هشدار دوباره نناد لالوويچ به دخالت سياست در ورزش
شماره خبر : 145226
نناد لالوويچ، رييس اتحاديه جهاني کشتي و عضو کميته اجرايي IOC اعلام کرد که کشتي به بازي‌هاي جوانمردانه و آزاد ورزشي پايبند است. او همچنين هشدار داد که اجازه نمي‌دهيم مشکلات سياسي به زمين مسابقه ورود پيدا کند.

به نقل از سايت اتحاديه جهاني کشتي، نناد لالوويچ، رييس اين اتحاديه در حاشيه جام جهاني کشتي آزاد تاکيد کرد که کشتي به بازي‌هاي جوانمردانه و آزاد پايبند است.

لالوويچ در اين باره اظهار کرد: مانند بسياري از فدراسيون‌ها ما با مشکل دخالت سياست در مسابقات در برخي از کشورها مواجه هستيم. در کشتي اين مشکل در ميان اعضاي ما به وضوح ديده مي‌شود. ما ديگر نمي توانيم اجازه دهيم که مشکلات سياسي به زمين مسابقه ورود پيدا کند. ما بايد با تمام وجود با هر چيزي که مانع از اتحاد در ورزش ما مي‌شود، بجنگيم.

لالوويچ در حال‌ حاضر در شهر آيواي آمريکا به سر مي‌برد و شاهد مسابقات جام جهاني کشتي آزاد مردان است. هشت کشور در اين مسابقات حضور دارند.

او در ادامه‌ صحبت‌هاي خود، افزود: اگر هر مشکل سياسي در زمين مسابقه نمود پيدا کند و ما واکنش نشان ندهيم، همه ورزش به خطر مي افتد. همه ملت‌ها و همه ورزش‌هايي که عضو خانواده‌  المپيک هستند بايد به منشور  المپيک و ذات ورزش احترام بگذارند. ما نمي گذاريم که به هيچ کدام از ملت‌هاي عضو اتحاديه بي احترامي شود. IOC نيز همين کار را مي‌کند.

اتحاديه جهاني کشتي در حال‌ بازبيني تمامي شهرهاي ميزبان مسابقات و فدراسيون‌هاي کشتي است تا مطمئن شود که هيچ کدام از آنها مشکلات سياسي که باعث شود مسابقات جوانمردانه و آزاد برگزار نشوند، نداشته باشد. همچنين اگر کشوري از ورود ورزشکاران ديگر کشورها به مسابقات جلوگيري کند نمي‌تواند در آينده ميزباني بگيرد.

ارسال در: يکشنبه 19 فروردين ساعت 12:31 (1397/1/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن