???? ???????: ?? ?? ????? ??? ???? ?? ??? ?????????!
شماره خبر : 19396
??????? ????? ??? ????????? ????? ?? ???? ????? ?? ????? ????: «???? ?? ?? ????????? ??????? ???? ??? ?? ??????? ? ????? ???? ?? ????????

جواد خياباني تقريبا از زماني كه در فوتبال ايران مطرح شد رابطه خوبي با خبرنگاران نداشت. او گاهي با نرمي و لطافت و گاهي با تندي و خشونت رودرروي انتقادهاي رسانه‌ها ايستاده است.
خياباني معتقد است خبرنگاران نبايد در حيطه تخصصي او دخالت كنند: «‌مگر من به خبرنگاران مي‌گويم فلان چيز را بنويسيد و بهمان مطلب را ننويسيد؟ گزارشگري هم همين‌طور است. من كلاسش را رفتم، دوره‌هايش را گذراندم و قطعا در اين مورد بيشتر مي‌دانم. الان ديگر موضع‌گيري‌هاي خبرنگاران از حالت انتقاد خارج شده و به تحقير و تخطئه شبيه است. انتقاد را مي‌شود به صورت تلفني هم انتقال داد.

مثلا اگر من به جاي هادي عقيلي گفتم جلال حسيني مردم عقل دارند و خودشان مي‌فهمند. آگرانديسمان كردن اين موضوع و پرداختن به آن با ادبياتي پر از نيش و كنايه اسمش انتقاد نيست. من دوستاني دارم كه بعد از بازي‌ها تماس مي‌گيرند و مي‌گويند جواد اين‌جا اشتباه كردي، كاش آن‌جا فلان جمله را نمي‌گفتي، دفعه بعد دقت كن. آن‌ها مي‌خواهند من پيشرفت كنم بنابراين هميشه با كمال ميل به حرف‌هاي‌شان گوش مي‌دهم. الان در ميان خبرنگاران اين ذهنيت جا افتاده كه وقتي جواد خياباني گزارش مي‌كند بايد كاغذ و قلم بردارند و آماده باشند تا اگر اشتباه كرد پدرش را در بياورند.»

استاد جوابيه‌نويسي
جواد خياباني در جوابيه نوشتن براي رسانه‌ها يد طولايي دارد و به دفعات پيش آمده كه در تذكر دادن اشتباهات آن‌ها پيش‌قدم شده تا از اين طريق پاسخ مناسبي به انتقادات گاه و بي‌گاه‌شان داده باشد. حجم جوابيه‌هاي خياباني به مطبوعات بعضا به يك صفحه روزنامه‌اي هم رسيده و البته اخيرا كاشف به عمل آمده كه تعدادي از اين بيانيه‌ها را دوستان مطبوعاتي او مي‌نويسند و به نام جواد خياباني كه قلم چندان قدرتمندي ندارد چاپ مي‌كنند.

خياباني معتقد است اين جوابيه‌ها تلنگري است به كساني كه كاري جز ايراد گرفتن بلد نيستند: «‌اولا كه اين نوشته‌ها نه جوابيه هستند و نه تكذيبيه. فقط مي‌خواهم تذكر بدهم كه روزنامه‌نگاران هم اشتباه دارند. در يك روزنامه كه براي تصحيح و اصلاح مطالبش يك روز كامل وقت دارد، اوزه‌بيو سياهپوست با يكي از مديران بارسلونا اشتباه گرفته شده بود و مطلب بلند بالايي در مورد او نوشته بودند. براي آن‌ها نوشتم چطور چنين اشتباهي را مرتكب مي‌شويد و انتظار داريد من گزارشگر در برنامه زنده بدون حتي يك اشتباه كارم را تمام كنم؟

در جواب گفتند: «برو بابا، تو ديگه چي ميگي با اين همه سوتي!» گاهي همسرم مي‌گويد «تو كه همه زندگيت فوتباله، از ديوار اتاق و دفتر كارت گرفته تا فيلم‌ها و كتاب‌هايت همه‌اش مربوط به فوتباله، پس اين‌ها چرا مي‌گويند تو سواد نداري؟ مي‌گويم... نمي‌دانم. از خودشان بپرس.» واكنش من به انتقاد هميشه منفي نيست. مردم هم در كوچه و خيابان انتقاد مي‌كنند. كارگر نانوايي مي‌گويد چرا درباره استقلال بد گفتي. مي‌گويم چشم، رعايت مي‌كنم چون حس واقعي‌اش را بيان مي‌كند حرفش را مي‌گذارم روي چشمم. در اين انتقاد اثري از تخريب و تخطئه نمي‌بينم. اگر من آن اوزه‌بيو را با اين اوزه‌بيو اشتباه مي‌كردم روزنامه‌ها سرم را مي‌بريدند.»

 

تعرف و تمجيدهاي مشكوك
يكي از اتهامات جواد خياباني در سال‌هاي اخير بها دادن بيش از حد به برخي از بازيكنان در گزارش‌هايش و انتقاد بيش از حد از تعدادي ديگر از آن‌هاست. منتقدان او مي‌گويند خياباني با حب و بغض گزارش مي‌كند و با بعضي از فوتباليست‌ها سر و سري دارد. اوج اين اتفاقات در يكي از اولين بازي‌هاي كريم انصاري‌فرد براي تيم ملي رخ داد. خياباني يكسره از اين بازيكن تعريف كرد و فرداي آن روز روزنامه‌ها گزارش او را مشكوك توصيف كردند.

خياباني مطابق انتظار اين انتقاد را هم وارد نمي‌داند: «‌در بازي پرسپوليس – سايپا و يكي از بازي‌هاي تيم ملي چهار تا جمله از اين بچه تعريف كردم، گفتند جواد خياباني با انصاري‌فرد سروسري دارد. به خدا اگر الان از نزديك ببينمش نميشناسمش. اميرحسين فشنگچي را در خيابان ببينم نمي‌شناسم اما دوستش دارم. شيوه بازي‌اش را دوست دارم. تهمت مي‌زنند كه خياباني از انصاري‌فرد پول گرفته. اين خيلي زشته.

من عاشق فوتبال و فوتباليست‌ها هستم. در و ديوار دفتر كارم را با عكس‌هاي بازيكنان خارجي پر كرده‌ام. به خدا دوست دارم عكس تمام بچه‌هاي تيم ملي را بچسبانم به ديوار اما مي‌دانم هر كس از در بيايد داخل يك حرف و حديثي در مي‌آورد. مي‌گويند پس حتما يك ماجرايي هست كه خياباني عكس مهدي رحمتي را زده به ديوار اتاقش. دوست دارم به جاي عكس كريم بنزما عكس علي دايي را بزنم. به جاي ليورپول، استقلال را و به جاي ميلان، پرسپوليس را.»

 

گزارشگر وطن‌پرست
جواد خياباني هم مثل بسياري ديگر از گزارشگرها طعم انتقاد دسته‌جمعي تماشاگران در ورزشگاه‌ها را چشيده و شايد به همين دليل است كه آن‌ها را شايسته انتقاد مي‌داند: «‌مي‌توانم بگويم بدترين تماشاگران دنيا را داريم. تا تيم يك گل مي‌خورد همه ساكت و آرام بازي را نگاه مي‌كنند.

يكي نيست بگويد بابا الان وقت تشويقه. دقايق پاياني هم كه معمولا حيا كن، رها كن را مي‌خوانند و مي‌روند. يادم هست در مرحله مقدماتي جام جهاني ???? صعود كره‌جنوبي به جام جهاني در بازي برگشت با ايران قطعي شده بود اما با اين حال وقتي عقب افتاديم تماشاگران كره‌اي حنجره‌اشان را پاره كردند. آن‌قدر فرياد زدند و تشويق كردند كه گل مساوي را زدند. ما در بازي ايران و ايرلند چه كرديم؟ از دقيقه ?? فحش داديم و بطري پرتاب كرديم.

اگر آن گل دقيقه ?? را دقيقه‌?? مي‌زديم پشت‌بندش سه تا ديگه هم مي‌زديم. به خاطر تسويه حساب‌هاي شخصي همه چيز را فدا مي‌كنيم. جديدا خيلي مي‌بينيم كه تماشاگر يا خبرنگار ايراني دوست دارد تيمش گل بخورد. من هر وقت ايران بازي داشته باشد از نوك پا تا زانوهايم يخ مي‌كند. فرقي ندارد كه حريف يمن باشد يا ايرلند. من اين‌طوري هستم. به خدا دروغ نمي‌گويم، بعضي وقت‌ها هم كه انتقاد مي‌كنم از حرصم است. به خاطر اين‌كه دوست دارم برنده باشيم. من يك پرشين و‌ عاشق سرزمين پارس هستم. حالا شما اگر باور نمي‌كنيد مي‌توانيد بگوييد دروغ است.»

 

دردسر ايران - استراليا
گزارش به‌ياد‌ماندني بازي حماسي ايران و استراليا در ملبورن هرچند در مقطعي جواد خياباني را به انگشت‌نماترين گزارشگر تلويزيون تبديل كرد اما خيلي زود به دردسر بزرگ او تبديل شد و خودش مي‌گويد همه انتظار دارند يك بازي معمولي ليگ برتر ايران را هم مثل بازي ايران و استراليا از آب دربياورد. برخي از اطرافيان او مي‌گويند بسيار علاقمند بود يك‌بار ديگر بازي ايران و استراليا را در مرحله يك چهارم‌نهايي جام ملت‌هاي آسيا گزارش كند تا خاطره بازي ملبورن به طور كامل از ذهن علاقمندان فوتبال پاك شود. خياباني مي‌گويد از او انتظار دارند هميشه در اوج باشد و اين عملا امكان‌پذير نيست: «بازيكني مثل علي دايي چون كيفيت بالايي داشت هميشه محكوم بود ستاره زمين باشد اما براي محمد نصرتي اين حالت وجود ندارد. من هم بعد از آن گزارش ديگر حق بد يا حتي متوسط گزارش كردن نداشتم.

يك روز دوستي نوشت خياباني هنوز نان ايران و استراليا را مي‌خورد. به او گفتم اتفاقا برعكس. اگر آن بازي نبود الان تو انتظار نداشتي تمام گزارش‌‌هاي من مثل ايران- استراليا از كار در بيايد. من بازي ايران و يوگسلاوي را از نظر فني بيشتر دوست دارم. بازي استقلال - داليان را مستقيم براي جام‌جم گزارش كردم و خيلي گزارش خوبي شد. لوركوزن - رئال مادريد، ليورپول - ميلان؛ اما ايران - استراليا ماندگار شده چون همه چيزش ناگهاني و خلق‌الساعه بود.»

 

دست به عصا يا بي‌محابا؟
روابط نه‌چندان دوستانه خياباني تنها به ارتباط با خبرنگاران محدود نمي‌شود. او به خصوص در سال‌هاي ابتدايي حضورش در صدا و سيما چندين بار از سوي بازيكنان مطرح فوتبال ايران تهديد شد كه سرآمد اين اختلافات به درگيري‌اش با علي دايي مربوط مي‌شود. كار تا جايي بيخ پيدا كرد كه در مقطعي يا علي دايي در مراسمي كه خياباني اجراي آن‌ها را بر عهده داشت شركت نمي‌كرد يا اين‌كه خياباني اجراي مراسمي كه دايي قرار بود روي سن آن حضور پيدا كند را نمي‌پذيرفت.

گزارشگر خبرساز اين روزهاي تلويزيون صراحت لهجه‌اش را عامل اصلي بروز چنين مشكلاتي مي‌داند و اين در حالي است كه بسياري از منتقدان او معتقدند آقاي گزارشگر بيش از اندازه در گزارش‌هايش محتاط و دست به عصا حركت مي‌كند: «‌در بازي ايران و بلاروس بود كه گفتم رئيس‌جمهور هم ?سال يك‌بار عوض مي‌شود، پس ايرادي ندارد اگر مربي ما دايي را تعويض كند. اتفاقا در بازي بعدي ايران با اردن بازي كرد كه چهار بر يك برديم و دايي ?گل زد. آن‌جا از او تعريف كردم و همه گفتند خياباني از دايي ترسيد. ترس يعني چه؟ وقتي بد بود انتقاد كردم، وقتي خوب بود تعريف كردم.

مگر علي دايي قاتل يا چاقوكش است كه از او بترسم؟ معمولا وقتي چنين اتفاقاتي رخ مي‌دهد روزنامه‌ها آن را بزرگش مي‌كنند و اجازه نمي‌دهند قضيه حل و فصل شود. تا دايي مي‌خواست ماجرا را فراموش كند عده‌اي آتشش را تند مي‌كردند تا دوباره همه چيز از اول شروع شود.»

how many guys cheat floridafriendlyplants.com what makes women cheat
my wife cheated on me now what do i do developersalley.com i cheated on my wife now what
did my girlfriend cheated on me blog.artistamobile.com my girlfriend cheated on me what do i do
beautiful women cheat site all wife cheat
erotic stories images violent sex tamil sex stories en antharangam sex change stories
medication discount coupons walgreens prints coupon code pharmacy discount code
ارسال در: دوشنبه 25 بهمن ساعت 13:06 (1389/11/25)

????? ?? ?? ?????? ??????? ! ( بازدیدها :1494 ) ( چهارشنبه 13 بهمن ساعت 08:56 )
?? ?????? ???? ???? ?? ??? ??? ?? ??????! ( بازدیدها :4641 ) ( سه شنبه 12 بهمن ساعت 16:59 )
????? ???? ???? ( بازدیدها :6554 ) ( پنجشنبه 30 دي ساعت 00:06 )
??????? : ?? ?? ????? ?????! ( بازدیدها :2125 ) ( شنبه 2 بهمن ساعت 16:12 )
???? ???????? ? ????? ??? ?? ??? ?????? ??????? ????? ( بازدیدها :8644 ) ( يکشنبه 3 بهمن ساعت 00:07 )
???? ???? ?? ?????? ??? ?????? ?? ( بازدیدها :6036 ) ( سه شنبه 12 بهمن ساعت 10:01 )
????? ??? ???? ?? ???? ?????? ??? ?? ??? ( بازدیدها :4961 ) ( يکشنبه 26 دي ساعت 11:59 )
???????? ?? ???????? ????? ????? ! ( بازدیدها :6795 ) ( دوشنبه 27 دي ساعت 00:37 )
????? ??? ???? ??????? ?? ??? ???? ????????? ( بازدیدها :6169 ) ( سه شنبه 28 دي ساعت 13:44 )
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن