90/ مشکل پرسپوليس برانکو است نه طارمي و کاميابي‌نيا
شماره خبر : 137882
وقتي ناف يک تيم را به يک مهاجم در خط حمله و يک هافبک دفاعي بند بزني نتيجه‌اش اين مي‌شود که با نبود يکي و ناآماده بودن ديگري تيم بزرگي مثل پرسپوليس به يکباره 50 درصد توانمندي خود را از دست مي‌دهد.

نتيجه فوتبال تک بعدي

مشکل پرسپوليس برانکو است نه طارمي و کاميابي‌نيا

وقتي ناف يک تيم را به يک مهاجم در خط حمله و يک هافبک دفاعي بند بزني نتيجه‌اش اين مي‌شود که با نبود يکي و ناآماده بودن ديگري تيم بزرگي مثل پرسپوليس به يکباره 50 درصد توانمندي خود را از دست مي‌دهد. فوتبال فقط زيبا بازي کردن نيست، فوتبال فقط داربي بردن و باختن نيست، آن هم براي تيمي مثل پرسپوليس. فوتبالي که پرسپوليسي‌ها مي‌خواهند مجموعه‌اي از تمام اين هنرهاست. از پرسپوليس انتظار مي‌رود ضمن اين که زيبا بازي مي‌کند، نتيجه بگيرد، با تدبير باشد و حرص پيروز شدن داشته باشد. برانکو توانسته زيبا و تهاجمي بازي کردن را به کالبد پرسپوليس بدمد اما اشتباهاتي هم داشته که واقعاً غيرقابل جبران است.

اشتباه بزرگ برانکو اينجاست که يک عده‌اي خاص بازيکن جذب کرده که فاصله آنها با نفرات روي نيمکت بسيار زياد است. اين ايراد بزرگ شايد در بازي‌هاي معمولي به چشم نيايد و پرسپوليس با نبود يکي دو نفر مهره اصلي کمبودي را حس نکند ولي وقتي به تور يک تيم جسور مثل استقلال جوان شده مي‌خورد دست خالي برانکو نمايان مي‌شود. برانکو در بازي با استقلال هافبک دفاعي تخصصي خود را نداشت. با نيل به اين که نبود کمال کاميابي‌نيا مي‌تواند مشکل‌ساز باشد، خيلي جدي نگرفت و فکر کرد مثل بازي قبلي مي‌تواند راحت استقلال را هم ببرد. اما الان همه کارشناسان غيبت کاميابي‌نيا را پاشنه آشيل پرسپوليس در ديدار با استقلال مي‌دانند. اين ايراد متوجه چه کسي است؟ احتمالا بايد از ليدرها پرسيد!

در خط حمله تمام بار گلزني روي دوش يک نفر است؛ مهدي طارمي. آنقدر توپ به اين بازيکن مي‌دهند که نهايتا يکي را به گل تبديل مي‌کند ولي در هر بازي سه چهار موقعيت قطعي را جناب طارمي از دست مي‌دهد. خداوکيلي گناهي هم نکرده چون توانايي او در همين حد است. باز بسيار بازيکن بزرگ و با ظرفيتي است که به رغم خراب کردن اين همه موقعيت و غر زدن همبازيان و پخ‌پخ هواداران پس از هر موقعيتي که از دست مي‌دهد دوباره تلاش مي‌کند تا موثرتر واقع شود.

او تک و تنهاست در نوک حمله پرسپوليس، آن هم به حکم اجبار.

او بايد تمام بار گلزني را يک تنه به دوش بکشد. ديگران گل بزنند عزيزند ولي نزنند هيچ چيزي از آنها کم نمي‌شود ولي مهدي طارمي بخت برگشته گل بزند وظيفه است و نزند سرزنش مي‌شود. مثل برنامه نود که ديشب اعلام کرد او ضعيف‌ترين مهاجم پرسپوليس در چند بازي گذشته بوده است.

چرا؟ چون الان نفر دوم بهترين گلزنان ايران است و فصل گذشته هم آقاي گل شده است. حالا بايد چوب ندانم کاري آقاي برانکو را هم بخورد.

برانکو اگر يک مهاجم خوب در کنار طارمي داشت و يکي هم روي نيمکت حالا همه تير انتقادات سمت طارمي نشانه نمي‌رفت.

جوان اول فوتبال ايران و پرسپوليس خيلي هنر دارد که اين فشار و سختي را تحمل مي‌کند. آقاي برانکو! براي باشگاه‌هاي آسيا فکر جدي‌تري بکنيد چون با اين شيوه که دست شما رو شده خيلي زود در باشگاه هاي آسيا هم تير شما به سنگ مي‌خورد.

 

ارسال در: چهارشنبه 27 بهمن ساعت 20:35 (1395/11/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن