مدير پيست ديزين: حرکت اسکي‌باز مصدوم خارج از مسير بود+عکس
شماره خبر : 90929
مدير داخلي پيست ديزين با اشاره به حادثه ايجاد شده در اين پيست که منجر به آسيب‌ديدگي شديد و به کمار رفتن يکي از اسکي‌بازان شد، گفت: اينکه مي‌گويند رعايت نشدن مسائل فني دليل اين حادثه بوده، درست نيست. در کل الان نمي‌توانم بگويم مقصر کيست اما آنچه مسلم است اسکي‌باز مصدوم در مسيري خارج از محدوده تعيين شده و کوبيده شده در حال حرکت بوده که دچار حادثه شد.

قربانعلي سولقاني در گفتگو با مهر با بيان اينکه حادثه پيست ديزين مربوط به 24 بهمن‌ماه است، اظهارداشت: خيلي از اسکي‌بازاني که به رشته اسنوبورد روي مي‌آوردند، خارج از مسير تعيين شده اسکي مي‌کنند و دليل اتفاق ايجاد شده هم همين مسئله بود. نويد شاهسوندي که در جريان حادثه ايجاد شده دچار آسيب‌ديدگي شده هم کاملا خارج از مسير تعيين شده و کوبيده شده در حال حرکت بوده است.

وي با بيان اينکه طي يک ماه گذشته بارش برف کم بوده است، تصريح کرد: با اين حال مسيرهاي تعيين شده براي اسکي کاملا مشخص و بدون مشکل هستند. در حاليکه اسکي‌باز مصدوم در مسيري جدا از مسيرهاي استاندارد تعيين شده در حال حرکت بوده است. به همين دليل به هنگام رد شدن از لبه‌هاي مسير نتوانسته خود را کنترل کند و با چنين مشکلي مواجه شده است.

مدير داخلي پيست ديزين در مورد اقدامات لازمي که بايد بلافاصله پس از حوادث ايجاد شده در اين پيست - بدون در نظر گرفتن دليل حادثه - براي افراد حادثه ديده انجام شود، خاطرنشان کرد: در مورد اينکه گفته شده پيمانکار پيست ديزين بايد در مورد حادثه ايجاد شده پاسخگو باشد، بايد بگويم که پايه‌هاي تله کابين 40 سال پيش توسط متخصصان فرانسوي و کارشناسان نصب شد. يعني اينکه چگونگي نصب اين پايه‌ها مربوط به امسال و چند سال گذشته نمي‌شود که بخواهيم پيمانکاري را در اين مورد مقصر بدانيم.

وي ادامه داد: ضمن اينکه نه تنها در پيست ديزين بلکه در ديگر پيست‌هاي ايران و در کل در تمام پيست‌هاي جهان، براي تمام کسانيکه اسکي مي‌کنند مسير پايه‌ها؛ دستگاه‌هاي بالابر و خيلي چيزهاي ديگر مشخص است. بنابراين اينکه مي‌گويند رعايت نشدن مسائل فني دليل اين حادثه بوده، درست نيست.

سولقاني در مورد کمک رساني گروه امداد و اينکه آيا اين کمک‌ها به موقع انجام شد نيز گفت: وضعيت پيست ديزين 550 هکتار است. در چنين وسعتي حداقل 6 - 5 دقيقه لازم است تا گروه امداد خود را به محل حادثه برساند. در هر صورت گروه امداد پست ديزين در اين مدت زمان در محل حادثه حاضر شد و کارهاي اوليه را جهت انتقال اسکي‌باز مصدوم به اورژانس ديزين انجام داد. همه دوستان همکاري‌هاي لازم را انجام دادند. حتي هماهنگي شد تا هلي کوپتري جهت انتقال اين اسکي‌باز مصدوم به بيمارستان وارد پيست ديزين شود.
 


مدير داخلي پيست ديزين تاکيد کرد: البته خلبان هلي کوپتر تا رسيدن به محل مورد نظر تاخير داشت چون مسير را به خوبي بلد نبود. او حتي به اشتباه به پيست شمشک رفت. همين راه گم کردن‌ها و تغيير مسيرها باعث شد هلي کوپتر با تاخير به محل اورژانس برسد. اما در هر صورت هلي کوپتر هم آمد و اسکي‌باز مصدوم را به بيمارستان منتقل کرديم.

وي با اشاره به اينکه گفته شده "مسئولان پيست اجازه ندادند هلي کوپتر به زمين بنشيند"، خاطرنشان کرد: همان طور که گفتم هلي کوپتر مسير را گم کرده بود. هلي کوپتر اصلا پايين نيامد که کسي اجازه فرود به آن ندهد. کسانيکه با اورژانس در تماس بودند مسير درست را براي خلبان هلي کوپتر اعلام کردند و در نهايت او موفق شد به محل مورد برسد.

سولقاني با تاکيد بر انيکه در رابطه با امدادرساني و کمک به انتقال هر چه سريعتر نويد شاهسوندي هيچ کوتاهي نشد، اظهارداشت: کسانيکه همراه اين اسکي‌باز مصدوم بودند، از مربيان متخصص او هستند. آنها ديدند همه افرادي که در اين جريان وظيفه خدمت رساني داشتند، به وظيفه‌شان عمل کردند اما در هر صورت اين اتفاق تلخ افتاده است.

"با توجه به صحبت‌هاي مطرح شده از طرف شما اينگونه برداشت مي‌شود که مقصر آسيب ديدگي نويد شاهسوندي و به کما رفتنش، خود او بوده است"؟، سولقاني در پاسخ به اين پرسش گفت: در هر صورت مسيري که به پايه‌ها ختم مي‌شود، مشخص است. آن روز هم که اين اتفاق تلخ افتاد، هوا آفتابي بود و خوشبختانه شرايط براي ديد کامل وجود داشت. اما به هر حال مسيري که اين اسکي‌باز براي اسکي کردن انتخاب کرده بود و در حال حرکت در آن بود، مسيري نبود که به عنوان پيست آن را کوبيده باشيم.

وي در اين زمينه توضيح بيشتري داد و گفت: ما 6 دستگاه ماشين برف کوب در پيست ديزين داريم که با استفاده از آنها هر زمان که برف جديدي بيايد، برف‌ها را کوبيده و مسيرهاي رسمي و تعيين شده را آماده مي‌کنيم. همان طور که گفتم مساحت پيست ديرين 550 هکتار است اما آنچه مسلم است تمام نقاط اين پيست براي اسکي قابل استفاده نيست. با اين حال اسکي‌بازاني که در رشته اسنوبورد کار مي‌کنند، خيلي وقت‌ها خارج از محدوده مشخص شده حرکت مي‌کنند.

مدير داخلي پيست ديزين تاکيد کرد: اين رشته جديد و جوانپسند است و کار در آن انرژي زيادي مي‌خواهد. طي دو سال گذشته و با توجه به زياد شدن تعداد علاقمندان اسکي‌باز به اين رشته، مسيري را ويژه آنها تعيين و آماده کرده‌ايم تا بتوانند در آن پرش داشته باشند. اين مسير مشخص است و دور تا دور آن بسته است.

" نگفتيد؛ مقصر خود اسکي‌باز بوده يا افراد ديگر"؟، وي در پاسخ به اين پرسش گفت: نمي‌توانم بگويم خودش مقصر است. او مبتدي و تازه کار نيست و قطعا مجموعه ديزين را مي‌شناسد. اما در هر صورت مسيري که در آن در حال حرکت بود، مسير تعيين شده و آماده شده ما نبود. البته خيلي اسکي‌بازان خارج از محدوده هاي تعيين شده حرکت مي‌کنند که مدام به آنها تذکر مي‌دهيم. از طرفي از طرف مديريت داخل پيست تمام اقدامات لازم براي امدادرساني و انتقال انجام شد. الان هم نمي‌توانم بگويم مقصر کيست. بايد همه شواهد را بررسي کنيم.

به گزارش مهر، نويد شاهسوندي از اسکي‌بازان کشورمان است که به هنگام اسکي در پيست ديزين به شدت دچار آسيب ديدگي شد و به دليل خونريزي مغزي به کما رفته است.
 

how many guys cheat floridafriendlyplants.com what makes women cheat
how to cheat your wife site how to cheat your wife
how do i know if my wife has cheated cheat on your wife how to catch a cheat
rite aid coupons 2016 living rich with coupons rite aid rite aid in store coupons
walgreens printing coupons blogs.visendo.com coupon codes for walgreens photo
albuterol (salbutamol) 2mg go keflex 750mg
tadalafil 80mg link revia
ارسال در: سه شنبه 29 بهمن ساعت 10:49 (1392/11/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن