با طراحي ابزار جديد ديگر نگران آسيب ديدگي از ناحيه سر نباشيم
شماره خبر : 73511
آسيب ديدگي‌هاي ناحيه سر در بين ورزشکاران شايع است، با اين وجود بيشتر اين آسيب ديدگي‌ها تشخيص داده نمي‌شوند و درماني براي آنها صورت نمي گيرد. ابزار جديدي که محققان طراحي کرده‌اند به تشخيص و درمان اين آسيب ديدگي‌ها کمک مي‌کند.

آن طور که آمار نشان داده است،‌ در آمريکا هر ساله 1.6 تا 3.8 ميليون آسيب ديدگي‌ در ناحيه سر بر اثر ورزش اتفاق مي‌افتد، از اين تعداد 300 هزار آسيب ديدگي‌ تشخيص داده مي‌شوند. تاثيرات آسيب ديدگي‌هاي ناحيه سر بر سلامت افراد بسيار زياد است و نشانه‌هايي از جمله سردرد، افسردگي، کاهش حافظه و کاهش کارايي مغزي به همراه دارد. اگر اين آسيب ديدگي‌ها مشخص نشوند، تخريب‌هاي بيشتري خواهند داشت.


تيم تحقيقاتي متشکل از مهندسان کامپيوتر سعي کرده‌اند تا راه‌ها و ابزارهايي براي تشخيص اين نوع آسيب ديدگي‌ها پيدا کنند. در اين ابزارها از سي تي اسکن، MRI و دستگاه‌هاي اشعه ايکس استفاده مي‌شود. گروه تحقيقاتي نتردام، سيستمي را طراحي کرده‌اند که صداي فرد را ضبط مي‌کند و آن را تجزيه و تحليل مي‌کند و اگر نشانه‌هايي از آسيب وجود داشته باشد، آن را اعلام مي‌کند.


پولبار، يکي از محققان در اين سيستم مي‌گويد: اين پروژه يکي از بزرگترين نمونه‌هاي استفاده از تکنولوژي براي مواظبت از سلامت است. بيش از 90 درصد آسيب ديدگي‌ها که تشخيص داده نمي‌شوند، به کمک اين تکنولوژي تاثير آسيب ديدگي‌هايشان کاهش مي يابد.


ورزشکاران قبل و بعد از حادثه صدايشان را به کمک اين برنامه ضبط مي‌کنند و اين برنامه اين دو نمونه را با هم مقايسه مي‌کند، اگر نشانه‌اي از جمله تغييرات تلفظ وجود داشته باشد، به فرد اطلاع مي‌دهد که احتمال آسيب ديدگي‌ وجود دارد.


اين برنامه به نسبت تست‌هاي قديمي تر فوايدي از جمله دقت، هزينه کمتر و احتمال خطاي کمتر دارد. تجربيات نشان داده است که اين برنامه تاکنون موفق بوده است. اين برنامه براي بوکسورهايي که بيشتر در معرض آسيب ديدگي‌ ناحيه سر بوده‌اند استفاده مي‌شود.


نوآوري‌هاي بيشتري در اين زمينه به کمک محققان دانشگاه‌ها در حال انجام است.

 

i told my boyfriend i cheated on him marcandela.com should i cheat on my boyfriend
women looking to cheat link married men having affairs
rx prescription coupons free prescription discount card new prescription coupons
discount prescription card pharmacy cards rx prescription coupons
ارسال در: دوشنبه 14 مرداد ساعت 09:42 (1392/5/14)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن