90/ اشتباهات نيم فصل دوم قابل جبران نيست
شماره خبر : 137252
عليرضا منصوريان را خيلي در اين ستون نصيحت کرده‌ايم، انتقاد از او کرده‌ايم، هشدار داده‌ايم، پيشنهاد ارائه کرده‌ايم و خلاصه اين که هر روز با او سر و کله مي‌زنيم19

19 بهمن بايد 20 بگيري آقاي منصوريان

 

عليرضا منصوريان را خيلي در اين ستون نصيحت کرده‌ايم، انتقاد از او کرده‌ايم، هشدار داده‌ايم، پيشنهاد ارائه کرده‌ايم و خلاصه اين که هر روز با او سر و کله مي‌زنيم.

منصوريان براي استقلال امسال خيلي زحمت کشيد. خيلي تلاش کرد. تازه در اين فصل مي‌فهمد مربيگري يا همان يک من ماست چقدر کره دارد!

او در نفت تهران و قبل از آن در چند تيم ديگر از جمله تيم ملي اميد هم مربيگري کرده است. در تيم اميد به خاطر اشتباه در انتخاب دستيارانش چنان ضربه‌اي خورد و چنان آسيبي به تيم ملي اميد زد که حالا حالا قابل فراموش شدن نيست. استفاده از يک بازيکن محروم در ترکيب تيم تقريبا خنده‌دار‌ترين و دردناک‌ترين حرکتي بود که تيم فني منصوريان در آن روزها مرتکب شدند و هرگز از يادها نمي‌رود. منصوريان آن روزها از دستياران کوچک و ناشي و بله قربان‌گوي خود چنان ضربه‌اي خورد که تا مدت‌ها خودش هم سرگيجه داشت. آنجا منصوريان يک گريزي زد که عده‌اي مي‌خواستند توي کار من بگذارند که به هدف خود رسيدند.

اين را از منصوريان شايد آن موقع چون کم‌تجربه و بي‌تجربه بود مي‌توانستيم بپذيريم اما در استقلال اصلا پذيرفتني نيست.

آقاي منصوريان! آيا خبر داري که بازي با السد قطر براي استقلالي‌ها خيلي اهميت دارد. مي‌داني اگر نتواني آن بازي را ببري و استقلال حذف شود در ورزشگاه آزادي بايد با هواداران باي‌باي کني و خداحافظي کني؟ البته اگر در 4 هفته اول نيم فصل دوم استقلال رو به جلو حرکت کند. در غير اين صورت يقين داشته باش تا پلي‌آف باشگاه‌هاي آسيا هم به شما فرصت نخواهند داد تا هفته بعد از آن مقابل پرسپوليس در داربي برگشت روي نيمکت بنشيني.

براي عبور از مرحله پلي‌آف که بسيار سخت و سنگين است به نظر مي‌رسد استقلال منصوريان طرح و برنامه‌اي ندارد. يا برنامه خاصي ندارد. حال آن که از قطر خبر مي‌رسد السد تمام تمرکز خودش را روي اين ديدار که روز 19 بهمن ماه در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌شود گذاشته است. استقلال اما همان روال عادي خودش را مي‌رود. منصوريان فعلا دست به تقويت کادر فني نزده است. در حالي عدم حضور يک دستيار خبره و کارکشته روي نيمکت استقلال کاملا محسوس است. منصوريان اين بار نمي‌تواند همانند تيم ملي اميد بگويد اطرافيانش توي کار او گذاشته‌اند. چون هم تجربه آن موقع را دارد و هم اين که خود ما به گواه آرشيو بارها به منصوريان در اين يک مورد به خصوص تذکر داده‌ايم. الان هم متذکر مي‌شويم که جناب منصوريان آن ديدار با السد قطر متفاوت از همه بازي‌هاي ليگ برتر است. تکيه به تماشاگران و شرايط ميزباني حربه مطمئني نيست چرا که در آن فضا و آن جو به خصوص روز بازي با السد معلوم نيست شرايط به سود شما باشد يا به ضرر شما.

يعني اگر استقلال نتواند در برابر السد نيمه اول بارش را ببندد نيمه دوم خيلي زود به نيمه راه مي‌رسد و از دقيقه 70به بعد شعارها و فشار جمعيت تاثير منفي روي فکر و جسم بازيکنان درون ميدان مي‌گذارد. از ما گفتن بود، آقاي منصوريان و شما خود دانيد. خواه پندبگير و خواه ملال.

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن