سردرد ورزشي چيست؟
شماره خبر : 94948
سردردهاي ورزشي به دلايل مختلف ايجاد مي‌شوند که ممکن است خطرناک يا بي خطر باشند. ورزشکاران بايد از علائم سردردهاي مختلف باخبر باشند.

ايسنا: سردردهاي ورزشي معمولا بعد از ورزش طولاني مدت و شديد ايجاد مي‌شوند. ورزشهايي که باعث سردرد ورزش مي‌شوند عبارتند از دويدن، قايقراني، تنيس، شنا و وزنه برداري پزشکان سردرد‌هاي ورزشي را به دو قسمت تقسيم مي‌کنند. گروه اول سردردهايي هستند که بي‌خطرند و مي‌توان از آنها با مدتيشن جلوگيري کرد. گروه دوم سردردهايي هستند که بر اثر مشکلات مغزي ايجاد مي‌شوند مانند خونريزي يا تومور مغزيي يا مشکلاتي در عروق کردند. سردردهاي گروه دوم نياز به مراقبت‌هاي پزشکي دارند.

گروه اول سردردها به شکل ضربه‌اي در سر احساس مي شوند. بعد از ورزشهاي شديد به وجودمي‌آيند و در هر دو سمت سر احساس مي‌شوند.

گروه دوم سردردها به شکل ضربه‌اي هستند و علائم سردرد گروه اول را دارند اما همراه با حالت تهوع، بي‌هوشي، دوبيني و گردن درد هستند.

سردردهاي گروه اول بين 5 تا 48 ساعت به طول مي‌انجامند، سردردهاي گروه دوم حداقل يک روز تا چند روز به طول مي‌انجامند.

اگر ورزشکاران همچنين سردردهايي احساس کردند بايد با پزشک مشورت کنند. به خصوص اگر سردردها ناگهاني ايجاد شود يا اولين بار باشد که همچنين سردرهايي حس مي‌شود.

دليل دقيق ايجاد شدن سردردهاي ورزشي نوع اول کاملا مشخص نيست با اين حال يک نظريه مي‌گويد : اين سردردها به دليل انجام ورزش شديد و متسع شدن عروق خوني مغز ايجاد مي‌شود.

سردردهاي نوع دوم به دليل مشکلات مختلفي از جمله خونريزي مغزي ، حالت‌هاي غير عادي در عروق خوني مغز، تومورهاي مغزي، کم شدن خونرساني به قلب، عفونت و غيره در شرايط زير احتمال سردردهاي ورزشي بيشتر مي‌شود:

- ورزش هاي هواي گرم

- ورزش در ارتفاع بالا

- سابقه ميگرن

- سردردهاي گروه اول معمولا در افراد جوان يا نوجوان ايجاد مي‌شود، بهتر است در صورت احساس اين سردردها به يک متخصص عصبي مراجعه کنيد.

سردردهاي ورزشي بيشتر در هواي گرم و مرطوب و در ارتفاع بالا ايجاد مي‌شوند. گرم کردن بدن قبل از ورزشهاي شديد مي‌تواند به پيش گيري از سردردهاي ورزشي کمک کند.
 

free spy apps spy phone apps free spyware for cell phone
i dreamed i cheated on my boyfriend bigwindcn.com why did my boyfriend cheat
what to do when your wife cheated on you tracyawheeler.com how to cheat on your wife
beautiful women cheat go all wife cheat
medication discount coupons walgreens print coupon code pharmacy discount code
rx pharmacy discount card click walgreens photo coupon 100 prints
ارسال در: يکشنبه 24 فروردين ساعت 15:10 (1393/1/24)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن