نکاتي درباره کمردردهاي ناشي از پشت ميز نشيني
شماره خبر : 89206
يک متخصص طب ورزش ديسک کمر را يکي از کمر دردهاي شايع در ميان افرادي که زندگي يکنواخت و به اصطلاح پشت ميز نشيني دارند عنوان کرد.

دکتر بهزاد حيدرپور در گفت و گو با ايسنا، با بيان اينکه براي افراد داراي ديسک کمر استراحت مطلق توصيه نمي شود، گفت: اين گونه افراد بهتر است استراحت فعال داشته باشند، به گونه اي که به زندگي و فعاليت هاي عادي خود ادامه دهند و تنها از خم و راست شدن هاي مکرر و نيز برداشتن و يا زور زدن به اجسام سنگين خودداري کنند.
 
حيدرپور همچنين پياده روي را در صورتي که طولاني و پيوسته نباشد و نيز موجب ايجاد درد در ناحيه کمر نشود را براي اين افراد توصيه کرد.
 
اين متخصص طب ورزش با بيان اينکه ديسک به صفحه اي در بين هر دو استخوان مهره کمر گفته مي شود، اظهار داشت: اين صفحه داراي پوششي است که بر اثر فشار نامتناسب بر ستون فقرات و نيز فشار زدن و زور زدن به اجسام سنگين مي تواند پاره شود.
 
وي افزود: با پاره شدن پوشش اطراف ديسک بر اثر عوامل بسيار مختلفي که عمده آنها ناشناخته هستند امکان بيرون زدگي ديسک از محل طبيعي خود وجود دارد که اين حالت را ديسک کمر مي گويند. بيرون زدگي ديسک چند مرحله دارد که در مرحله اول آن که بيرون زدگي خفيف است امکان دارد فرد حتي متوجه مشکل ديسک کمر خود نشود.
 
به گفته اين متخصص طب ورزش با پيشرفت بيرون زدگي ديسک و در مرحله پيشرفته آن افزايش فشار بر روي اعصاب نخاعي علائم ديسک کمر، شامل درد شديد در ناحيه کمر و نيز علائم گزگز، بي حسي و مورمور در پاها ايجاد خواهد شد. تنها در مرحله پيشرفته ديسک کمر که به آن فتق ديسک مي گويند، انجام عمل جراجي توصيه مي شود. 
 

did my girlfriend cheated on me open my girlfriend cheated on me what do i do
medication discount coupons click pharmacy discount code
ارسال در: چهارشنبه 9 بهمن ساعت 12:33 (1392/11/9)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن