پورفرزانه:بولينگ بايد از زير سايه بيليارد خارج شود
شماره خبر : 70759
مدير باشگاه بولينگ انقلاب گفت: بولينگ و بيليارد بايد به صورت جداگانه فعاليت کنند و از يک فدارسيون مشترک خارج شوند و از زير سايه بيليارد بيرون بيايد.

برنا: محمود پورفرزانه مدير باشگاه بولينگ انقلاب عقيده دارد بولينگ بايد از زير سايه بيليارد خارج شود و فدراسيون مستقلي شود. مدير باشگاه بولينگ انقلاب انتظار دارد براي اين ورزش تبليعات بيشتري صورت بگيرد تا در نزد مردم شناخته تر شود.

* شرايط مجموعه ورزشي بولينگ انقلاب را از نظر استقبلال و استعداديابي چگونه ارزيابي مي‌کنيد؟

- باشگاه بولينگ انقلاب از نظر امکانات و تجهيزات شرايطي دارد که علاقه مندان به اين رشته مي توانند با حضور در اين مجموعه رشد و پيشرفت کنند و به جايگاه هاي مناسبي برسند. براي حضور در اين ورزش به صورت تفريحي هزينه زيادي صورت نمي گيرد و حتي مي توان گفت از رفتن به استخر هم هزينه کمتري دارد. خصوصيات بولينگ اين است که ورزش خانوادگي است و رکن مهم آن همين است. در مجموع مي توان بگويم هرکسي به اين رشته ورود کرده خيلي زود علاقه مند بولينگ شده و اين که مي گويند بولينگ براي افراد پولدار است را قبول ندارم.

* در مجموعه بولينگ انقلاب از نظر استعداديابي چه اقداماتي صورت گرفته است؟

- از نظر درآمدزايي به سطح ايده ال خود نرسيده ايم و براي رسيدن به اين مهم نياز است تا اين رشته بيشتر در جامعه معرفي شود و نياز به حمايت هاي وزارت ورزش و جوانان هم داريم. اين ورزش نيازمند تمرکز و تفکر است و در يک ساعت مي توان مقدار قابل توجهي کالري سوزاند. با معرفي شدن اين ورزش مطمئنا استقبال هم بيشتر مي شود و قاعدتا روند درآمدزايي هم بهتر از قبل خواهد شد.

* براي ماه مبارک رمضان چه برنامه‌اي داريد؟

- نهمين دوره جام بولينگ تحت عنوان جام رمضان از فردا آغاز مي شود و هفته اي يک شب و در چهار هفته برگزار مي شود. اين مسابقات در چهار گيم برگزار مي شود و بعد از لحاظ شدن مجموع امتيازات برنده رقابت هاي توتال معرفي خواهد شد. حداکثر 64 نفرمي توانند ثبت نام کنند و هزينه آن نيز 130 هزار تومان است.

* حضور بانوان نسبت به آقايان در بولينگ چطور است؟

- حضور آقايان نسبت به بانوان بيشتر است اما هستند بانواني که به بولينگ علاقه دارند و بازي در اين رشته را تجربه مي کنند. براي آقايان و بانوان آموزش مقدماتي و همچنين رسيدن به سطح قهرماني را تدارک ديده ايم.

* تيم بولينگ کشورمان هم نتوانست در بازي‌هاي آسيايي نتيجه بگيرد و ناکامي بزرگي را تجربه کرد.

- البته توقعي هم نبايد مي رفت که بتوانيم نتيجه بگيريم. تيم بولينگ ايران با دو ورزشکار و آن هم بدون مربي و تدارکات عازم رقابت ها شد! اين دو ورزشکار توانسته بودند رکورد امتيازي مسابقات را در تمرينات به ثبت برسانند اما وقتي تيم مربي نداشته باشد، شرايط بهم مي ريزد و به نظرم اگر تيم اعزام نمي شد خيلي بهتر بود. عقيده دارم بولينگ و بيليارد بايد به صورت جداگانه فعاليت کنند و از يک فدارسيون مشترک خارج شوند و به بولينگ بايد به صورت ويژه اي توجه شود و از زير سايه بيليارد بيرون بيايد.

 

* در زمينه رشد و آموزش براي پرورش مربيان و ورزشکاران چه کارهايي انجام شده است؟

- متاسفانه فدراسيون در اين زمينه همکاري هاي لازمه را با ما انجام نمي داد و به همين خاطر خودمان اقدام به تاسيس مدرسه بولينگ کرديم. تاکنون شانزده مربي تربيت کرده ايم و با پشتکار و انگيزه زياد مي توان به موفقيت هاي خوبي دست يافت. يک بولر مي تواند در عرض يک سال به گزينشي تيم ملي هم برسد و شانس خود را براي ملي پوش شدن امتحان کند. کمتر مي توان ديد در رشته اي اين اتفاق رخ بدهد اما در بولينگ اين امر شدني است و فرصت بسيار خوبي را براي دوستداران فراهم مي کند. يک نوجوان دوازده ساله به نام محمد شجاعي داريم که با هر دو دست خود بولينگ بازي مي کند و مي توان از اين استعدادها باز هم پيدا کرد.

* کدام کشورها در بولينگ مدعي هستند و آيا مي‌توان از مربيان خارجي هم براي پيشرفت سريعتر استفاده کرد؟

- کشورهاي آسياي شرقي مدعيان اصلي بولينگ هستند و کشورهاي اسکانديناوي و همچنين امارات، عمان و قطر با پيشرفت خوبي مواجه شده اند و سرمايه گذاري هاي مناسبي صورت گرفته است. قطعا از مربيان خوب خارجي براي پيشرفت بهتر بايد استفاده کرد و چاره اي جز اين کار نخواهيم داشت. کشور سوئد نيز نيز قابليت هاي زيادي دارد اما مردم ايران هم مي توانند به اين رشته ورود کنند و حرف هاي زيادي براي گفتن داشته باشند. در المپيک 2012 به صورت غيررسمي فضا براي رشته بولينگ باز شد و در 2016 نيز جاي بولينگ محفوظ خواهد بود. اکثر امکانات وارداتي هستند و خطوط بولينگ هم شامل آن مي شود.

* اين رشته علاقه‌مندان ديگري هم دارد؟

- بله، ورزشکاران و هنرمندان سرشناس به بولينگ علاقه مند هستند و همراه با فرزندان خود در مجموعه بولينگ حضور پيدا مي کنند. ضمن اين که ترم تابستاني نيز داريم و خانواده ها مي توانند براي ثبت نام فرزندان خود اقدام کنند. حتي فستيوال دوقلوها، هنرمندان و ورزشکاران نيز برگزار شده است. اين رشته سهميه اش 72 مدال است و بايد برنامه ريزي هاي خوبي براي کسب اين مدال ها از سوي فدراسيون صورت بگيرد. تنها با بودجه دولتي نمي توان اتزاق کرد و براي تغيير رويه بايد کارهاي اساسي انجام بپذيرد.
 

women who cheat on husband wifes that cheat why women cheat on men
why did my husband cheat blog.mondor.org just found out my husband cheated on me
how to cheat your wife site how to cheat your wife
beautiful women cheat site all wife cheat
adult intimate sex stories indian sex stories com adult audio stories
discount pharmacy promo codes walgreens pet rx coupons
celecoxib pill internetsellout.com keflex pill
acyclovir 800mg furosemide pill thyroxine 100mcg
ارسال در: چهارشنبه 19 تير ساعت 13:10 (1392/4/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن