هدف گذاري ما چيست ؟ /تورج عاطف
شماره خبر : 145443
سايت روزنامه نود


سالها است که سرمايه گزاري مي کنيم  بي آن که بدانيم هدف چيست ؟   وقتي هدف را نتوانيم تشخيص دهيم بي گمان نقشه راه  درستي را هم طراحي نکرده و در نتيجه بهره وري هم نداريم . مي پرسيم که چرا در رويدادهاي بين المللي ورزشي شرکت مي کنيم ؟ به نظر مي رسد پاسخ به اين سوال از ديد مسئولين  اين  باشد  که تيمهاي ما در رويدادهاي ورزشي  شرکت مي کنند تا آنها  تفريح کنند!
بايد باور کنيم که مسئله به همين سادگي  است که اگر اين گونه نبود چرا بايد امروز بشنويم که براي پيراهن تيم ملي ايران طراحي خاصي  در نظر گرفته نشده است زيرا زمان نداشتيم؟

 اين جمله ها همان حرفهائي نبود که هنگام اعزام کاروان ايران به المپيک ريو اعلام شد و آن ترکيب رنگي وحشتناک و طرح زشت مد نظر بود اما در روزهاي آخر تا حد زيادي آن هم با عجله تغيير پيدا کرد ؟

مي پرسيم ما چگونه زمان کافي نداشتيم وقتي که بعنوان دومين تيم صعود کننده به جام جهاني معرفي شديم ؟ اين چه داستاني است که وقت براي آمادگي تيم ملي نداريم و  بازي تدارکاتي مناسب نداريم و پول نداريم و حالا  سخن از اين است که زشت ترين لباس جام جهاني را بر  تن بازيکنان تيم ملي ايران خواهد رفت.

آيا مي دانيد رويدادهاي جام جهاني و المپيک از آغاز پيدايش  محلي بودند که کشورها بتوانند فارغ از رويدادهاي سياسي و اقتصادي خودي نشان دهند ؟ آيا اگر بازيهاي  جام ملتهاي اروپا  پيش نمي آمد و آن نمايش زيباي تيمهائي چون ولز و ايسلند نبود کسي از آنها  شناختي داشت ؟
 تيمهاي مختلفي که در جام هاي جهاني و  المپيک حاضر مي شوند نمايندگان يک کشور هستند و چگونگي حضورشان آبرو و حيثيت يک کشور است  اما ما چون هميشه فقط شعار مي دهيم چون نحوه  حضور در قطار جهاني را بلد نيستيم .

 امروز از پشت ميکروفون هاي که ساخت خارج از کشور هستند و دور بين هائي که ساخت ايران نيستند و مرداني که البسه و کفش و ..خارجي دارند گفته مي شود آديداس پذيرفته است که البسه تيمهاي پايه ما را نداده و فقط تيم بزرگسالان را آن هم بدون طراحي خاصي تحويل دهد  آيا اين حرکت حمايت از ايران و ايراني است ؟

اردشير خان لارودي پير روزنامه نگاري ورزشي ايران در مصاحبه اي اعلام کرده بود که ما نحوه استفاده از کي روش را بلد نيستيم و بايد به گفته ايشان اضافه کنيم که ما اصولا نحوه  رعايت استاندارها و پروتکل هاي بين المللي را بلد نيستيم . ما نمي دانيم حقيرانه شرکت کردن ما در رويدادهاي بين المللي حقارت کشوري خواهد بود که انديشه  صحيحي مديرانش ندارند.
 ما واگن جا مانده از قطار جهاني هستيم زيرا هدفي جزخود خواهي و حقارت نداريم


@navaddaily

ارسال در: دوشنبه 27 فروردين ساعت 01:48 (1397/1/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن