متاسفم براي رئيس فدراسيوني که ورزشکارش را دوپينگي مي‌داند
شماره خبر : 96100
پدر شناگر جوان ايران گفت: در مسابقات بين‌المللي شناي دوبي تمام شناگران ايران غير از پسرم سهميه B گرفتند.

رهام پيرواني، شناگر جوان ايران که از اعزام به رقابت‌هاي انتخابي المپيک 2014جوانان بازمانده بود با هماهنگي‌هايي که با مسئولان کنفدراسيون شناي آسيا و فدراسيون شناي امارات انجام گرفت به صورت انفرادي و با هزينه شخصي به اين رقابت‌ها اعزام و موفق شد با کسب رکورد در 200 متر کرال پشت ضمن کسب رکورد ورودي A المپيک جوانان 2014 به عنوان نفر اول راهي فينال اين رقابت‌ها شد. رهام پيرواني، قهرمان شناي ايران پس از کسب موفقيت در کسب ورودي A المپيک جوانان 2014 و کسب مدال طلا در هنگام حضور بر روي سکو پرچم پرافتخار ايران را بر دوش گرفت.

پيمان پيرواني، پدر اين شناگر که در مسابقات بين‌المللي دوبي وي را همراهي مي‌کند در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به اين سوال که چرا پسرتان در قالب تيم ملي ايران در اين مسابقات شرکت نکرده است، تصريح کرد: از رهام براي حضور در تيم ملي دعوت کردند، اما پسرم سه سال است که زير نظر يک مربي خارجي فعاليت مي‌کند و فکر نمي‌کنم منطقي باشد که آن شرايط را رها کرده و پسرم را به اردوي تيم ملي بفرستم. والري اوکرايني سرمربي پسرم است و در شرايطي که فدراسيون در چند سال اخير پنج رئيس و سيستم تغيير داده است صلاح نبود که رهام را به اردوي تيم ملي بفرستم. هزينه اين مربي را شخصاً پرداخت مي‌کنم و ماهي يک تا 2 هزار دلار به وي مي‌دهم؛ والري از راه دور شرايط رهام را زير نظر دارد و به وي برنامه مي‌دهد.

پيرواني با بيان اينکه پسرم تاکنون بيش از 50 بار رکورد ملي را تغيير داده است، افزود: تنها شناگري که رکورد A کسب کرده است رهام است و ساير ورزشکاران ايران سهميه B گرفتند؛ سهميه B چندان ارزش ندارد و اگر ظرفيت تکميل شود اين شناگري که چنين سهميه‌اي کسب کرده است، نمي‌تواند به مسابقات اعزام شود. مي‌گويند اگر يک نفر با خواندن کتاب علوم رياضي‌اش قوي مي‌شود بقيه هم بايد علوم بخوانند! تغيير روش تمريني پسرم درست نبود و فدراسيون هم حاضر نشد با ما همکاري کند.

پيمان پيرواني درمورد اينکه گفته مي‌شود رهام براي کشور امارات شنا کرده است، خاطرنشان کرد: در فهرست ابتدايي مسابقات نام رهام از ايران ثبت کرده‌اند. اگر قرار باشد ورزشکار تحت پرچم به مسابقاتي اعزام شود بايد مجوز بگيرد، براي مثال اگر قرار باشد من داروخانه‌اي راه‌اندازي کنم بايد از وزارت خانه مربوطه مجوز بگيرم. من پسرم را به مسابقاتي آوردم که ورودي‌‌اش باز بود؛ اين پيکارها زير نظر فدراسيون جهاني برگزار مي‌شود و اگر غير از اين بود پسرم نمي‌توانست حضور پيدا کند.

وي درخصوص اينکه اگر رهام در قالب تيم ملي نباشد نمي‌تواند در مسابقات المپيک نانجينگ شرکت کند، عنوان کرد: مسئولان گفتند پسرم بايد زير نظر مربي تيم ملي تمرين کند و در غير اينصورت نمي‌تواند به مسابقات اعزام شود. من هم گفتم اگر رهام سهميه B کسب کرده است زير نظر سرمربي خودش بوده و حالا منطقي نيست که شرايط تمريني‌اش را تغيير دهم.

پيرواني در پاسخ به اين سوال که با اين شرايط معتقديد که مربيان تيم ملي دانشي در حد تيم ملي ندارند، تصريح کرد: آنها اندازه خودشان دانش دارند. من نگفتم سطح پسرم بالا است يا سطح مربيان تيم ملي پايين است؛ کاري به اين مسائل ندارم و مي‌گويم که سيستم کاري آنها متناسب با پسرم نيست. اگر پسرم به مسابقات برود و نتايج خوب کسب نکند، خوب است؟ با موفقيتي که پسرم کسب کرد به همه ثابت شد که کارش درست بوده است.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا در مسابقات تست دوپينگ هم از ورزشکاران گرفته مي‌شود يا خير، اظهار داشت: متاسفانه شنيدم که رضواني، رئيس فدراسيون حرف‌هايي را مطرح کرده در مورد اينکه رهام شائبه دوپينگ دارد؛ من از وي ناراحت نشدم، چراکه از هر کس اندازه خودش توقع دارم حرف بزند. اين مسابقات زير نظر فدراسيون جهاني است و مثل اين است که بگوييم يک تيم در جام‌جهاني مشکل دوپينگ دارد. از سال 90 چهار بار تست دوپينگ گرفته شده و سه بار از رهام گرفته‌اند.

پدر شناگر جوان ايران ادامه داد: من چندين بار با مسئولان فدراسيون صحبت کردم، اما متاسفانه اخبار را اشتباه منعکس کرده‌اند. نمي‌گويم منافع ملي را زير پا بگذارند يا کارهاي اينچنيني انجام دهند، بلکه مي‌گويم که رهام با اين روش به موفقيت رسيده است و بياييد اين روش را ادامه دهيد. من خودم شناگر نيستم و از اين رشته متنفرم؛ به دليل مسائلي که وجود دارد بارها از پسرم خواسته‌ام اين رشته را رها کند، اما خودش علاقه دارد. خانواده ما فوتبالي است و هر هفته حداقل سه بار از وي مي‌خواهم که اين رشته را رها کند، اما قبول نمي‌کند.
 

i told my boyfriend i cheated on him marcandela.com should i cheat on my boyfriend
my husband cheated on me blog open i cheated on my husband with my ex
should i tell my boyfriend i cheated vancouverpaddlewheeler.com finding out your boyfriend cheated
beautiful women cheat read all wife cheat
albuterol (salbutamol) 2mg go keflex 750mg
ارسال در: يکشنبه 7 ارديبهشت ساعت 10:05 (1393/2/7)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن