خبر گمراه کننده فدراسيون بدمينتون درباره جايگاه دو بدمينتون باز
شماره خبر : 74804
فدراسيون بدمينتون در خبري که روز چهارشنبه در خروجي سايت خود قرار داد با خوشحالي و شگفتي از دورقمي شدن رنکينگ "جهاني" دو بدمينتون‌باز دختر ايران در جهان خبر داد؛ موضوعي که به هيچ وجه واقعيت ندارد.

فدراسيون بدمينتون در سايت خود خبري درج کرده با اين موضوع که براي نخستين بار دو نفر از بدمينتون بازهاي بانوان ايران در سطح جهاني داراي رنکينگ زير 100 شدند؛ ثريا آقايي و يسري بيگي در رده 77 و 97 جهاني قرار گرفتند. حال اين سوال پيش مي‌آيد با توجه به اين که بدمينتون بازهاي ايران تاکنون در رده 200 جهان نيز حضور نداشتند بر چه مبنايي چنين جهش بزرگي را در سطح رنکينگ داشتند و از رده‌هاي بالاي 200 به زير 100 آمده‌اند؟


نکته جالب اين جاست که با وجود اين که حضور بدمينتون بازها در مسابقات مختلف نيز در ارتقاي رنکينگ آنها موثر است، اما بازيکنان ايران حضورشان در مسابقات مختلف حتي از تعداد انگشتان دست کمتر بوده و در همان رقابت‌ها نيز نتايج چندان جالبي کسب نکرده‌اند.


در خبر منتشر شده در فدراسيون بدمينتون آمده است:


«ارتقا رنکينگ بدمينتون بازان دختران ايران در سطح جهاني»


دو نفر از بدمينتون بازان تيم ملي دختران کشورمان براي نخستين بار در سطح جهاني داراي رنکينگ زير 100 شدند.


به گزارش روابط عمومي فدراسيون بدمينتون، ثريا آقايي و يسري بيگي دو بدمينتون باز جوانان دختر تيم ملي کشورمان هستند، که توانستند در آخرين رده بندي که از سوي کنفدراسيون بدمينتون آسيا اعلام شد در رنک هاي 77 و 97 قرار گيرند.»


تصوير خبر منتشر شده در فدراسيون بدمينتون

نگاهي به گزارش سايت فدراسيون بدمينتون نشان مي‌دهد که ماجرا فراتر از اشتباه تايپي يا فني بوده چرا که در پاراگراف دوم خبر اشاره شده که رده بندي مربوط به کنفدراسيون بدمينتون آسيا است و اين نشان مي‌دهد که فدراسيون از اين قضيه که رده‌ها مربوط به رنکينگ جهاني نيست مطلع بوده اما تنظيم خبر به گونه اي صورت گرفته که به مخاطب اين موضوع را القا کند که رده‌بندي جهاني است. خصوصا اين که در تيتر و ليد خبر دو بار از عبارت "سطح جهاني" استفاده شده است.


براي اثبات نادرستي اين مساله نيازي به مراجعه به سايت فدراسيون جهاني و بررسي آخرين رده‌بندي نيست، چرا که اندکي آشنايي با وضعيت بدمينتون ايران و جايگاهش در جهان مشخص مي‌کند که رنکينگ دورقمي براي بدمينتون ايران نمي‌تواند واقعي باشد، خصوصا در بخش زنان! در واقع رتبه دورقمي در سال‌هاي اخير موفقيتي بوده که تنها کاوه محرابي توانست به آن دست پيدا کند و سهميه المپيک را کسب کند و پس از آن حتي توسط مردان نيز تکرار نشده است.


* اصلاح اشتباه توسط رسانه‌ها


برخي خبرگزاري‌ها و رسانه‌هاي داخلي خبر مربوط به اين رده‌بندي را از سايت فدراسيون بدمينتون نقل کرده و البته متوجه اشتباه صورت گرفته شده‌اند، اما به شکل نادرستي آن را اصلاح کرده‌اند. در خبرهاي اين رسانه‌ها براي اصلاح اين اشتباه عنوان شده که رده بندي مربوط به آسياست، اما حتي اين مساله نيز صحت ندارد، چرا که قرار گرفتن در بين صد بدمينتون‌باز برتر قاره نيز با توجه به قدرت فوق العاده کشورهاي آسياي جنوب شرقي در اين رشته کار آساني نيست. در واقع رده‌بندي قاره‌اي هم نشان مي‌دهد که ثريا آقايي در رده‌ي 135 قاره آسيا و يسري بيگي نيز در رده‌ي 154 بهترين بدمينتون‌بازان قاره کهن ايستاده‌اند و رده جهاني آقايي 286 و رتبه بيگي 344 است نه رقم هايي که فدراسيون بدمينتون با افتخار آنها را اعلام کرده است.


* واقعيت چيست؟


واقعيت اين است که خبر منتشر شده مربوط به رده‌بندي جوانان است، که ثريا آقايي با 5490 امتياز در رده‌ي 77 جوانان و يسري بيگي با 4510 امتياز در رده‌ي 97 قرار گرفته‌اند. البته حتي با در نظر گرفتن اين مساله باز هم خبر منتشر شده صحت ندارد چرا که اين نخستين بار نيست که دختران ايراني در رده‌ي زير صد جوانان قرار مي‌گيرند. ثريا آقايي در رده‌بندي هجدهم جولاي (27 تير) در رده 75 جوانان قرار داشت و در اين ماه دو پله نيز سقوط داشته است! يسري بيگي نيز در رده‌بندي ماه جولاي در همين رتبه 97 قرار داشته است.


در ادامه خبر منتشر شده در فدراسيون مي‌خوانيم:


«خاطر نشان مي گردد که فدراسيون بدمينتون براي موفقيت بدمينتون بازان جوان کشورمان براي کسب مقام و قرار گرفتن در رده بندي جهاني نگاه ويژه اي دارد.»


مشکلات بي‌پولي، کمبود اعتبار و بودجه تا اندازه‌اي به مشکلات فدراسيون بدمينتون افزوده که بدمينتون‌بازان ايران در هر دو بخش مردان و زنان تمام چشم اميد خود را به مسابقات جام فجر دوخته‌اند. چرا که عملا تورنمنت خارجي مهمي در کار نيست. مساله‌اي که باعث سقوط بدمينتون‌بازان ايران در رده‌بندي جهاني شده و با توجه به اهميت رنکينگ در اختصاص سهميه‌ها، جز عقب‌گرد براي بدمينتون ايران چيزي ندارد. با اين تفاسير اين که مقصود فدراسيون از "نگاه ويژه" چه بوده مشخص نيست. دختران بدمينتون‌باز ايران هرچند در رده‌ي جوانان بهبود جايگاه داشته‌اند، اما بخش عمده‌اي از اين صعود به خارج شدن تعدادي از ورزشکاران از رده جوانان بوده است وگرنه در رده‌بندي کلي جهاني هر دو نفر نسبت به ماه گذشته فقط 3 و 6 پله صعود داشته‌اند.


به هر تقدير چيزي که واضح است و ترديدي در آن وجود ندارد، اين است که راه پيشرفت بدمينتون ايران و صعود در رنکينگ جهاني، انتشار اخبار گمراه کننده و غير واقعي نيست بلکه شناخت و اعتراف به جايگاه فعلي و واقعي، اولين پله براي حرکتهاي رو به جلوي آينده است.

 

why do guys cheat on their girlfriends i cheated on my girlfriend and i want her back i want my girlfriend to cheat on me
how do i know if my wife has cheated cheat on your wife how to catch a cheat
women looking to cheat I cheated on my girlfriend married men having affairs
prescription cards read 30 off cvs coupon
tadalafil 80mg link revia
cephalexin 500mg read renova tube
acyclovir 800mg blog.tgworkshop.net thyroxine 100mcg
ارسال در: يکشنبه 27 مرداد ساعت 10:26 (1392/5/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن