جاويد: از سرمربي تيم ملي ناراحتم
شماره خبر : 144444
ملي‌پوش فوتسال يک ماه پس از جام ملت‌هاي آسيا سکوت خود را شکست و با بيان اين که به خداحافظي فکر مي‌کند، از مهندسي شدن برخي اتفاقات در فوتسال پرده برداشت.

 

مهدي جاويد با شرکت نکردن در جشن قهرماني تيم ملي ايران، در جام ملت‌هاي آسيا نشان داد از موضوعي ناراحت است. وحيد شمسايي نيز اعلام کرد بعد از صحبت با جاويد متوجه شده حرف‌هاي او بوي خداحافظي مي‌دهد. در کنار جاويد، فرهاد توکلي نيز از تيم ملي خداحافظي کرد و احمد اسماعيل پور همچون جاويد، پست‌هاي معنادار در فضاي مجازي منتشر کرد تا اين حرکت تبديل به اعتراض دسته‌جمعي شود. مهدي جاويد بعد از گذشت يک ماه از جام ملت هاي آسيا، سکوتش را شکست و در گفت‌وگويي، پشت پرده ناراحتي او و دو ملي‌پوش ديگر را رسانه‌اي کرد.

 

متن کامل اين مصاحبه را در ادامه مي‌خوانيد:

 

در جشن قهرماني تيم ملي غايب بودي. دوست داشتي بهترين بازيکن شوي؟

بهترين بازيکن شدن به دوست داشتن نيست، به شايستگي است. بازيکنان شايسته زيادي داريم اما اتفاق و ناراحتي که براي من، احمد اسماعيل پور و فرهاد توکلي پيش آمده، مختص يک تورنمنت نيست و چند سال، جريان دارد اما اين مشکل يک زمان بيرون مي زند. منِ مهدي جاويد که 31 سالم است، انتظار دارم اتفاقات خوب بيفتد و همه بازيکن ها يه يک چشم ديده شوند. ما سرباز تيم ملي هستيم و مسئوليت سنگيني داريم اما مي خواهيم اگر زحمتي مي کشيم ديده شود.

 

دقيق تر توضيح مي دهي؟

فوتسال ما خيلي مظلوم است و در اين مظلوميت بازهم يک عده مظلوم واقع شده اند. قبل از رفتن به جام ملت هاي 2018 به خودم گفتم که تفکرت درباره مهندسي شدن جريان از بيرون زمين اشتباه است. به خودم گفتم اتفاقات را خيلي بد مي بيني. به همين خاطر خواستم يک بار ديگر تلاش کنم و ببينم اتفاقي مي افتد يا نه.

 

از ناظم الشريعه ناراحت بودي؟ ظاهرا او گفته بود بازي جاويد به چشم نمي آيد و از حسن زاده تعريف کرده بود. مگر با حسن زاده رفيق نيستي؟

اتفاقا باهم خيلي دوست هستيم و بازي ما در زمين نشان مي دهد چقدر هماهنگيم. بين چهار بازيکني که در ترکيب اوليه باهم بازي مي کنيم بينش يکساني وجود دارد. بازيکنان خيلي باهم رفيقند اما از ناظم الشريعه ناراحت شدم چون گفت بازي توکلي و جاويد در جام ملت ها به چشم نيامد. در حالي که در دو سال اخير کسي به اندازه من گل نزده است. اما جاويد را به گل زدن نمي شناسند بلکه به پاس گل زدن مي شناسند. حال مني که بيشترين گل را زده ام و مرا به پاس گل دادن مي شناسند، چطور به چشم نيامده ام؟ به چشم نيامدن، به خاطر اتفاقات عامدانه اي است و سرمربي تيم ملي هم روي آن صحه مي گذارد؛ اين دردش زياد است.

 

گفته مي شود مي خواهي از تيم ملي خداحافظي کني.

به اين موضوع فکر مي کنم. چون چند سال است که اتفاق تکراري مي افتد و هيچ مورد مثبتي نديدم که بگويم من اشتباه مي کنم اما در نهايت ديدم نه؛ انگار قرار نيست چيزي عوض شود. اينکه هر سال ما ديده نمي شويم. هر عملکري داشته باشم بازهم مي گويند ديده نشدي. 38 گل در 20 بازي بي سابقه بود اما در زمان انتخاب بهترين بازيکن ليگ به صورت علني گفتند جايزه را به تو نمي دهيم؛ چون تو آقاي گل شدي. در حالي که دو ماه قبل از آن طارمي هم آقاي گل شد و هم بهترين بازيکن. در نظرسنجي انتخاب بهترين هاي ليگ، همه آيتم ها را مي پرسند به جز بهترين بازيکن. بهترين دروازه بان، مربي، و يک سري جايزه هاي من در آوردي را دادند. اشتباهم در سال 96 حضور در مراسم بهترين ها بود چون آنقدر انتخابات بدي کردند که به نظرم زننده بود. خود فوتسالي ها اين انتخاب ها را قبول نداشتند. حضورم در اين مراسم دو دليل داشت، دليل اول خواهش وحيد شمسايي بود و همچنين تيم ملي عازم مسابقات داخل سالن بود و با تيم ملي به مراسم برترين ها رفتيم.

 

در مسابقات داخل سالن هم آقاي گلي شدي.

بله اما ديده نشدم! هر چه جلوتر مي رويم انتظار داريم اتفاق خوب بيفتد. به خودم مي گويم بس است، يک سال، دو سال. آسيايي، باشگاهي، جهاني، ملي؛ همه تکراري شده است. الان اوضاعي شده که اگر توپ هم غيب کني، اتفاقي نمي افتد!

 

خيلي دلت پر است.

به اين خاطر که احساس کرديم بايد نشان دهيم از يک اتفاق ناراحت هستيم. از ما که گذشت اما اميدواريم عدالت براي جوان ها باشد.

 

چرا نمي خواهي لژيونر شوي؟

اگر بخواهم لژيونر شوم دوست دارم سطح تيمش از ليگ ايران بالاتر باشد. سه سال پيش از ليگ اسپانيا پيشنهاد داشتم اما به خاطر قرارداد با گيتي پسند نتوانستم  بروم.

ارسال در: چهارشنبه 16 اسفند ساعت 01:12 (1396/12/16)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن