مصرف قهوه کارايي ورزشکاران را پايين مي‌آورد
شماره خبر : 77396
محققان دانشگاه زوريخ دريافتند که خوردن قهوه به هنگام ورزش باعث کمتر شدن خون رساني به ماهيچه‌هاي قلب مي‌شود و کارايي ورزشکاران را پايين مي‌آورد.

طبق مطالعاتي که در مجله کالج آمريکايي قلب به چاپ رسيده است، نوشيدن دو فنجان قهوه باعث کم شدن جريان خون به ماهيچه‌هاي قلب به هنگام ورزش مي‌شود. اين تاثير قهوه زماني زيادتر مي‌شود که ورزشکاران در ارتفاعات باشند.


فيليپ کافمن از دانشگاه زوريخ مي‌گويد: هنگامي که ورزش مي‌کنيم نياز است که خون بيشتري به ماهيچه‌هاي قلب برسد تا نياز به اکسيژن برطرف شود. ما دريافتيم که کافئين بر اين روند تاثير مي‌گذارد و جريان خون را کندتر مي‌کند.


مهدي نامدار، مدير اين تحقيقات، 18 فرد سالم را که به طور مداوم قهوه مي‌نوشيدند را مورد مطالعه قرار داد. قبل و بعد از انجام ورزش ميزان جريان خون به قلب در اين افراد اندازه گيري شد. هشت نفر از اين افراد ورزش را در اتاقي انجام دادند که تراکم هوا کم بود و شرايط ارتفاع چهار هزار و 500 متري را داشت. در ارتفاعات بيماري عروق کرونر باعث مي‌شود که ماهيچه‌هاي قلب نتوانند به اندازه کافي فعاليت کنند و اکسيژن رساني انجام دهند. آزمايش بر روي هر دو گروه 50 دقيقه‌ بعد از نوشيدن 200 ميلي گرم کافئين معادل دو فنجان قهوه انجام شد، ميزان کافئين دريافتي در حالت استراحت بر جريان خون به ماهيچه‌هاي قلب تاثير نمي‌گذارد، اما به هنگام ورزش کافئين جريان خون را کند مي‌کند، معمولا به هنگام ورزش بدن خون بيشتري به ماهيچه‌هاي قلب مي‌رساند. در واقع کافئين از توانايي بدن براي خون رساني به ماهيچه‌هاي قلب کم مي‌کند. ميزان خون رساني به دليل نوشيدن کافئين در دو گروه مورد آزمايش ، افرادي که در هواي عادي ورزش کردند، 22 درصد و در افرادي که در هواي کم تراکم فعاليت کردند 39 درصد کمتر بود.


دکتر کافمن مي‌گويد: کافئين ممکن است بعضي از گيرنده‌هايي که در عروق وجود دارند از کار بيندازد، با وجود اين که کافئين يک محرک شناخته شده است اما به نظر مي‌رسد براي بالا بردن کارايي ورزشکاران کاربرد ندارد. کافئين مي‌تواند مغز را تحريک کند تا بيدار بماند و فعاليت کند. به همين دليل ورزشکاران تصور مي‌کنند کارايي آنها با نوشيدني قهوه بالا مي‌رود در حالي که اين تصور درست نيست و قهوه مي‌تواند کارايي ورزشکاران را پايين بياورد. نوشيدن قهوه براي کساني که بيماري عروق کرونر دارند يا در ارتفاعات ورزش مي‌کنند مناسب نيست. به اين ترتيب محققان توصيه مي‌کنند که قبل از ورزش قهوه ننوشيد و تنها در شرايطي که بدن در حال استراحت است بهتر است از قهوه استفاده کنيد.

 

women who cheat on husband go why women cheat on men
did my girlfriend cheated on me open my girlfriend cheated on me what do i do
walgreens prints walgreens in store photo coupons walgreens transfer prescription coupon
rx prescription coupons free with coupons new prescription coupons
ارسال در: جمعه 22 شهريور ساعت 16:35 (1392/6/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن