حسن يزداني با سرعت يوزپلنگ؛ پيش به سوي انتقام!
شماره خبر : 150531
حسن يزداني که در سال 2018 دستش از مدال طلاي جهان کوتاه ماند، اين روزها با تمرينات فوق العاده و خارج از برنامه به سوي موفقيت‌هاي آينده گام برمي‌دارد.

سخت است براي توصيف کردن حسن يزداني واژه ها را کنار هم بچينيم؛ پسري که با نمايش خود روي تشک چند سالي است نگاه تمام دنيا را به خود جلب کرده، هر روز با انگيزه تر از ديروز براي رسيدن به موفقيت تلاش مي کند. مهمترين ويژگي نابغه جويباري کشتي آزاد ايران فراري بودن او از حاشيه هاست؛ حتي اگه شبانه روز را هم با حسن يزداني سپري کنيد، نمي توانيد از اين پسر نجيب کشتي ايران يک نکته منفي بيرون بکشيد.


بعد از طلاي المپيک ريو و مسابقات جهاني پاريس، در سال 2018 حسن يزداني در بوداپست حسابي غافلگير شد. او که با وجود سن و سال کم جزو کشتي گيران باتجربه ايران به شمار مي رود، بعد از شکست مقابل تيلور آمريکايي دنيا را براي خودش تمام شده، نديد. در همان بوداپست جنگيد تا به جاي طلا اين بار برنز بگيرد؛ اما از چهره اش روي سکو مي شد فهميد که به هيچ وجه سکوي سوم راضي اش نمي کند.


حسن يزداني بعد از مدتي استراحت، باز استارت زده؛ اما اين بار تفاوت بزرگ براي او نسبت به سال هاي گذشته غيبت رسول خادم در اردوي تيم ملي است. پسر قدرتمند جويبار با اين موضوع هم کنار آمده چون اهل حاشيه نيست.


وقتي چند روز پيش در جريان مرحله دوم اردوي تيم ملي کشتي آزاد سري به خانه کشتي زديم؛ بازهم ناخودآگاه تحت تاثير رفتار، منش و انگيزه حسن يزداني قرار گرفتيم. نه تنها به خاطر نام بزرگش و مدال هاي نسبتا پرتعدادش خودش را در تمرينات گروهي بالاتر از بقيه نمي داند، بلکه تمرين کردن براي او هر لذتي بالاتر است.


تمرين آزادکاران بعد از 2 ساعت نفس گير به پايان رسيد؛ از جوان تا باتجربه همه وسايلشان را جمع کردند و يکي، يکي از سالن خارج شدند. نوبت به فرنگي کاران رسيد که روي تشک بيايند و تمرين خود را آغاز کنند. در گوشه اي از سالن اما يکي به جز شاگردان بنا همچنان در حال تمرين بود. حسن يزداني خارج از برنامه تمريني تيم ملي، سعي مي کرد بدنش را براي روزهاي سخت آماده کند. از طناب زدن به صورت متوالي به مدت نيم ساعت تا بارفيکس و تمرينات استقامتي که خودش به شکل هاي مختلف انجام مي داد.

 


نزديک به يک ساعت بود که از پايان تمرين آزادکاران مي گذشت و در حالي که محمد بنا نکات فني را به فرنگي کاران گوشزد مي کرد؛ سراغ حسن يزداني رفتيم. سوال اين بود که چطور او برخلاف بقيه خيلي ساعاتي بيشتر هم تمريناتش را به صورت داوطلبانه ادامه مي دهد. جواب سوال خبرنگار "ورزش سه" از سوي نابغه جويباري اين بود: «يک آسيب ديدگي جزيي دارم و روي آن قسمت کار مي‌کنم تا بدنم قويتر شود و مصدوميتم به صورت کامل برطرف شود.»


سوال بعدي اين بود که شايد اين تمرينات خارج از برنامه و بيش از حدي که صبح و عصر انجام مي دهد، برايش خطرناک شود! بازهم با فروتني تمام جواب داد: «خيلي که به خودم فشار نمي آورم. بالاخره بايد تمرين کنم. مدتي از تمرينات دور بودم و کمي استراحت کردم. 15، 20 روزي هست که تمرينات را دوباره شروع کردم و بايد آرام آرام براي مسابقات آماده شوم.»


وقتي هدفش را درباره مسابقات آينده جويا مي شويم، مثل هميشه خودش را تابع کادرفني مي داند: «فعلا چيزي مشخص نيست. البته فکر نمي کنم در جام تختي کشتي بگيرم، اما به هر حال تابع تصميمات کادرفني هستم.»


با وجود تمرين سنگيني که پشت سر گذاشته بود، همچنان انگيزه و انرژي را مي شد در صورتش ديد. حسن يزداني اين روزها شايد با انگيزه تر از سال هاي قبلي هم تمرين مي کند. نه قهرماني ها باعث شده مغرور شود و نه با يک شکست مقابل ديويد تيلور آمريکايي نااميد شده است.


پسر تنومند کشتي ايران با اين پشتکار پيش به سوي موفقيت گام برمي دارد؛ آن هم با سرعت يوزپلنگ. حسن يزداني دوست نداشت درباره تيلور يا حريف ديگري با او صحبت کنيم، اما خودش را براي انتقام از اين گربه سياه آمريکايي آماده مي کند. او مي خواهد شکست ناپذير باشد و در عين حال حاضر نيست اخلاق را زير پا بگذارد.

 


بله، ما هم منتظر مي مانيم تا بازهم مدال زرين جهان و المپيک بر سينه تو بدرخشد!

ارسال در: شنبه 22 دي ساعت 10:52 (1397/10/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن