90/???????? ???????? ???????? ?? ??????
شماره خبر : 44581
??????: ???? ??????? ???? ???????? ????????

فرشته سيفي‌ناجي

90: تنها چهار دختر سواركار به طور متناوب در مسابقات مختلف سواركاري بزرگسالان شركت مي‌كنند كه در اين ميان خواهران نيكويي حضور پررنگتري نسبت به سايرين دارند، اما اين 2 خواهر نيز از توجهي به دختران سواركار راضي نيستند. هانيه نيكويي، خواهر كوچكتر هاله مي‌گويد: امسال بيشتر در مسابقات مشهد با ارتفاع 130 يا 135 سانتي‌متر شركت كرديم، اما در تهران هم تنها يك مسابقه جام خليج فارس برگزار شد كه من و خواهرم در آن پريديم كه متاسفانه در سايت فدراسيون نه تنها نامي از ما به عنوان تنها دختران شركت‌كننده در بازي‌ها برده نشد، بلكه در بين استان‌هاي شركت‌كننده هم نام خراسان‌رضوي درج نشد.

وي ادامه مي‌دهد: با اين بي‌اعتنايي حتي خواهرم اعتقاد داشت، رفتن به مسابقات تهران ارزش اين همه زحمت را ندارد. نيكويي معتقد است: براي شركت در مسابقات تهران اسبهايمان را هزار كيلومتر تا تهران مي‌بريم و هزينه زيادي را متحمل مي‌شويم در بين 90 شركت‌كننده هم تنها دختران سواركار هستيم، اما هيچ توجهي به اين موضوع نمي‌شود.

مسابقات نوجوانان را با بزرگسالان مقايسه نكنيد

وي در پاسخ به اين كه در بخش نوجوانان توجه خوبي به دختران به دليل اعزام به مسابقات كره‌جنوبي مي‌شود، مي‌گويد: مسابقات نوجوانان و نونهالان در ارتفاع پايين انجام مي‌شود، در حالي كه مسابقات بزرگسالان با ارتفاع 130 و 135 سانتي‌متر بسيار سخت‌تر و پيچيده‌تر است. تعداد شركت‌كنندگان بزرگسال هم به قدري است كه حتي با چهار خطا هم در رده بسيار پاييني قرار مي‌گيريم.

نيكويي به شرايط خواهرش هاله پرداخته و ادامه مي‌دهد: هاله عضو تيم‌ملي است و حتي در مسابقات دوحه قطر هم شركت كرد، اما متاسفانه با گذشت چند ماه از بازگشتش به ايران و شروع دوباره سواركاري هيچ توجهي به وي نشد و تنها آقايان به ليگ قفقاز اعزام شدند. وي تاكيد مي‌كند: اگر بحث شايستگي مطرح شود، بدون شك دختران هم با وجود ارتفاع بالاي مسابقات بزرگسالان لياقت حضور در تيم‌ملي را دارند.

مگر ما چند دختر در رده بزرگسالان داريم كه حتي با شركت در تمام مسابقات مختلف كشوري نامي از آنها برده نمي‌شود؟ دختران نوجوان ملي‌پوش هم به خاطر پيگيري زياد پدرانشان مطرح مي‌شوند. با اين شرايط ديگر اشتياقي برايمان نمي‌ماند كه اين مسافت را با اسب‌هايمان براي شركت در مسابقات طي كنيم. تمام اين‌ها در حالي است كه ما امكان حضور در خارج از كشور را هم داريم، اما براي بازي با نام ايران در همين جا به فعاليت مي‌پردازيم.

بين تهران و شهرستان‌ها تبعيض مي‌گذارند

دختر سواركار مشهدي در پاسخ به اين كه آيا تبعيضي بين سواركاران دختر و پسر مي‌بينيد، مي‌گويد: بيشترين تبعيض بين تهران و شهرستان‌ها است و به خصوص نامي از مشهد برده نمي‌شود. وي در مورد دليل حضور كمرنگتر دختران در سواركاري توضيح مي‌دهد: ارتفاع مسابقات بزرگسالان واقعا بالا است كه براي پرش در اين مسابقات بايد هم اسب قوي باشد و هم سواركار بسيار حرفه‌اي باشد وگرنه با كوچكترين اشتباهي هم خود سواركار و هم اسب به خطر مي‌افتند. به همين دليل هم تنها 2 يا 3 سواركار دختر بزرگسالان وجود دارند كه اميدواريم به زودي اجازه شركت آنها در مسابقات برون‌مرزي با اسب‌هاي شخصي هم داده شود.

 

women who cheat on husband wifes that cheat why women cheat on men
how to cheat your wife link how to cheat your wife
free prescription cards drugs coupons coupons for medication
walgreens print coupon code free printable grocery coupons coupon code walgreens photo
ارسال در: جمعه 19 خرداد ساعت 19:52 (1391/3/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن