90/ چند خبر کوتاه از باشگاه استقلال
شماره خبر : 137206
عليرضا منصوريان به پتانسيل و توانايي هاي سجاد شهباززاده اعتقاد ويژه‌اي دارد ، اعتقادي که از ابتداي فصل به وضوح از آن پرده برداشت.

آندو بيايد باقري مي‌رود

عليرضا منصوريان تا به اينجاي زمان نقل و انتقالات زمستاني ليگ برتر شانزدهم به هيچ عنوان خواسته‌هايي که داشته برآورده نشده است. او حالا با توجه به شرايط موجود به دنبال جذب آندرانيک تيموريان است تا با آمادگي احتمالي او حداقل براي يک نيم فصل خط هافبک تيم خود را از نقاط ضعف موجود برطرف کند. اتفاقي که به احتمال بسيار زياد عمل خواهد شد و او به جمع آبي‌پوشان بازمي‌گردد. علاوه بر اين آنچه منصوريان را در جذب او مصمم کرده اين است که مي‌خواهد او را به عنوان ليدر خود در ترکيب استقلال به بازي بگيرد. با آمدن او استقلال جدا از آندو چشمي، ابراهيمي و باقري را هم به عنوان هافبک دفاعي در جمع بازيکنان خود دارد. ديروز خبردار شديم در صورتي که انتقال تيموريان نهايي شود فرشيد باقري بعد از نيم فصل حضور در استقلال از اين تيم جدا خواهد شد.

 

مجيدي مقابل در خروجي

بعد از جلسه چندي قبل کادر فني استقلال با رضا افتخاري بود که ليستي به عنوان ليست مازاد آبي‌پوشان در رسانه‌ها گمانه‌زني‌ شد. در اين ليست نام ميثم مجيدي که برخلاف سال قبل در نيم فصل گذشته اغلب نيمکت‌نشين بود هم به چشم مي‌خورد اما بعد از حضور او در دور جديد تمرينات استقلال به گوش او اين خبر رسيد که کادر فني آبي‌پوشان قصد دارد نام او را از فهرست مازاد تيم خود خارج کند. او بعد از شنيدن اين خبر با انگيزه تمرينات خود را پيگيري مي‌کرد تا به خوبي جواب اعتماد دوباره منصوريان را بدهد اما ديروز خبري به اين بازيکن رسيد که آب سردي بر پيکر او بود. ديروز از باشگاه استقلال خبر رسيد که منصوريان از باشگاه خواسته رضايت‌نامه او را براي حضور در تيم جديد صادر کنند زيرا به ادامه حضور او علاقه‌مند نيست و مجيدي مي‌تواند راهي تيم ديگري شود.

 

حاج محمدي اين هفته رضايت‌نامه مي‌گيرد

امين حاج محمدي مدافع استقلال از آن دسته بازيکناني است که نامش در فهرست مازاد نيم فصل آبي‌پوشان قرار دارد. او برخلاف ساير گزينه‌ها که نامشان در ليست مازاد استقلال قرار گرفته است در دور جديد تمرينات اين تيم حضور پررنگي نداشت تا غيرمستقيم علاقه خود براي جدايي از استقلال نشان دهد و حتي چند روز قبل براي گرفتن رضايت‌نامه خود نيز به همراه پدرش به ديدار رضا افتخاري رفت اما موفق به گرفتن رضايتنامه نشد. ديروز خبردار شديم او که باز هم در تمرين استقلال حضور نيافت از کادر فني خواسته در صحبت با مسئولان باشگاه شرايطي را فراهم کنند تا رضايت‌نامه او براي حضور در تيم جديد صادر شود. گفته مي‌شود تيم‌هاي سايپا و صبا خواهان جذب حاج محمدي هستند. بايد ديد او چه تصميمي اتخاذ خواهد کرد.

 

بازگشت سجاد کاملاً منتفي شد

عليرضا منصوريان به پتانسيل و توانايي هاي سجاد شهباززاده اعتقاد ويژه‌اي دارد ، اعتقادي که از ابتداي فصل به وضوح از آن پرده برداشت. از همان روز هاي نخست ليگ شانزدهم که او راهي آلانيا اسپور شده بود منصوريان در مصاحبه‌هاي خود اعلام کرد درهاي استقلال هميشه به روي او باز است و هر زمان بخواهد مي‌تواند آبي‌پوش شود. اتفاقي که عملي نشد اما سرمربي استقلال اميدوار بود در نيم‌فصل دوم اين اتفاق بيفتد. با توجه به تعطيلات زمستاني ليگ ترکيه او مدتي به ايران آمد و مسئولان استقلال باب مذاکره براي بازگشت وي را باز  کردند ، اما هر چه از زمان مي‌گذشت او از استقلال دورتر مي‌شد تا اين که در نهايت او ديروز تهران را به مقصد ترکيه ترک کرد تا بازگشت وي به جمع آبي‌پوشان در مقطع فعلي و حداقل تا پايان فصل کاملاً منتفي شود.

 

رکورد آندو در تاريخ استقلال

آندرانيک تيموريان در حالي که خوش بين‌ترين افراد هم فکر نمي‌کردند دوباره پيراهن استقلال را روزي برتن کند حالا بعد از مذاکرات رضايت بخش اين باشگاه با او يک رضايت نامه تا آبي‌پوش شدن دوباره فاصله دارد. در صورتي که مديران ماشين‌سازي رضايت نامه او را صادر کنند او در نيم‌فصل دوم ليگ شانزدهم دوباره استقلالي خواهد شد.

ديروز خبردار شديم که او در تاريخ باشگاه استقلال صاحب يک رکورد است. رکورد او مربوط به اين موضوع مي‌شود که تيموريان گران قيمت ترين بازيکن تاريخ باشگاه استقلال تا به امروز به شمار مي‌رود. او در ليگ سيزدهم با عقد قراردادي به ارزش دو ميليارد و سيصد و پنجاه ميليون آبي‌‌‌پوش شد  . جالب اين که ششصد و چهل ميليون از قرارداد فوق باقي ماند که آندو بابت عدم دريافت آن از استقلال شکايت کرد.

 

اتفاق عجيب در استقلال

پس از پايان دور رفت ليگ شانزدهم با تصميم سازمان ليگ ، رقابت ها با تعطيلي بيست روزه مواجه شد. در اين مدت زمان پنج روز از تمرينات استقلال با تصميم کادر فني تعطيل اعلام شد و آبي‌پوشان از جمعه دو هفته قبل براي نيم‌فصل دوم استارت زدند.نکته و اتفاق عجيبي که در شرايط فعلي استقلال به چشم مي‌خورد اين است که آنها بدون برگزاري حتي يک بازي دوستانه آماده از سرگيري مسابقات خواهند شد و منصوريان براي شاگردان خود ديداري تدارکاتي را در نظر نگرفته است تا شاگردانش از شرايط بازي کردن دور نشوند. جالب اين که فقط سه‌شنبه گذشته آبي‌پوشان به دو دسته تقسيم شدند ودر دو گروه با يکديگر فوتبال درون تيمي برگزار کردند. اين موضوع در نوع خود جالب است زيرا ساير تيم ها حداقل در اين مدت يک بازي انجام دادند.

 

کاوه استقلال را تهديد کرد

کاوه رضايي که در تمرين روز جمعه استقلال شرکت کرده بود تا به قول مسئولان باشگاهش به همه شايعات درباره جدايي خود از جمع آبي‌پوشان پايان دهد در تمرين ديروز استقلال حاضر نشد. اين بازيکن ديروز جلسه اي را با عليرضا منصوريان برگزار و اعلام کرد به علت وضعيتي  که به وجود آمده است بهتر است رضايت نامه او صادر شود. ظاهرا رضايي به علت قول هاي منصوريان به او براي دعوت شدن به تيم‌ملي و همچنين اظهارات حسن زماني عضو فعال هيأت مديره استقلال در انجام مصاحبه عليه خودش چنين تصميمي را گرفته و گفته است در صورتي که باشگاه شروط مورد نظر او را فراهم نکند و شرايط به همين شکل باشد روي تصميم خود خواهد ماند و از استقلال جدا خواهد شد. علاوه بر اين مدير برنامه هاي کاوه هم اين موضوع را تاييد کرد. بايد منتظر روزهاي آينده و تعيين وضعيت او باشيم.

 

مصدوميت بختيار جدي نيست

بختيار رحماني برخلاف انتظارات اين فصل  به هيچ عنوان نتوانست در حد و اندازه‌هاي خود و نمايشي که در تيم هاي فولاد و تراکتور داشت ظاهر شود. اين موضوع باعث شد منصوريان نام او را در فهرست مازاد آبي‌پوشان قرار دهد اما عدم جذب بازيکن باعث شد او در تيم ماندگار شود،‌ اتفاقي که باعث شده به گواه حاضرين در تمرين استقلال او با انگيزه بالا تمرين کند و از آمادگي مطلوبي برخوردار باشد. جدا از اين بختيار از يک مصدوميت کهنه از ناحيه لگن دست و پنجه نرم مي‌کند و به همين دليل ديروز با استقلال تمرين هم نکرد.

گفته مي‌شد او براي بهبود خود نياز به جراحي دارد اما خبردار شديم مصدوميت وي با چند جلسه فيزيوتراپي برطرف خواهد شد و به احتمال زياد در بازي اول نيم‌فصل دوم ليگ‌‌برتر مي‌تواند براي استقلال به ميدان برود.

 

انصاري MRI داد

جابر انصاري فصل قبل که به استقلال آمد کمتر کسي فکر مي‌کرد خيلي زود براي خود در اين تيم اسم و رسمي را پيدا کرده و به وزنه‌اي در جمع آبي‌پوشان تبديل شود. او پارسال يکي از سال هاي خوب فوتبالي خود را تجربه کرد و در دو داربي رفت و برگشت هم موفق شد با گلزني به پرسپوليس نام خود را در تاريخ گلزنان تاريخ داربي قرار دهد. انصاري روند مثبت فصل گذشته خود را تا به اينجاي ليگ شانزدهم هم ادامه داده است  و با زدن چهار گل و دادن پنج پاس گل در امتيازات به دست آمده آبي‌پوشان نقش زيادي داشته است.

منصوريان براي ادامه فصل هم روي او حساب ويژه‌اي باز کرده است اما مصدوميت جابر خبر بدي براي کادر فني آبي‌پوشان بود . او چند روز قبل مصدوم شد و ديروز هم MRI داد تا وضعيت او مشخص شود. قرار است امروز دکتر نوروزي آخرين وضعيت او را مشخص نمايد.

 

استقلال به ماشين‌سازي نامه زد

عليرضا منصوريان مي‌خواهد تيمش در نيم‌فصل دوم ليگ شانزدهم از يک رهبر و به اصطلاح ليدر در ميانه برخوردار شود. او براي اين موضوع روي بازگشت آندرانيک تيموريان حساب باز کرده است و خبرها حاکي از آن است که مذاکرات بين طرفين رضايت بخش بوده است و فقط بحث صدور رضايت نامه او باقي مانده است . وقتي استقلالي‌ها مذاکرات را رضايت بخش ديدند از تيموريان خواستند تا براي مذاکره بر سر رضايت نامه خود راهي تبريز شود که او هم روز گذشته بلافاصله راهي تبريز شد و قرار شد با سهرابي مديرعامل ماشين‌سازي نشستي را برگزار کند. علاوه بر اين روز گذشته مسئولان باشگاه استقلال با ارسال نامه اي به باشگاه ماشين‌سازي به شکل رسمي خواهان جذب او شدند تا مراحل بازگشت و جذب تيموريان به سرعت طي شود. شنيده ها حاکي از اين است که انتقال او بالاي نود درصد حتمي شده است.

 

حمايت پيروز از بازگشت آندو

کادر فني استقلال از مديريت اين باشگاه خواسته براي سومين مقطع مقدمات حضور آندرانيک تيموريان را در اين تيم فراهم کنند. اين موضوع بعد از رسانه‌اي شدن انتقادات و حمايت هايي را به همراه داشت. عده اي بر اين باور بودند که آندو ديگر به کار آبي‌پوشان نخواهد آمد و عده‌اي  ديگر بر اين باور هستند که او حداقل اگر انگيزه لازم را به همراه داشته باشد مي‌تواند يک نيم‌فصل موفق را در استقلال سپري کند.

يکي از افرادي که از بازگشت تيموريان به جمع آبي‌پوشان حمايت کرده است پيروز قرباني کاپيتان سال هاي نه چندان دور استقلال است. او در اين باره گفت : آنهايي که به حضور آندو در استقلال ايراد مي‌گيرند پنجاه سال از فوتبال دور هستند. او مي‌تواند به استقلال کمک کند. او به عنوان يک رهبر و ليدر مي‌تواند در ادامه فصل به استقلال کمک کند . حضور آندو در استقلالي که نياز به يک ليدر دارد مي‌تواند باعث موفقيت تيم شود.

 

واکنش منصوريان به غيبت در کلاس مربيگري

صبح ديروز کلاس بدنسازي در فوتبال زير نظر مدرس انگليسي با هماهنگي سازمان ليگ حرفه اي در آکادمي  فوتبال برگزار شد و از مربيان شاغل در فوتبال ايران خواسته شده بود در اين کلاس ها  حضور يابند. عليرضا منصوريان چندي قبل به دستياران خود عنوان کرده بود که در اين کلاس ها حضور  خواهد يافت  اما ديروز با تاراحتي خود را به آکادمي فوتبال رساند. گويا او روز و ساعت برگزاري کلاس هاي فوق را فراموش کرده بود. ماجرا از اين قرار بود که بعد از پايان تمرين ديروز آبي‌پوشان وقتي اصحاب رسانه از منصوريان علت غيبت او در اين کلاس‌ها را پرسيدند با واکنش جالبي روبه‌رو شدند. او خطاب به آنها با تعجب سئوال کرد :‌امروز چندم ماه است؟ ‌هجدهم؟‌ فراموش کرده بودم تاريخ کلاس ها را تشکر مي‌کنم که زمان را ياد من انداختيد. او بعد از اين راهي آکادمي فوتبال شد اما به دليل دير رسيدن به  کلاس ها  نتوانست حضور يابد.

 

 

 

 

ارسال در: سه شنبه 21 دي ساعت 10:44 (1395/10/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن