90/ هيچکس سرمربي تيم ملي را نمي تواند آرام کند
شماره خبر : 137216
بدتر از دعواي کي روش در فوتبال ايران مي دانيد چيست؟ دعواي خبرنگاراني که بوق قرمز در دست دارند با خبرنگاراني که بوق آبي در دست گرفته اند.

 

خشم اژدها!

محمد سررشته داري

اول :‌ بدتر از دعواي کي روش در فوتبال ايران مي دانيد چيست؟ دعواي خبرنگاراني که بوق قرمز در دست دارند با خبرنگاراني که بوق آبي در دست گرفته اند.

هر دو طرف پرچم تکان مي دهند، برخي هم البته اين وسط ايده هايي ديگر دارند و سعي دارند با هيزم ريختن در آتش جنگ مثل انگليسي ها از آب گل‌آلود شده و دود به پا خاسته ماهي بگيرند آن هم در حالي که چشم چشم را نمي بيند.

اگر کي روش و برانکو با هم درگير شده اند هر دو براي منافع تيمي خودشان بوده و صرف نظر از اينکه کدام مقصر هستند هر کدام خيلي حرفه اي به کارشان چسبيده اند اما برخي خبرنگاران  به شغل خودشان که روزنامه نگاري با سند و مدرک و بالا بردن فوتبال ايران است بي توجهي کرده و شبيه به بوقچي هاي سکو ها در تحريريه ها مي نشينند و بعضا حتي در اوج ناباوري ديده شده که طرف تيم  داخلي مورد علاقه نوجواني خود را مي گيرند و بدون ترس مي گويند ما منافع تيم مورد علاقه داخلي خودمان را حتي به تيم ملي ايران هم ترجيح مي دهيم.

گاهي آبي و گاهي قرمز  و هر دو البته کاملا عجيب و غير قابل باور و غلط.

کار از منظر فرهنگي غلط است و اين که باور کنيد يا نه فرقي ندارد مهم اين است که روزنامه نگارهايي هستند که روزنامه نگار نيستند و به جاي آرام کردن جو يا نوشتن حقايق فقط در دعوا ها سود و زيان تيم داخلي خودشان را در نظر مي گيرند و اين بسيار عجيب است، خيلي عجيب و باورنکردني است.

شايد هم ما اشتباه مي کنيم که دنبال نوشتن واقعيت هستيم نه نوشتن به سود رنگ پيراهن مورد وثوق خودمان.

دوم: مي گويند کي روش خيلي عصباني شده است.  او اول بازيکنان را برگرداند، بعد دستيارانش را مي خواست مرخص کند « بنا به دلايلي» و بعد تهديد به استعفا کرد و حتي عابديني هم گفت که اين استعفا کتبي بوده است.

کي روش قبلا هم چند بار چنين رفتارهايي نشان داده است‌.  او هر بار که بسيار عصباني شده تهديد به استعفا کرده و البته دلش هم نيامده بعد از اين همه سال و در حالي که در يک قدمي جام جهاني است لقمه آماده را بگذارد براي مربي بعدي.

در هر صورت اما بايد تاکيد کرد که کي روش وقتي عصباني مي شود همه چيز را به هم مي ريزد. او اصولي دارد که وقتي به هم ريخته مي شوند ديگر نمي تواند سر جاي خود بايستد.

خشم کي روش را بايد با تيتر خشم اژدها مقايسه کرد. انگار تمامي ندارد، او مي خوابد، بلند مي شود،  نهار مي‌خورد مي رود شنا  مي‌کند اما همچنان عصباني است و ول کن نيست. از آن آدم هاست که نبايد او را به هم ريخت. از آن آدم هاست که نبايد وي را عصباني کرد وگرنه خودش را هم در آيينه تحمل نمي کند.

صبر کنيد، چه جالب، کاپلو هم همين‌طور است، فرگوسن هم، مورينيو هم، تراپاتوني هم، اسکولاري هم....

اينها قاعده ها را مي چينند و عوض شدن يکي از آنها هم برايشان قابل پذيرش نيست. اينها نمي گويند بعدا جبرانش مي کنيم، نمي گويند شانس خودمان را امتحان مي کنيم بلکه مي گويند براي موفقيت بايد مسير را درست طي کرد نه اينکه از جاده منحرف شد و بعد گفت : مي رويم و راه اصلي را شايد پيدا کرديم!

کي روش اين روزها عصباني است از اينکه چرا اين همه مربي با هم عليه او دست به يکي کرده اند تا مسيرش متزلزل شود آن هم در حالي که خودش صدرنشين گروه خود در مرحله مقدماتي است و مدت هاست در رنکينگ اول است و ماه هاست جزو بهترين هاي آسياست.

 

ارسال در: سه شنبه 21 دي ساعت 10:59 (1395/10/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن