موسيقي باعث افزايش کارايي بدن در ورزش مي شود
شماره خبر : 74045
مطالعات مختلفي که روي تاثير موسيقي بر بدن انسان انجام شده‌اند، نشان مي‌دهند که موسيقي مي‌تواند آرامش را بالا ببرد و استرس و تنش را کاهش دهد. محققان به ورزشکاران توصيه مي‌کنند با گوش دادن به موسيقي توانايي و کارايي خود را بالا ببرند.

بعضي از موسيقي‌ها مي‌توانند باعث آرامش و بالا رفتن کارايي و توانايي فيزيکي شوند. موسيقي مي‌تواند استرس ورزشکاران را از بين ببرد و خستگي و درد را کاهش دهد. همچنين موسيقي انرژي ورزشکاران را نيز افزايش مي‌دهد.

از قرن پنجم قبل از ميلاد چيني‌ها به اين قضيه پي بردند که هر کدام از ارگان‌هاي بدن ما با يک ريتم، ارتعاش دارد و به صداهايي که هم‌فرکانس هستند، حساسند. بنابراين موسيقي بر تمام بدن انسان تاثيرگذار است، نه فقط سيستم‌ شنوايي.

در قرن بيستم نوعي درمان با کمک موسيقي در آمريکا و کانادا رايج شد که موسيقي‌درماني نام داشت. در موسيقي درماني از خاصيت‌هاي موسيقي براي بالا بردن سلامت ذهني، فيزيکي و روحي ورزشکاران به طور اختصاصي در حيطه ورزش استفاده مي‌شد. موسيقي کارايي ورزشکاران را بالا مي‌برد، به آنها کمک مي‌کند، توانايي فيزيکي بهتري داشته و مقابل درد مقاوم‌تر باشند. بسياري از مطالعات علمي خاصيت موسيقي را در ورزش تاييد کرده‌اند. موسيقي تمرکز ورزشکاران را بالا مي‌برد و آمادگي ذهني بيشتري در آنها ايجاد مي‌کند. اين خاصيت در ورزش‌هاي استقامتي کاربرد زيادي دارد. با اين حال بسياري از ورزشکاران حرفه‌اي تاثير موسيقي را ناديده مي‌گيرند.

در مطالعاتي که در دانشگاه برونل انگليس انجام شد، 20 مرد 20 ساله که دونده دوي 400 متر بودند، مورد بررسي قرار گرفتند. اين تحقيقات نشان داد که موسيقي اگر با ريتم فعاليت هماهنگ باشد، کارايي را بالا مي‌برد. اگر موسيقي حداقل 120 ضرب در دقيقه‌ داشته باشد، ورزشکار را وادار به حرکت مي‌کند.

دو محقق آمريکايي در مطالعات خود به اين نتيجه‌ رسيدند که موسيقي آرام باعث مي‌شود توانايي ذهني و دروني فرد بالا رود و تحمل او بيشتر شود. اين نوع موسيقي براي ورزش‌هاي استقامتي بسيار مناسب است. هر چقدر توجه ورزشکار بيشتر به موسيقي جلب شود، کمتر خستگي را احساس مي‌کند.

دانشمندان ژاپني نيز با انجام آزمايش بر روي 16 زن ورزشکار که تمرين Step مي‌کردند، دريافتند که موسيقي بر فرم بدن، خستگي و هماهنگي حرکات بدن اين افراد تاثيرگذار بوده است. اين ورزشکاران بيان کردند که با موسيقي کمتر احساس خستگي کردند.

موسيقي با تحت تاثير قرار دادن سيستم‌ عصبي باعث آرامش و کاهش تنش مي‌شود. در واقع ميزان کورتيزول بدن را که مسئول استرس است، کاهش مي‌دهد. ورزشکاران مي‌توانند در تمام فرصت‌هايي که در روز دارند، به موسيقي مناسب خود گوش دهند تا کارايي بهتري داشته باشند.

 

women who cheat on husband wifes that cheat why women cheat on men
i told my boyfriend i cheated on him i had a dream that i cheated on my boyfriend should i cheat on my boyfriend
should i cheat on my boyfriend maryaltmansblog.com.nobullsoftware.com i cheated on my boyfriend with a black guy
cheat on your wife website site married and wanting to cheat
what to do when your wife cheated on you tracyawheeler.com how to cheat on your wife
beautiful women cheat site all wife cheat
adult baby girl stories femchoice.org adult intimate stories
medication discount coupons walgreens prints coupon code pharmacy discount code
ارسال در: شنبه 19 مرداد ساعت 15:39 (1392/5/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن