کرواسي با شکست انگليس براي اولين بار به فينال رسيد/ طلسم سه‌شير شکسته نشد
شماره خبر : 146793
تقابل تيم‌هاي انگليس و کرواسي در مرحله نيمه‌نهايي جام جهاني 2018 در وقت‌هاي اضافي با برتري شاگردان زلاتکو داليچ به پايان رسيد تا اين تيم به ديدار نهايي راه پيدا کند.

در دومين ديدار از مرحله نيمه‌نهايي جام جهاني 2018 روسيه، تيم‌هاي ملي فوتبال انگليس و کرواسي از ساعت 22:30 چهارشنبه شب در حضور 78 هزار و 11 تماشاگر به مصاف هم رفتند. اين بازي که با قضاوت جونيت چاکر ترکيه‌اي در ورزشگاه لوژنيکي برگزار شد، در پايان وقت‌هاي قانوني به تساوي يک بر يک انجاميد تا بازي به وقت‌هاي اضافه کشيده شود.

در وقت‌هاي اضافه اين تيم کرواسي بود که موفق شد با گل دقيقه 109 ماريو مانژوکيچ بازي را با نتيجه 2 بر يک به سود خود به پايان ببرد. در جريان 90 دقيقه بازي هم کايرن ترييپه در دقيقه 5 براي سه‌شير و ايوان پريشيچ در دقيقه 68 براي کرواسي گلزني کرده بودند.

بازي کرواسي در دو بازي پيشين خود در اين تورنمنت مقابل دانمارک و روسيه به ترتيب در مراحل يک‌هشتم و يک‌چهارم نهايي به وقت‌هاي اضافه کشيده شده بود. اين اولين بازي جام بيست‌ويکم بود که برنده آن در جريان 120 دقيقه مشخص شد.

به اين ترتيب کرواسي که در جام جهاني 1998 فرانسه موفق شده بودند تا مرحله نيمه‌نهايي برسد، براي اولين بار به فينال اين تورنمنت معتبر رسيد و يکشنبه هفته آينده بايد در ديدار نهايي به مصاف فرانسه برود. انگليس هم که به اميد شکستن طلسم 52 ساله در نرسيدن به فينال جام جهاني پا به اين بازي گذاشته بود، در نهايت ناکام ماند و بايد روز شنبه 23 تير ديدار رده‌بندي را با بلژيک برگزار کند.

ماريو مانژوکيچ و آنته ربيچ از کرواسي و کايل واکر از انگليس در اين ديدار از جونيت چاکر کارت زرد دريافت کردند.


@navaddaily

ارسال در: پنجشنبه 21 تير ساعت 01:11 (1397/4/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن