ورزش هايي مناسب براي افرادي که سيگار را ترک مي‌کنند
شماره خبر : 87992
افرادي که سيگار را ترک مي‌کنند، براي افزايش سلامت خود مي‌توانند ورزش کنند. ورزش کردن سلامت قلب و ريه را افزايش مي‌دهد و اثرات مخرب سيگار را کاهش مي‌دهد.

ايسنا- افرادي که سيگار را ترک کرده‌اند مي‌توانند با انجام ورزش سلامت خود را افزايش دهند.

 

در انگليس حدود 11 ميليون بزرگسال سيگار را ترک کرده‌اند. ترک کردن سيگار 50 درصد از خطر حمله قلبي مي‌کاهد. اگر قبل از ميانسالي سيگار را ترک کنيد بيش از 90 درصد از احتمال سرطان ريه کاسته مي‌شود.

 

ورزش ميزان آندروفين را افزايش و وزن را کاهش مي‌دهد.

 

در اينجا توصيه‌هايي براي افزايش آمادگي جسماني کساني که سيگار را ترک کرده‌اند با کمک ورزش وجود دارد:

 

- اگر به مدت طولاني سيگار مي‌کشيديد و کم ورزش مي کرديد يا بيماري خاصي داريد قبل از ورزش حتما با پزشک مشورت کنيد.

 

- براي بيشتر کساني که سيگار را ترک کرده‌اند، شروع ورزش بايد آرام باشد و به تدريج شدت آن افزايش يابد.

 

- براي ورزش کردن ابتدا راه برويد، به تدريج سرعت را افزايش دهيد. سرعت و مدت پياده روي شما به آمادگي جسماني‌تان بستگي دارد. اما به طور کلي 15 دقيقه‌ پياده روي براي شروع مناسب است. هر چند جلسه يک بار پنج دقيقه‌ به پياده روي خود اضافه کنيد تا در آخر به يک ساعت پياده روي برسيد. اگر احساس کرديد که گرم شده‌ايد و کم‌کم نفس کشيدن براي شما سخت مي‌شود، بدانيد که به اندازه کافي از خود کار کشيده‌ايد. سعي کنيد اين پياده‌روي را سه تا پنج بار در هفته‌ انجام دهيد و رکورد خود را در هر جلسه ثبت کنيد.

 

- اگر مشکل زانو پا اضافه وزن داريد ورزش‌هايي مانند دوچرخه‌سواري و شنا براي شما بهتر هستند. براي انجام اين ورزش‌ها نيز از جلسه‌اي 15 دقيقه‌ شروع کنيد و هر چند جلسه پنج دقيقه‌ به فعاليت خود اضافه کنيد تا ورزش شما به 40 دقيقه‌ برسد. هر دفعه قبل و بعد از ورزش حرکات کششي انجام دهيد. ماهيچه‌هايي که در ورزش شما به کار گرفته مي‌شوند را بکشيد و 10 تا 30 ثانيه در حالت کشيده نگه داريد. هنگامي که توانستيد 40 دقيقه‌ با سرعت بالا ورزش کنيد، مي‌توانيد آمادگي قلبي – عروقي خود را افزايش دهيد. اگر از ورزش پياده روي استفاده کرديد به برنامه ورزشي خود دوره‌هايي يک دقيقه‌اي پياده روي سريع هم اضافه کنيد. سعي کنيد در برنامه ورزشي خود هر پنج دقيقه‌ يک بار اين کار را انجام دهيد، اما به خود فشار نياوريد.

 

- اگر ورزش شنا را انتخاب کرده ايد، هر پنج دقيقه‌، يک يا دو دقيقه‌ شناي سريع انجام دهيد. اگر دوچرخه‌سواري را انتخاب کرده ايد، سعي کنيد هر 10 دقيقه‌ يک بار به صورت سريع پدال بزنيد. مي‌توانيد از حرکات استپ براي افزايش ضربان قلب و افزايش کارايي ريه استفاده کنيد. هر دفعه اين حرکت را 30 ثانيه تا يک دقيقه‌ انجام دهيد.

 

- بهتر است براي پرورش عضلات از حرکات قدرتي نيز استفاده کنيد.

 

- سعي کنيد هر هفته‌ 10 درصد ميزان انجام ورزش‌هاي قدرتي را افزايش دهيد. هدف شما بايد 20 تکرار حرکات قدرتي در سه ست حداقل سه بار در هفته‌ باشد.

 

- مي‌توانيد از حرکات اسکات و پلانک نيز استفاده کنيد. حرکت اسکات به اين شکل است که پاها را کمي بازتر از عرض شانه باز کنيد. دست‌ها را به سمت جلو دراز کنيد. تصور کنيد که بر روي يک صندلي مي‌نشينيد و دوباره بالا مي‌آييد. سعي کنيد در حرکت اسکات نگذاريد که زانو جلوتر از انگشتان پا برود. ضمنا در بالا آمدن در حرکت اسکات نبايد کاملا زانو را قفل کرد.

 

- حرکت پلانک به اين شکل است که دراز مي‌کشيد و آرنج‌ها را روي زمين مي‌گذاريد. بدن را با کمک آرنج‌ها از روي زمين بلند مي‌کنيد و در يک راستا نگه مي‌داريد. ساق دست بايد بر روي زمين باشد . در اين حالت عضلات شکم را به داخل ببريد.

 

 

 


افرادي که سيگار را ترک کرده‌اند به مصرف مواد غذايي زير نياز دارند:

- ميوه ها و سبزيجات نارنجي رنگ مانند هويج و انبه که سلامت ديواره ريه را تامين مي‌کنند.

- بروکلي که از بيماري ريه جلوگيري مي‌کند.

- ويتامين C که در کيوي، گريپ فروت و گيلاس وجود دارد.

- آنتي اکسيدان که در ميوه‌ها و سبزيجات وجود دارد.

- آب، سعي کنيد روزي دو ليتر آب بنوشيد.
 

why do guys cheat on their girlfriends i cheated on my girlfriend and i want her back i want my girlfriend to cheat on me
adult baby girl stories femchoice.org adult intimate stories
tadalafil 80mg link revia
cvs 30 off coupon usingprogramming.com cvs 30 off coupon printable
the best coupon websites statistics on abortion methods of abortion
cephalexin 500mg read renova tube
ارسال در: جمعه 27 دي ساعت 10:03 (1392/10/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن