي سر ببرد، اگرچه خارج از زمين هم با مشکلاتي چون تغذيه و زلزله مواجه بود. حسين طيبي، تنها لژيونر فوتسال ايران که در چند‌سال اخير در تيم غيرت قزاقستان بازي مي‌کند، با 14 گل توانست براي دومين‌بار عنوان آقاي گلي قاره کهن را کسب کند. به همين بهانه با آقاي گل فوتسال آسيا قبل از بازگشت به تهران همکلام شديم.

* ايران براي دوازدهمين‌بار قهرمان آسيا شد. به‌نظر مي‌رسيد اين‌بار با اقتدار بيشتري اين اتفاق رخ داد.
خدا را شکر مي‌کنم که توانستيم از عنوان قهرماني خود دفاع کنيم. وقتي از تهران خارج شديم، هدف تمامي بازيکنان و کادرفني اين بود که با جام به ايران برگردند و دل مردم را شاد کنند. با اين‌که با اقتدار قهرمان شديم اما حريفان سختي داشتيم و به نظرم بازي‌ها نسبت به دوره قبلي از سطح بالاتري برخوردار بود. اکثر تيم‌ها مربي خارجي آورده بودند و فوتسال در آسيا مدرن‌تر از قبل دنبال مي‌شود. به‌هرحال به هدفمان رسيديم؛ درحالي‌که قهرماني راحت به دست نيامد.
*خودت هم که بار ديگر آقاي گل آسيا شدي.
مي‌توانم بگويم که اين عنوان به نام من ثبت شد اما من زحمت تک‌تک بچه‌ها را تبديل به گل کردم. همه بازيکنان تيم‌ملي ايران شايستگي آقاي گلي را داشتند و ممکن بود اين فرصت نصيب بازيکن ديگري شود. به‌هرحال از اين اتفاق خوشحالم. همان‌طور که گفتيد اين براي نخستين‌بار نبود و من در ‌سال 2014 هم آقاي گل جام ملت‌هاي آسيا شده بودم. در ‌سال 2016 نيز با اختلاف 2 گل اين عنوان را از دست دادم. اين دوره هم خداوند به من لطف داشت و توانستم با 14 گل بالاتر از بقيه بايستم.
*با توجه به اين‌که چند دوره آقاي گل شدي و در چند‌سال اخير بهترين گلزن تيم‌ملي فوتسال ايران بودي، آمار گل‌هاي ملي خودت را داري؟
راستش را بخواهيد آمار دقيقي از تعداد گل‌هاي ملي‌ام ندارم. بيشتر موفقيت تيم‌ملي برايم مهم است تا اين‌که بخواهم به عناوين شخصي فکر کنم.
*اما اين روزها بحث آقاي گلي در فوتسال جهان داغ است. ممکن است تو هم به رکورد شمسايي و فالکائو برسي؟
نمي‌توانم حدودي چيزي بگويم. قطعا از 100 گل بيشتر با پيراهن تيم‌ملي به ثمر رسانده‌ام. شايد به‌زودي آمار گل‌هايم را استخراج کنم که حداقل خودم بدانم کجاي کار هستم. فوتسال نسبت به گذشته سخت‌تر شده و تيم‌ها بسته‌تر بازي مي‌کنند. به همين دليل تعداد گل‌ها هم پايين‌تر است.
*وقتي مسابقات در جريان بود، اخبار زيادي پيرامون وقوع زلزله و همچنين مشکلات تغذيه‌اي براي تيم به گوش مي‌رسيد. مسئولان حداقل براي بحث غذايي تدبيري انديشيدند؟
زلزله که ما را شديدا اذيت کرد. شايد براي مردم چين تايپه وقوع زلزله عادي بود اما بچه‌هاي ما دايما در استرس زلزله بودند. تقريبا هر شب زلزله‌هاي شديد محل اقامت ما را مي‌لرزاند که باعث مي‌شد بازيکنان نتوانند خوب استراحت کنند. در بحث غذايي هم واقعا اذيت شديم چون طبع غذايي ما با کشورهاي شرق آسيا اصلا جور نيست. کريميان، سرپرست تيم‌ملي در روزهاي آخر يک رستوران ايراني پيدا کرد که چند وعده را آن‌جا صرف کرديم. اين عوامل هم روي عملکرد ما تاثيرگذار بود و به نوعي رقيب اصلي ما محسوب مي‌شد اما با تلاش بازيکنان باز هم تمام تيم‌ها را از پيش رو برداشتيم.
*خبري هم بعد از اين مسابقات به گوش رسيد که خداحافظي فرهاد توکلي از بازي‌هاي ملي بود. قصد نداريد توکلي را از تصميمش منصرف کنيد؟
فرهاد يکي از بازيکنان خوب و تاثيرگذار تيم‌ملي است. او با اين تصميمش همه ما را شوکه کرد اما سعي مي‌کنيم از تصميمش منصرفش کنيم تا مثل هميشه به تيم‌ملي کمک کند. به‌هرحال فشار مسابقات ملي از هر نظر بالاست و توکلي هم شايد به همين دليل چنين تصميمي گرفته بود.
*بعد از قهرماني فوتسال ايران در آسيا باز هم بحث پاداش‌ها مطرح شد. پاداشي که در شأن ملي‌پوشان باشد، به شما پرداخت شد؟
من فعلا قصد ندارم درباره پاداش‌ها صحبت کنم. قبلا در اين‌باره صحبت‌هاي زيادي کرده‌ايم. بعد از اين قهرماني هم قول‌هايي به ما داده شده که اميدوارم عملي شود.
*به‌نظر مي‌رسد سطح فوتسال ايران از آسيا فراتر رفته و با مقام سومي در جام‌جهاني انتظارات هم بالاست. براي جام‌جهاني 2020 چه هدفي را دنبال مي‌کنيد؟
از الان زود است بخواهيم درباره جام‌جهاني 2020 صحبت کنيم. فوتسال ايران کار سختي براي حفظ عنوان قهرماني آسيا دارد اما در سطح جهان هم مي‌تواند حرف‌هاي زيادي براي گفتن داشته باشد. اميدوارم شرايط طوري پيش برود که بتوانيم در جام‌جهاني آينده براي نخستين‌بار فيناليست شويم.
*درحال حاضر تنها لژيونر فوتسال ايران هستي. قصد داري همچنان به کارت در تيم غيرت قزاقستان ادامه دهي؟
من از شرايطم در تيم غيرت راضي هستم. اين تيم بازيکنان باکيفيتي دارد و از نظر امکانات هم حرفه‌اي است. هنوز تصميم خاصي نگرفته‌ام و بايد تا پايان فصل صبر کنيم و ببينيم که چه اتفاقاتي رخ مي‌دهد.
ارسال در: سه شنبه 24 بهمن ساعت 11:03 (1396/11/24)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن