بردي براي ادامه اقتدار/ تورج عاطف
شماره خبر : 145495
سايت روزنامه نود


 برانکو در روزهاي سختي به مصاف السد رفت  . پرسپوليس قهرمان زود هنگام ليگ با مشکلاتي رو به رو  است .  تيم از بعد قواي جسمي بسيار خوب است اما بي گمان خسته ترين تيم ايران از بعد تعداد بازي در فصل جاري است و ضربه هائي که مديريت پيشين در مورد طارمي به تيم زده اند باعث شده است که  تيم در ميان فصل بازيکني نگيرد ضمن آن که اين اتفاق در پايان فصل هم به احتمال زياد خواهد افتاد. مصدوميت برخي از بازيکنان و افت بازيکناني چون عليپور و اميري ومنشا  ... از يک سو و تنبيه انضباطي مسلمان و احمد زاده  در اين بازي   برانکو را در موقعيت سختي قرار داده بود اما پرسپوليس  بايد بازي با السد  را مي برد تا به   مجموعه تيم و طرفدارانش روحيه مضاعفي بدهد .
 برانکو در  دقايق پاياني بازي با پارس جنوبي اميري را به سمت راست برد و به نظر مي آمد به بازي در برابر السد مي انديشيد . در سمت چپ نور الهي بازي مي کرد و ماهيني و کاميابي نيا و نعمتي هافبک هاي 5 گانه پرسپوليس را ساخته بودند.
نقشه برانکو در فاز دفاعي اين بود که توپهاي ژاوي را خراب کنند  و بستن ژاوي به معني از کار انداختن بوجاح فوروارد الجزايري و صدر نشين  جدول گل زنان بود و از اين رو  در هنگام دفاع  تمرکز روي اين دو بازيکن بود .
در فاز تهاجمي پرسپوليس به فرارهاي محرمي و اميري از سمت راست و شوت هاي پشت هيجده قدم نور الهي و کاميابي نيا و حرکات نعمتي در سمت چپ و نفوذهاي عليپور در قلب دفاع  السد چشم دوخته بود.
 فلسفه برانکو در اين بازي ندادن توپ در ضد حمله و حفظ توپ در هنگام شروع بازي از زمين خودي بود  که به خوبي در نيمه اول به جز در  دقايقي چون   آن پاس اشتباه عليپور در ميانه زمين و... اجرا شد.
پرسپوليس به هيچ عنوان اجازه نمي داد که توپهاي به محوطه هيجده قدمش نزديک شود و براي اين کار دست به خطا مي زد  اما در نيمه دوم  با کاهش قواي بدني و دادن فضاي بيشتر به السد  با فشار مضاعفي رو به رو شد که با چاشني شانس از خطر تساوي گريخت.
پرسپوليس بايد به انتظار بنشيند و اميدوار باشد شانس بازي در خانه به آنها رو کند و در اين فاصله در بازي در برابر ذوب آهن  بتواند مرداني چون نور الهي و منشا و رسن و مصلح را به ترکيب اصلي نزديک کند   ضمن آن که  فکري براي غيبت سيد جلال نموده و اميدوار باشد در بازيهاي آينده خليل زاده و ماهيني و عليپور و اميري و منشا   سطح کيفي خود را بالا تر ببرند آن گونه که محرمي و نعمتي و بيرانوند  در اين هفته ها عمل کرده اند .


@navaddaily

ارسال در: سه شنبه 28 فروردين ساعت 18:00 (1397/1/28)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن