90/ کي‌روش به نيمکت تيم‌ ايران وزن داد يا برانکو؟‌
شماره خبر : 137237
برانکو ايوانکوويچ که مدعي است راضي به استعفاي کي‌روش از سر‌‌مربيگري تيم‌ملي نيست و يا اصلاً چشم به نيمکت تيم‌ملي ندارد ، خودش بهتر از هر کسي مي‌داند که رجز خواني هايش و اعلام ليست افتخاراش و حتي گفتن اين که با سوادترين مربي جهانم نشانه‌اي غير از اين که او دنبال نيمکت سر‌مربيگري تيم‌ملي است ندارد.

عباس عبدالملکي

برانکو ايوانکوويچ  که مدعي است راضي به استعفاي کي‌روش از سر‌‌مربيگري تيم‌ملي نيست و يا اصلاً چشم به نيمکت تيم‌ملي ندارد ، خودش بهتر از هر کسي مي‌داند که رجز خواني هايش و اعلام ليست افتخاراش و حتي گفتن اين که با سوادترين مربي جهانم نشانه‌اي غير از اين که او دنبال نيمکت سر‌مربيگري تيم‌ملي است ندارد. البته اين مربي کروات با اين کار خيلي ها را وادار کرد تا به جست و جو درباره سوابق مربيگري او بپردازند تا به اين نتيجه برسند برانکو قبل از اين که سرمربي تيم‌ملي ايران شود اصلاً اسم و رسمي در فوتبال جهان و حتي کشورش کرواسي نداشت. برانکو که ادعا مي‌کند  در کارنامه‌اش سومي جهان همراه با تيم‌ملي کرواسي ديده مي‌شود انگار فراموش کرده  که اگر قرار باشد هر دستياري افتخارات بزرگ تيم هايي را که در آن مربيگري مي‌کند به نام خودش ثبت کند بايد لوسيانو کروز دستيار کي‌روش هم مثلاً بگويد که من تيم‌ملي ايران را به جام‌جهاني 2014 برده‌ام!

***

برانکو بعد از حضور در راس تيم‌ملي ايران با چند پيشنهاد خوب مواجه شد که در نهايت براي او آوازه‌اي در کشورهاي چين و امارات به وجود آورد و حتي تجربه اي شد که نامش به عنوان يکي از کانديداهاي سر‌مربيگري تيم‌ملي کرواسي مطرح شود و در نهايت هم به اين افتخار نائل آمد. او قطعاً قبل از حضور در ايران يک مربي معمولي بود که حتي صعود به جام‌جهاني هم در زمان سر‌مربيگري‌اش با درايت دادکان اتفاق افتاد و اگر دادکان نبود چه بسا که تيم‌ملي ايران قرباني لجبازي برانکو با ستاره‌هايي چون هاشميان، خداداد و ... مي‌شد. به هر حال براي اينکه همه بدانند که برانکو بيشتر و حتي دهها  برابر کي‌روش اعتبار مربيگري خود را مديون نشستن بر روي نيمکت تيم‌ملي ايران مي‌داند بايد گفت که کي‌روش قبل از ايران سرمربي تيم هاي ملي آفريقاي جنوبي، پرتغال ، امارات بوده و حتي دو  مرتبه با تيم جوانان و اميدهاي پرتغال قهرمان جهان شده است. از اين ها گذشته مردي که به عنوان سرمربي رئال مادريد و مربي منچستر يونايتد فعاليت کرده مي‌‌تواند به نيمکت مربيگري تيمي چون ايران وزن و اعتبار بدهد، اما برعکس برانکو واقعاً بايد قبول کند اعتبار فعلي خود و حتي مربيگري در راس تيم‌ملي کرواسي را مديون سر‌مربيگري در ايران مي‌داند که اين نکته  هرگز نبايد در مجادلات اخير از نظرها دور بماند.

***

با اين قياس ها هرگز قصد نداريم به برتري هاي بين‌المللي کي‌روش در برابر برانکو اشاره داشته باشيم.  قصد و هدف ما اين است که همه کساني که ادعا مي‌کنند برانکو جنتلمن و آرام است و شخصيتي محترم دارد تحت تاثير افرادي پشت پرده که هدفي تخريبي دارند اين مجادله کلامي را با کي‌روش آغاز نمود تا بلکه با تغيير فضا به نفع خود بتواند يک بار ديگر به نيمکت مربيگري تيم‌ملي ايران برسد، نيمکتي که نيم بيشتري از اعتبار و وجاهت مربيگري ايوانکوويچ را ايجاد نموده است. البته اشتباه محاسباتي مشاوران برانکو اين بود که فراموش کرده بودند به اين مربي بگويند کي‌روش قبل از ايران کي‌روش بود اما جنابعالي فقط در تيم‌ملي ايران بود که توانستي براي خود اسم و رسم درست کني .

 

 

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن