صعود قياسي و زارع به فينال کشتي آزاد نوجوانان جهان/ کريمي به رده بندي رفت
شماره خبر : 146579
نمايندگان اوزان 80 و 110 کيلوگرم ايران راهي ديدار نهايي رقابت هاي کشتي آزاد نوجوانان جهان شدند و کريمي در وزن 65 کيلوگرم به ديدار رده بندي رفت.ويسي نيز در 48 کيلوگرم راهي مرحله شانس مجدد شد.

 

اعزامي ايسنا از کرواسي، در ادامه رقابت‌هاي 5 وزن نخست کشتي آزاد نوجوانان جهان در زاگرب پايتخت کرواسي،2  آزادکار ايران با پيروزي مقابل رقبايشان در مرحله نيمه نهايي راهي فينال شدند و محمد کريمي نيز با شکست مقابل حريف آذربايجاني راهي ديدار رده بندي شد.

در وزن 65 کيلوگرم که 22کشتي گير حضور دارند، محمد کريمي دارنده مدال طلاي نوجوانان آسيا در دور نخست به مصاف لويزيديس از يونان رفت و قاطعانه در مدت زمان 3 دقيقه با نتيجه 12 بر 2 با ضربه فني پيروز شد. وي در دور بعد مقابل اولونبايار از مغولستان به روي تشک رفت و در مدت زمان 2 دقيقه و 32 ثانيه با برتري ده بر صفر مقابل اين کشتي گير راهي يک چهارم نهايي شد. کريمي براي رسيدن به نيمه نهايي به مصاف ماساکي ساتو از ژاپن رفت و در پايان در يک مبارزه سخت 6 بر 4 پيروز شد و به نيمه نهايب رسيد.کريمي براي رسيدن به فينال به مصاف توران بايراموف از آذربايجان رفت اما در پايان با نتيجه 8 بر 2 شکست خورد و از رسيدن به فينال بازماند.

وي براي کسب مدال برنز فردا(سه شنبه) به مصاف برنده مبارزه کشتي گيران عربستان و ارمنستان مي رود.

در وزن 80 کيلوگرم که 25 کشتي گير حضور دارند، محمدرضا قياسي دارنده مدال طلاي نوجوانان آسيا در دور نخست به مصاف باتماگناي انختوشين از مغولستان رفت و با نتيجه 7 بر 2 صاحب برتري شد. قياسي در دور بعد و در يک هشتم نهايي به مصاف آبه اسد از آمريکا رفت و 10 بر صفر با ضربه فني برنده شد و به يک چهارم نهايي صعود کرد و در مرحله يک چهارم نهايي نيز مقابل جوشو مورديان از آلمان قاطعانه در مدت زمان 3 دقيقه و 15 ثانيه با نتيجه 12 بر صفر پيروز شد و به نيمه نهايي رسيد.قياسي براي رسيدن به فينال به مصاف آقايف از آذربايجان رفت و در پايان با نتيجه 6 بر يک پيروز شد و به فينال رسيد.وي براي کسب مدال طلا بايد به مصاف ديميتري الکانوف از روسيه برود.

در وزن 110 کيلوگرم که 23 کشتي گير حضور دارند، اميرحسين زارع در دور نخست لي کيانگ از چين را 11 بر صفر شکست داد  و در يک چهارم نهايي نيز يوردانوف از بلغارستان را در مدت زمان 30 ثانيه ده بر صفر برد و راهي نيمه نهايي شد. زارع براي رسيدن به فينال قاطعانه و با نتيجه يازده بر صفر از سد اسلام ابويف از آذرباجان عبور کرد و فيناليست شد. زارع براي رسيدن به مدال طلاي جهان بايد به مصاف دانيل کرکوليت از آمريکا برود.

همچنين در وزن 48 کيلوگرم که 20 کشتي گير حضور دارند، مهدي ويسي نفر سوم آسيا و پنجم سال گذشته جهان در دور نخست مقابل ويپول سورات از هند مقتدرانه و با نتيجه ده بر صفر پيش از سوت پايان مبارزه به برتري با ضربه فني رسيد. وي در دور بعد نيز آلين سيوريچي از مولداوي را در کمتر از يک دقيقه ده بر صفر برد و مقتدرانه راهي يک چهارم نهايي شد. وي براي رسيدن به نيمه نهايي به مصاف اميرلي از آذربايجان رفت اما در پايان 6 بر 3 شکست خورد و به مرحله شانس مجدد رفت تا فردا (سه شنبه)براي  رسيدن به مدال برنز پيکار کند.

در وزن 55 کيلوگرم که 24 کشتي گير حضور دارند، سجاد گودرزي نفر سوم نوجوانان آسيا در دور اول به مصاف واديم برگوي از مولداوي رفت و مقتدرانه در مدت زمان 45 ثانيه با نتيجه ده بر صفر به برتري رسيد. وي در دور بعد مقابل فرهات کليچ از ترکيه به روي تشک رفت و علي رغم شايستگي هفت بر پنج شکست خورد و با توجه به شکست 2 بر يک اين کشتي گير ترک مقابل حريف ايتاليايي در مرحله يک چهارم نهايي، گودرزي علي رغم شايستگي از دور رقابت ها کنار رفت.

رقابت‌هاي شانس مجدد 5? وزن نخست از ظهر فردا (سه شنبه) و از ساعت 13 به وقت ايران آغاز مي‌شود و رقابت‌هاي فينال و رده بندي نيز از ساعت 20:30دقيقه فردا (سه شنبه) آغاز مي‌شود.

همچنين رقابت‌هاي مقدماتي 5 وزن دوم از ساعت 13 فردا (سه شنبه) به وقت ايران آغاز مي شود و 5 نماينده ايران به مصاف رقبايشان مي روند.

هدايت تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان ايران برعهده غلامرضا محمدي است.

ارسال در: دوشنبه 11 تير ساعت 22:34 (1397/4/11)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن