حمله با چاقو در حاشيه ليگ واترپلو
شماره خبر : 144279
گويا به تعويق انداختن بازي فينال ليگ واترپلو هم براي جلوگيري از جو غير ورزشي استخر اميديه کافي نبود و قرار نيست حاشيه‌هاي مسابقات در اين شهرستان تمام شود.

از ساعت 15 عصر ديروز (جمعه) 11 اسفند 1396 ، بازي رفت مرحله فينال ليگ‌برتر واترپلو باشگاه‌هاي کشور بين دو تيم نفت اميديه و دانشگاه آزاد اسلامي در استخر شهر اميديه برگزار شد که با تساوي 8 - 8 به پايان رسيد که گويا با حواشي زيادي از جانب هواداران نفت اميديه همراه بوده است.

طبق اخبار و مصاحبه‌هايي که از جانب سرپرست تيم واترپلوي دانشگاه آزاد منتشرد شده گويا اتفاقات بازي دور برگشت مرحله پلي‌آف ليگ بين دو تيم سايپا و نفت اميديه تکرار شده است و امکانات ضعيف استخر اميديه و رفتار هواداران تيم اميديه مشکل ساز شده است.

دو هفته پيش اخبار دعوا و جنجال در بازي پلي آف دو تيم سايپا و اميديه منتشر شد که مسئولان تيم سايپا به دعوا، درگيري و دخالت‌هاي هواداران در تصميمات داوري اعتراض کردند اما عوامل فدراسيون از شرايط خوب ميزباني استخر اميديه صحبت کردند تا اينکه، ديروز (جمعه) نيز اين استخر شاهد يک بازي و يک جنجال ديگر از سوي هواداران تيم ميزبان بود.

در بازي رفت فينال ليگ برتر در اميديه ، چند تن از تماشاگرنماهاي اميديه با پرتاب بطري و اشيا به سمت تيم رقيب و درگيري با آنها جو استخر را متشنج کردند که البته اتفاقات اين ديدار به اينجا ختم نشد.

عليرضا نجفي سرپرست تيم واترپلو  دانشگاه آزاد درباره اتفاقات ديدار دو تيم واترپلوي دانشگاه آزاد و نفت اميديه بيان کرد: ابتدا بايد بگويم که پنجمين سال است سرپرست تيم واترپلوي دانشگاه آزاد هستم و تاکنون 12-13 سفر به اميديه و آن استخري که مسابقه در آن برگزار شد داشته‌ام. واترپلو رشته‌اي است  که تماشاگران معدود و خاص خودش را دارد که همه با شور و هيجان به تشويق تيم‌ها مي‌پردازند. تيم نفت اميديه هم کادر فني محترم و بازيکنان فهميده‌اي دارد و در اين سال‌ها چنين اتفاقي را تاکنون مشاهده نکرده بوديم.

تماشاگران حتي بازيکنان خودي را مورد ضرب و شتم قرار دادند

او ادامه داد: تعداد افرادي که در بازي نفت اميديه با سايپا و اکنون بازي با ما چنين جرياناتي را به وجود آوردند شايد به تعداد انگشتان دو دست باشند و اين افراد واقعا تماشاگرنما بودند. متاسفانه تماشاگران در حين بازي به داور حمله کردند و پس از بازي هم نيروي انتظامي آن‌ها را به بيرون نفرستاد و آن تماشاگرنماها به سمت کادر برگزاري مسابقه‌ها و تيم ما حمله‌ور شدند. حتي بازيکنان نفت اميديه خواستند جلويشان را بگيرند که آن‌ها را هم مورد ضرب و شتم قرار دادند. ما حدود 40 دقيقه در استخر حبس بوديم تا آن‌ها بيرون بروند.

نجفي در مورد حمله‌ور شدن يکي از تماشاگر منتسب به تيم اميديه به بازيکن تيم دانشگاه آزاد تصريح کرد: فاصله استخر تا خوابگاه حدود 200 تا 300 متر بود. عطا برخوردي بازيکن ما نيز پياده راهي خوابگاه شده بود که يکي از تماشاگرنماها به حراست گفته بود که از اعضاي تيم واترپلوي دانشگاه آزاد است و از اين طريق وارد محيط دانشگاه آزاد اسلامي واحد اميديه شده بود و از پشت مي‌خواست با چاقو بازيکن ما را بزند اما عطا برخوردي فرار کرد. من، کاپيتان تيم و چند نفر ديگر از صداي داد و فرياد، از خوابگاه بيرون آمديم که ضارب از پشت دانشگاه متواري شد. البته دوربين مداربسته، ماشين مزدا مشکي رنگ و ضارب را شناسايي کرده است.

او در پاسخ به اين پرسش که آيا در خود استخر هم با چاقو به آن‌ها حمله‌ شده بود، تاکيد کرد: خير. در استخر فقط بطري و اشيا به سمت ما پرتاب مي‌کردند که اگر به سر يکي از بازيکنان ما اصابت مي‌کرد، نزديک به 6 ماه بايد از مسابقه‌ها دور مي‌ماند. البته بايد از يگان اميديه که اتوبوس ما را تا اهواز اسکورت کردند تشکر کنم چون آن تماشاگرنماها تهديد کرده بودند که به اتوبوس تيم ما حمله مي‌کنند.

سرپرست تيم واترپلوي دانشگاه آزاد در پاسخ به پرسش ديگري مبني بر اينکه فکر مي‌کند فدراسيون مي‌توانست اقداماتي انجام دهد تا چنين اتفاقاتي رخ ندهد گفت: من در بازي سايپا با نفت اميديه نبودم اما انگار شرايط بدتري براي بازيکنان سايپا وجود داشته است. اين فينال قرار بود 4 اسفند برگزار شود اما فدراسيون به باشگاه ما نامه‌اي ارسال کرد مبني بر اينکه تاريخ مسابقه تا اطلاع ثانوي عقب افتاده است تا استخر را به گونه‌اي درست کند تا تماشاگران نتوانند به لبه استخر حمله‌ور شوند و حتي دور زمين حفاظ هم گذاشته بودند که تماشاگرنماها حفاظ‌ها را خراب کردند و به سمت داور حمله‌ور شدند. مسابقه حدود 5 تا 10 دقيقه متوقف شد و داور هم امنيت جاني نداشت. با اين حال بايد از داوران تشکر کنيم که در اين شرايط آمدند و بازي را برگزار کردند. تيم ما و نفت اميديه واقعا باکيفيت بازي کردند اما تماشاگرنماها تمام تمرکز ما را تحت‌الشعاع خود قرار دادند به طوري که داوري و بازيکنان هيچ کدام تمرکز کافي را نداشتند.

ارسال در: شنبه 12 اسفند ساعت 15:06 (1396/12/12)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن