90/ پرسپوليس لطمه نخورد پروفسور !
شماره خبر : 137241
پرسپوليس فصل قبل را نمي‌توان با پرسپوليس اين فصل قياس کرد . البته اين را نه از موقعيت جدولي که با توجه به نوع فوتبالي که اين تيم طي دو فصل انجام مي‌داد مي‌گوييم .

رديف کردن افتخارات معمولي به درد نمي‌‌خورد

 

پرسپوليس فصل قبل را نمي‌توان با پرسپوليس اين فصل قياس کرد . البته اين را نه از موقعيت جدولي که با توجه به نوع فوتبالي که اين تيم طي دو فصل انجام مي‌داد مي‌گوييم . همه مي‌دانند که پرسپوليس فصل قبل حتي آن روزهايي که در رده‌هاي پايين جدول بود فوتبال باطراوت ارائه مي‌کرد که با توجه به جوان بودن و کم تجربه بودن اغلب بازيکنان اين تيم بسيار قابل تحسين بود اما امسال که همان بازيکنان بيشتر تجربه کسب کرده و به تيم‌ملي هم رسيده‌‌اند مي‌بينيم که اين تيم به رغم صدرنشيني‌، هنوز نتوانسته رضايت کارشناسان را جلب نمايد.

به هر حال  همه ديده اند که پرسپوليس حتي در روزهايي که پيروز مي‌شود  به لحاظ ارائه فوتبال برتر  با مشکلاتي مواجه بوده که بايد برانکو در رفع آنها  بکوشد .   اين که سرمربي پرسپوليس براي پيشبرد اهداف خود در دعوا با کي‌روش ليستي از افتخارات مربيگري‌اش منتشر مي‌کند که در امارات ،‌چين و کرواسي فلان کار را کرده‌ام و با تيم ايران صعود آساني به جام‌جهاني داشته ،‌براي پرسپوليس تضمين کننده قهرماني نيست .

به ويژه اين که حالا همه توقع دارند تيمي که 7 ملي‌‌‌پوش دارد بايد سهل ترين قهرماني را داشته باشد.

***

با اين شرايط پرسپوليس لطمه نخورد هنر کرده است ! صد البته نمي‌خواهيم   براي اين ادعا دعواي سرمربي اين تيم و سرمربي تيم‌ملي را بهانه کنيم. حرف ما رفتارهاي برانکو با خودش و تيم پرسپوليس است. مردي که فصل گذشته  کم ادعاتر و کم سروصداتر بود خيلي راحت توانست تيم خود  را همچون نگين در ليگ‌‌برتر مطرح نمايد. اما حالا برانکو براي کار کردن و ادامه فعاليت خود در پرسپوليس سراغ آمار و ارقام رفته و حرف هايي مي‌زند که به قولي نه براي پرسپوليس نان مي‌شود و نه براي خودش آب! جناب پروفسور که مي‌گويي تحصيل کرده ترين و با سوادترين مربي دنيا هستي بايد بداني که چنين ادعاهايي هرگز تضمين کنند، موفقيت در تيم بزرگ پرسپوليس نيست.  واگذاري دو بازيکن خوب به تيم رقيب همين يک گام دور شدن از قهرماني و البته بايد اين نکته را هم مورد توجه قرار داد که غير از تراکتور سازي تيم‌هاي ذوب‌آهن ،‌سپاهان و نفت تهران هم اسب خود را براي قهرماني زين کرده‌اند. قطعاً مربيان اين تيم ها که خود را با سوادترين مربي دنيا مي‌دانند، راضي مي‌شوند که بهترين ياران خود را به يکي از رقبا واگذار نمايند. آيا دايي تاکنون در قبال تقاضاي استقلال براي جذب  مبعلي نرمشي  از خود نشان داده ؟‌همه اين رفتارها حکايت از مسير غلطي است که جناب برانکو در فوتبال ايران انتخاب نموده و حالا حالاها هم قرار است آن را ادامه دهد.

***

يکي از اشتباهات محاسباتي و البته بزرگ برانکو زود نااميد شدن از تيمش و به کار بردن  عبارت« اگر تيم قهرمان نشود کي‌روش مقصر است»‌ بود. حرفي که با تمسخر اغلب کارشناسان و حتي پرسپوليسي‌هاي قديمي مواجه شد . برانکو با اين حرف نشان داد هر چقدر خود را دست بالا گرفته ،‌فوتبال ما را پايين فرض کرده است که  قطعاً تاوان اين کار خود را خواهد داد.

 

 

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن